11. 11. 2016

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA
"Pre súčasný americký systém je Rusko vďačnou témou. Aj v Spojených štátoch si uvedomujú, že Rusko je jediným štátom na svete, ktorý sa im môže postaviť. Čína sa im môže postaviť ekonomicky, ale vojensky nie. Hillary, ako momentálne vyvrcholenie systému, zaťahuje Rusko do volieb a vyhráža sa mu, ako sa len dá aj nedá. Neviem, či Rusko hackuje Clintonovej počítačový systém alebo nie, ale ak sa to dá, vlastne nevidím dôvod, prečo by to nemalo robiť. Za čo má byť Rusko voči USA a osobitne Clintonovej zdržanlivé? Za vyhrážky, ktoré voči nemu prednáša? Za porušovanie prísľubov o nerozširovaní NATO na Východ, dané ešte Gorbačovovi? Za vnášanie chaosu do medzinárodných vzťahov, v ktorom chce Hillary pokračovať?"
Ján Čarnogurský

"To, samozrejme, nie je hlavný dôvod, prečo si myslím, že vyhrá Trump. Hlavný dôvod je, že žijeme v pomýlenom svete prehnanej politickej korektnosti. Bojuje sa za práva všelijakých menšín, za práva migrantov, za zákazy čo len náznaku diskriminácie, proti najmenším prejavom extrémizmu, xenofóbie, rasizmu... s výsledkom, že biely, pracujúci, heterosexuálny a dane platiaci americký muž je v Amerike najväčším chudákom. A práve títo a ich rodiny zvolia Trumpa."
Richard Sulík

"Robotníci doplácajú na neoliberálnu politiku Wall Street a Hillary bola symbolom ich utrpenia. Navyše, liberálne médiá sa Trumpovi vysmievali a tým len mobilizovali jeho voličov. Odmietam Trumpov rasizmus a nacionalizmus. Vítam, že môže upokojiť vzťahy s Ruskom, zastaviť TTIP a trochu otriasť establišmentom. Po brexite dostal establišment druhú facku. A je otázka, či sa z tejto rany vôbec spamätá. Svet sa otriasa v základoch. Éra globalizácie končí. Naša prvá priorita musí byť boj proti nadnárodným korporáciám, finančnému kapitálu a neoliberálnej globalizácu. Inak centristické strany skončia na smetisku dejín."
Ľuboš Blaha

"Končí sa éra jednostranného zamerania na tzv. ľudské práva."
Dušan Čaplovič