19. 3. 2016

ÚV SR: Nový Čas o stretnutí premiéra SR s prezidentom U.S.Steel zavádza


ÚV SR: Nový Čas 
o stretnutí premiéra SR s prezidentom U.S.Steel zavádza


Nový Čas vo svojom dnešnom vydaní, v článku venujúcom sa rokovaniu predsedu vlády SR R. Fica s prezidentom U.S. Steel M. Longhim z januára tohto roku, zavádza. V titulku článku denník tvrdí: "O prepúšťaní tajne hovorili s Ficom pred voľbami!". Táto informácia je však nepravdivá, o čom Úrad vlády SR redakciu denníka jasne informoval. Úrad vlády rokovanie s prezidentom United States Steel M. Longhim potvrdil s tým, že jeho predmetom bola kritická situácia na trhu s oceľou a možnosti vlády SR pomôcť na európskej úrovni. Úrad vlády SR súčasne jasne odmietol, že by na tomto rokovaní boli preberané otázky predaja podniku či prepúšťania zamestnancov.
      Denník tak svoje nepravdivé tvrdenie uvedené v titulku opiera výlučne o jednostranné vyjadrenie zástupcu odborov podniku, ktorý navyše potvrdil, že sa o obsahu rokovania premiéra R. Fica s prezidentom M. Longhim "dozvedel", čo znamená, že tento obsah rokovaní nemôže priamo potvrdiť.
      Nový Čas teda napriek neexistencii podložených informácií a napriek jasnému stanovisku Úradu vlády SR, uviedol v titulku článku nepravdivé tvrdenie, zavádza svojich čitateľov a poškodzuje tým svoju dôveryhodnosť.
TASR o tom informoval Tlačový odbor Úradu vlády SR.