25. 5. 2016

RVR NEWS

RVR NEWS

Rada pre vysielanie a retransmisiu včera rozhodla o pridelení 14 zo 16 voľných rozhlasových frekvencií na terestriálne vysielanie zaradených do jarného výberového konania. TASR informovala Lucia Jelčová, hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu.
„Rozhodovanie o najžiadanejšej frekvencii 97,7 MHz Košice Rada odročila na najbližšie zasadnutie, pretože ani jeden z troch uchádzačov o frekvenciu dnes nezískal potrebných päť hlasov jej členov. Konanie o frekvenciu 88,9 MHz Liptovský Mikuláš, ktorej pridelenie požadoval vysielateľ RADIO ONE ROCK, s. r. o., (Radio One Rock), Rada z procesných dôvodov prerušila na 30 dní,“ uviedla Jelčová.
Najviac frekvencií, šesť, získal vysielateľ rádia Rocková republika, C.S.M. group, s. r. o. Frekvencie v Dolnom Kubíne, Poprade, Prešove, Prievidzi, Trenčíne a Trnave, o ktoré rozšíri svoje pokrytie, spoločnosť individuálne skoordinovala.
Po dve frekvencie získali vysielatelia D.EXPRES, k.s. (EXPRES), Best FM Media, s. r. o. (Rádio Best FM) a Rádio Rebeca, s. r. o. (Rádio Rebeca). Všetky sú individuálne skoordinované úspešnými uchádzačmi.
Dve frekvencie – 99,4 MHz Banská Bystrica a 97,2 MHz Prešov Rada pridelila novému vysielateľovi INICIATÍVA, s. r. o., ktorý na nich spustí vysielanie rádia Roma. Spoločnosť sa uchádza aj o spomínanú frekvenciu 97,7 MHz Košice, uvoľnenú po spoločnosti DRV, s. r. o (Dobré rádio), o ktorej bude Rada rozhodovať opätovne na budúcom zasadnutí. Záujem o ňu majú tiež spoločnosti Rádio Prešov, s. r. o. (RÁDIO PREŠOV) a RADIO ONE, s. r. o. (Rádio One), ktorým v aktuálnom výberovom konaní zatiaľ Rada nepridelila žiadnu frekvenciu.

Copyright © TASR 2016