17. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Predstavitelia americkej televízie AMC oznámili, že seriál Volajte Saulovi (2015), ktorý je spinoffom a zároveň prequelom Perníkového tatka (2008 - 2013), sa dočká aj tretej sezóny. Tá bude mať rovnako ako prvé dve série desať epizód, na ktorých sa budú znova podieľať tvorcovia Vince Gilligan a Peter Gould. Termín jej premiéry zatiaľ neoznámili.
Seriál Volajte Saulovi sa zameriava na právnika Jimmyho McGilla alias Saula Goodmana v podaní Boba Odenkirka, pričom zachytáva jeho život predtým, než sa stal právnikom stredoškolského učiteľa chémie Waltera Whitea (Bryan Cranston) v spomínanom seriáli Perníkový tatko. Vo Volajte Saulovi účinkujú okrem Odenkirka aj Jonathan Banks, Michael McKean, Patrick Fabian, Rhea Seehorn, Michael Mando, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos a Kerry Condon. Seriál má na konte sedem nominácií na ceny Emmy a jednu na Zlatý glóbus.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

V čečenskej metropole Groznyj zbili včera Igora Kaľapina, člena ruskej prezidetskej Rady pre rozvoj občianskej spoločnosti a ľudské práva.
Kaľapin, ktorý je zároveň predsedom Výboru na prevenciu mučenia (KPPP), pre agentúru TASS povedal, že ho zbili neznámi útočníci. Podľa jeho slov môže incident súvisieť s útokom na ľudskoprávnych aktivistov a novinárov z 9. marca.
Novinári boli na služobnej ceste v pohraničnej oblasti medzi Čečenskom s Ingušskom. Cestu organizoval KPPP. Skupina sa presúvala minibusom a sprievodným vozidlom, na ktoré na čečensko-ingušských hraniciach zaútočila skupina maskovaných osôb. Tie posádku minibusu zbili obuškami a vozidlo podpálili.
Zranenia utrpelo šesť ľudí vrátane novinárky zo Švédska a jej kolegu z Nórska. Najťažšie bol zranený nórsky novinár, ktorý sa vytiahnutiu z auta bránil, pretože sa bál, že ho zastrelia.
Kaľapin o deň neskôr spresnil, že novinárovi vybili zuby, zbili ho obuškom a pobodali. Utrpel aj psychický šok.
Výbor na ochranu novinárov (CPJ) obvinil ruské úrady z nevšímavosti k nepriateľským postojom voči novinárom v krajine.
Aktivista Oleg Chabibrachmanov uviedol, že KPPP bol v poslednom čase opakovane terčom vyhrážok na sociálnych sieťach aj v tlači, a to zo strany čečenských úradov.
Kremeľ označil útok na novinárov za "absolútne neprijateľný".

Copyright © TASR 2016