4. 5. 2017

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS


Dnes, v deň 9. výročia spustenia samostatného vysielania slovenskej katolíckej televízie LUX, požehnal bratislavský arcibiskup, metropolita Mons. Stanislav Zvolenský novú televíznu kaplnku. Budú z nej vysielať každý deň ranné sväté omše, informovala o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) v Bratislave.
      Nová kaplnka je, rovnako ako predošlá, zasvätená Sedembolestnej Panne Márii. Práve Pieta, zobrazenie Panny Márie s mŕtvym Ježišom v náručí, je ústredným motívom mozaiky zdobiacej stenu za obetným stolom. Napravo od Piety sú mozaikou vyobrazené viacfarebné lúče, ktoré vychádzajú z bohostánku a siahajú až k zobrazeniu Panny Márie s mŕtvym Ježišom v náručí. Mária ukazuje pravou rukou na mŕtveho Ježiša, ale tiež na bohostánok, na zmŕtvychvstalého Krista prítomného v Eucharistii. Tajomstvo Ježišovej smrti a zmŕtvychvstania sa tak jedným nenápadným gestom prepájajú.
      Do dreveného obetného stola je vpredu vsadená relikvia sv. Jána Pavla II., spolupatróna TV Lux. Autorom mozaiky i celého návrhu interiéru kaplnky je výtvarník Ľubo Michalko.
      Slovenská katolícka televízia LUX začala samostatne vysielať 4. mája 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou bolo a je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt, uviedla TK KBS v Bratislave.


Copyright TASR ©2017