24. 5. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Kolumbijské bezpečnostné sily pátrajú po španielskej novinárke Salud Hernándezovej. Zmizla cez víkend v oblasti, v ktorej operujú ľavicoví povstalci a priekupníci drog. Informovala o tom dnes agentúra AP.
Hernándezová, ktorá má aj kolumbijské občianstvo, je dlhoročnou korešpondentkou španielskeho denníka El Mundo a píše aj pre kolumbijský denník El Tiempo. Naposledy komunikovala so svojimi nadriadenými v piatok.
Podľa riaditeľa denníka El Tiempo Roberta Pomba Hernándezová oznámila, že navštívila mesto El Tarra v severnej provincii Norte de Santander, aby zaznamenala protesty v súvislosti so zmiznutím dvoch miestnych robotníkov. Svedkovia tvrdili, že ju naposledy videli v sobotu v prítomnosti neznámeho muža.
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos vyslal do regiónu elitnú jednotku, ktorá sa zameriava na únoscov.
V oblasti pôsobia dve hlavné povstalecké skupiny - Revolučné ozbrojené sily Kolumbie (FARC) a Národná oslobodzovacia armáda (ELN), ale aj zvyšky Ľudovej oslobodzovacej armády (EPL).
Španielsky minister zahraničných vecí José Manuel García-Margallo povedal, že hoci únos nebol zatiaľ potvrdený, "všetko naznačuje tomu", že za zmiznutím novinárky je ELN, ktorá má viac decentralizovanú veliteľskú štruktúru než oveľa väčšie FARC.

Copyright © TASR 2016


Americká herečka Whoopi Goldberg sa zhostí úlohy výkonnej producentky seriálu Strut televíznej stanice Oxygen. Novinka bude sledovať príbehy transgenderových ľudí, ktorí sa snažia preraziť vo svete modelingu a zároveň čeliť výzvam stereotypov krásy ako aj rodových stereotypov. Všetci pritom patria pod agentúru Slay Model Management, ktorá je prvou agentúrou zastupujúcou transgenderové osoby.
"Tento seriál je dôležitý, pretože aj napriek všetkým pozitívnym pokrokom, ktoré spoločnosť urobila a ešte stále robí, transgender problematika je ešte stále horúcou témou, z ktorej sú ľudia hysterickí," uviedla 60-ročná herečka v stanovisku. Dodala tiež, že sa ľudia zvyknú pozerať na stereotypy namiesto na ľudí, a tento projekt ponúkne ľuďom výnimočnú možnosť stráviť čas s reálnymi ľuďmi, ktorí majú reálne problémy ako oni. Ďalšími výkonnými producentmi okrem Goldberg sú Tom Leonardis, Stephanie Noonan Drachkovitch a Bobby Sizemore.
Šesťdesiatročná Whoopi Goldberg, vlastným menom Caryn Elaine Johnson, sa v roku 1985 predstavila v úspešnom filme Stevena Spielberga Purpurová farba, ktorý jej vyniesol nomináciu na Oscara za herecký výkon v hlavnej úlohe. V roku 1991 získala Oscara ako najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe filmu Duch (1990). Diváci a diváčky ju môžu poznať aj zo snímok Klárino srdce (1988), Dlhá cesta domov (1990), Sestra v akcii (1992), Hráč (1992), Sestra v akcii 2: Opäť v habite (1993), Made in America (1993), Corrina, Corrina (1994), Narušenie (1999), Čarovná krajina škriatkov (1999), Miliónové preteky (2001), Hlboko pod kožu (2006) či Malý kúsok neba (2011).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.