15. 3. 2016

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS

Študentský rozhlas Košice (ŠtuRKo) rozšíril svoje rady. Nové posily vzišli z konkurzu, ktorý rozhlas pravidelne vyhlasuje a hľadá tak nové talenty medzi študentmi. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach Mária Hrehová.
Koncom februára mali študenti UPJŠ možnosť vyskúšať si vstupné testy, ktoré pozostávali z kreatívnych úloh a improvizácie. Na výber bolo viacero pozícií, napríklad moderátor, redaktor, technik, postprodukčný technik, hudobný dramaturg či DJ. Najväčší záujem bol o miesto moderátora.
„Som rád, že aj popri škole a rôznych povinnostiach majú ľudia chuť venovať svoju energiu rádiu. Nie sme profesionáli, všetci to robíme dobrovoľne, ale vďaka univerzite máme skvelo vybavené vysielacie štúdio, ktoré umožňuje získať množstvo skúseností,“ uviedol vedúci ŠtuRKo Michal Lacko a dodal, že vďaka finančným prostriedkom od univerzity sa mohli za posledné dva roky modernizovať priestory rádia a technické vybavenie.
V hľadaní talentov chcú podľa Lacka pokračovať. „Budúci semester budú mať študenti UPJŠ v Košiciach opäť možnosť ukázať, čo v nich je a stať sa súčasťou Študentského rozhlasu Košice,“ priblížil.
O miesta moderátora, redaktora, vysielacieho a postprodukčného technika, dramaturga, DJ, alebo fotografa sa môžu uchádzať študenti všetkých fakúlt bez ohľadu na zameranie.
ŠtuRKo je študentské rádio pôsobiace pri UPJŠ v Košiciach, ktoré vzniklo na základoch Rádia Univerzita. V súčasnej podobe vysiela od roku 2006 a pôsobí v ňom 22 členov. ŠtuRKo vysiela prostredníctvom internetového stream-u na stránke www.sturko.sk. Rozhlas úzko spolupracuje s rôznymi univerzitnými inštitúciami a poskytuje technickú a zvukovú podporu pri organizovaní kultúrnych, spoločenských a športových podujatí.

Copyright © TASR 2016