28. 5. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americký herec Neil Brown Jr. bude účinkovať v pripravovanom seriáli Insecure. Novinka ponúkne osem epizód a bude sa zameriavať na priateľstvo dvoch Afroameričaniek a rasové problémy, ktorým musia čeliť. Tridsaťpäťročný Brown sa predstaví ako Chad, verný kamarát spomínaných žien, ktoré stvárnia Yvonne Orji a Issa Rae. Druhá menovaná je spolu s Larrym Wilmorom spolutvorkyňou a vystupuje aj ako výkonná producentka projektu televízie HBO.
Neil Brown Jr. začínal ako seriálový herec, pričom napríklad v roku 1999 sa predstavil v televíznom hite Pohotovosť (1994 - 2009). V období 2011 až 2013 účinkoval v projekte Kravaťáci (2011). Okrem toho si zahral vo filmoch Tábor tigrov (2000), Prezumpcia viny (2003), Bitkári (2008), Rýchli a zbesilí (2009), Svetová invázia (2011) alebo Straight Outta Compton (2015), kde sa predstavil ako DJ Yella, jeden z členov už nefungujúcej hip-hopovej skupiny N.W.A.

2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Povstalci z kolumbijskej Národnej oslobodzovacej armády (ELN) len poldňa po piatkovom prepustí prominentnej španielskej novinárky Salud Hernándezovej prepustili aj ďalších dvoch zajatých novinárov kolumbijskej stanice RCN. S odvolaním sa na kolumbijské úrady a médiá o tom dnes informovala agentúra Reuters.
Hernándezová zmizla minulý víkend v kolumbijskom regióne Catatumbo v provincii Norte de Santander neďaleko hraníc s Venezuelou, kde operujú ľavicoví povstalci a priekupníci drog. V meste El Tarra pracovala na reportáži o pestovateľoch koky.
Povstalci označujúci sa za členov ELN vydali v piatok ráno miestneho času Hernándezovú delegácii rímskokatolíckych duchovných v kolumbijskom regióne Catatumbo.
Len zhruba o pol dňa neskôr prepustili povstalci aj zamestnancov kolumbijskej stanice RCN - reportéra Diega D'Pablosa a kameramana Carlosa Mela, ktorí zmizli asi dva dni po Hernándezovej, keď sa ju vydali hľadať.
Hernándezová (59), ktorá má aj kolumbijské občianstvo, je dlhoročnou korešpondentkou španielskeho denníka El Mundo a píše aj pre kolumbijský denník El Tiempo. Patrí k najvýznamnejším španielskym publicistom a jej minulotýždňové zmiznutie vyvolalo v Kolumbii veľké zdesenie a následne masívne pátranie.
Samotná novinárka po prepustení uviedla, že v meste El Tarra pracovala minulý týždeň na reportáži o pestovateľoch koky. Prepadol a o veci ju okradol muž na motorke, ktorý jej povedal, že je členom ELN a odcudzené veci jej o niekoľko dní vráti.
Hernándezová sa ho ale iniciatívne vydala hľadať, pričom dúfala, že jej pátranie by mohlo vyústiť do rozhovoru s jedným z vodcov ELN. Následne však upadla do zajatia. Povstalci s ňou zaobchádzali dobre a povedali jej, že ju o niekoľko dní prepustia.

Copyright © TASR 2016