3. 5. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSAmerická spoločnosť Netflix zverejnila trailer piatej sezóny seriálu Dom z kariet (2013). V novinke, ktorá trvá minútu a 38 sekúnd, je možné vidieť ukážky niekoľkých scén. Objavili sa v nich aj Kevin Spacey (ako Francis Underwood) či Robin Wright (ako Claire Underwood). "Američania nevedia, čo je pre nich najlepšie. Ja áno," povedal v traileri Francis Underwood. "Sú ako malé deti. Musíme ich držať za lepkavé prsty a utierať im špinavé ústa," dodal politik. V novej sezóne, ktorú uvedie Netflix v utorok 30. mája, sa predstavia aj Michael Kelly, Jayne Atkinson, Neve Campbell, Derek Cecil, Paul Sparks alebo Joel Kinnaman.
Seriál Dom z kariet vzniká na motívy knihy House of Cards Michaela Dobbsa, ktorú v 90. rokoch sfilmovala aj BBC. V seriáli z prostredia vysokej politiky si už zahrali aj Nathan Darrow, Mahershala Ali, Lamont Easter, Michel Gill a ďalší. Titul dva razy nominovali na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál - dráma. Toto ocenenie napokon získali hlavní predstavitelia Robin Wright a Kevin Spacey, ktorému udelili aj dve Screen Actors Guild Awards. Tvorcom úspešného projektu je Beau Willimon.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Hroziaci štrajk scenáristov sa v poslednej chvíli podarilo odvrátiť v hollywoodskej "továrni na sny".Ako vyplýva z dnešných informácií amerických médií, zástupcovia odborovej organizácie scenáristov (Writers Guild) a predstavitelia podobného subjektu zastupujúceho záujmy filmových a televíznych producentov (Alliance of Motion Picture and Television Producers) sa dohodli na novej zmluve s trojročnou platnosťou.
Podľa prvej zo signatárskych strán sa podarilo do dokumentu zapracovať ústupky doteraz nepoznaných rozmerov, aj keď nie všetko, čo by tam scenáristi boli radi videli. Väčšina členov však dokument, ktorý je výsledkom rokovaní prebiehajúcich od marca, schválila.
Platnosť doterajšej zmluvy vypršala v noci nadnes.
V prípade nedosiahnutia novej dohody by štrajk bol ohrozil výrobu predovšetkým denných televíznych talk-show programov, namiesto ktorých by vysielatelia siahli zrejme po reprízach.
Predstavitelia scenáristov, ktorí zastupovali viac ako 13.000 autorov, požadovali zvýšenie odmien a príspevkov na zdravotné poistenie.
Právni zástupcovia britského princa Williama a jeho manželky Catherine požadujú odškodné 1,5 milióna eur za zverejnenie fotografií, ktoré zachytávali Kate bez horného dielu plaviek. Zábery paparazzov zverejnil pred piatimi rokmi francúzsky bulvárny časopis Closer.
      O prípadnom priznaní odškodného rozhodne súd v Nanterre neďaleko Paríža. Obvineniam čelia dvaja zástupcovia časopisu a dvaja fotografi parížskej agentúry, ktorí sú podľa obžaloby zodpovední za zhotovenie záberov. Právnici Williama a Kate ich obvinili z narušenie práva na súkromie.
      Vynesenie verdiktu sa očakáva 4. júla, informovala agentúra DPA.
      Magazín Closer v roku 2012 zverejnil 14 snímok Kate opaľujúcej sa na terase súkromnej vily počas dovolenky v južnom Francúzsku. Na niektorých z nich bola vojvodkyňa bez horného dielu bikín.
      Zábery boli vyhotovené pomocou teleobjektívu bez vedomia Williama a Kate. Fotografi Cyril Moreau a Dominique Jacovides pred francúzskym súdom popreli, že by predmetné snímky urobili oni, a označili sa za nevinné obete zmanipulovaného vyšetrovania.
      Obvinení sú aj francúzsky vydavateľ magazínu Laurence Pieau a jeho vlastník Ernesto Mauri. Ani jeden z nich sa na utorkovom pojednávaní nezúčastnil. Ich právni zástupcovia obvinenia z narušenia súkromia odmietajú a zdôrazňujú, že sprievodný článok, ktorý vyšiel spolu s fotkami, prezentoval prominentný pár vo veľmi pozitívnom svetle.
      Princ William označil zverejnenie fotografii svojej manželky za šokujúce. Prirovnal ho prenasledovaniu svojej matky, zosnulej princeznej Diany, bulvárnymi médiami pred jej predčasnou smrťou v roku 1997. Copyright TASR ©2017