7. 11. 2016

MTV Europe Music Awards

MTV Europe Music Awards

Nedeľné udeľovanie MTV Europe Music Awards ovládol spevák Justin Bieber, keď uspel v kategóriách Najlepšia pieseň (Sorry), Najlepší kanadský interpret a Najaktívnejšia fanúšikovská základňa. Po dve trofeje dostali Lady Gaga, Martin Garrix a Twenty One Pilots. Tridsaťročná rodáčka z New Yorku uspela v kategóriách Najlepšia interpretka a Najlepší look. Dvadsaťročného Garrixa vyhlásili za najlepšieho elektronického interpreta a absolvoval najlepšie vystúpenie v rámci World stage. Duo Twenty One Pilots je najlepším koncertným a tiež alternatívnym interpretom.
Medzi spevákmi zvíťazil Shawn Mendes. Kanaďan The Weeknd uspel s videoklipom k piesni Starboy, na ktorej sa podieľali aj Daft Punk. Najlepším nováčikom je speváčka Zara Larsson. Medzi popovými interpretmi uspela skupina Fifth Harmony, medzi rockovými kapela Coldplay, medzi hip-hopovými spevák a rapper Drake. DNCE zvíťazili v kategórii Najlepší interpret z relácie MTV Push. Americká kapela Green Day dostala cenu Global Icon a počas ceremoniálu, ktorý sa konal v Rotterdame, predstavila skladby American Idiot a Bang Bang. O moderovanie sa postarala speváčka Bebe Rexha a medzi účinkujúcimi boli napríklad aj OneRepublic, Kings of Leon, Bruno Mars a ďalší.

Prehľad víťaziek a víťazov MTV Europe Music Awards vo vybraných kategóriách:

Najlepšia pieseň: Justin Bieber - Sorry
Najlepšia interpretka: Lady Gaga
Najlepší interpret: Shawn Mendes
Najlepší videoklip: The Weeknd ft. Daft Punk - Starboy
Najlepší koncertný interpret: Twenty One Pilots
Najlepší alternatívny interpret: Twenty One Pilots
Najlepší nováčik: Zara Larsson
Najlepší popový interpret: Fifth Harmony
Najlepší rockový interpret: Coldplay
Najlepší kanadský interpret: Justin Bieber
Najlepší interpret z relácie MTV Push: DNCE
Najlepší look: Lady Gaga
Najlepšie vystúpenie v rámci World stage: Martin Garrix
Najlepší elektronický interpret: Martin Garrix
Najlepší hip-hopový interpret: Drake
Najaktívnejšia fanúšikovská základňa: Justin Bieber
Global Icon: Green Day

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.