5. 5. 2017

Scenáristka Biba Bohinská pokrstila knihu Tajné životy

Scenáristka Biba Bohinská 

pokrstila knihu Tajné životy

Scenáristka Biba Bohinská pokrstila vo štvrtok večer v jednom z bratislavských kníhkupectiev knihu Tajné životy. Ako predloha pri písaní jej pritom poslúžil rovnomenný seriál RTVS z prostredia azylového domu, za ktorého scenárom sama stojí.
Prvá časť plánovanej knižnej série obsahuje polovicu prvej sezóny televízneho seriálu. Bohinská sa pri písaní držala odvysielaných častí seriálu, avšak na stránkach knihy vstupuje hlbšie do jednotlivých príbehov a odkrýva psychologické súvislosti. Čitateľ sa tak dozvie viac o motiváciách postáv a spozná aj osoby, ktoré sa na televízne obrazovky nedostali.
Pri písaní knihy autorka zároveň využila svoje poznatky z psychologickej metódy zvanej individuálna systemika. „Je to metóda, ktorú študujem a ktorá mi umožnila vysvetliť hlbšie motiváciu konania jednotlivých postáv. Verím, že tým prinášam pridanú hodnotu, pretože ako všetci vieme, kniha ponúka iné možnosti ako film,“ povedala autorka počas krstu.
Krstnými rodičmi publikácie sa stali herečka Zuzana Mauréry a herec Peter Kočiš. Novinku uviedli do života veľkými kovovými kľúčmi. „Jednak prajem tej knihe dlhý život, krásne plnohodnotné zážitky a čitateľov a prajem tejto knihe, aby symbolicky odomkla srdcia a zatvorené trináste komnaty mnohých žien,“ povedala počas krstu Mauréry.
So slovami známej tmavovlásky sa stotožnil aj jej herecký kolega a knihe rovnako zaželal všetko dobré. „Ja prajem čitateľom, aby si v tejto knižke našli veci, ktoré ich zaujmú a ktoré sa v seriáli neobjavili a aby ich to čítanie bavilo tak, ako nás bavila práca na tomto seriáli. Dúfam, že rovnako, ako divákov uchvátil seriál, čitateľov zaujme aj táto knižka a keď hovoríme o odomykaní, želám zároveň všetkým tým, ktorí sa tak trošku stretávajú s problémami, aby sa nebáli odomknúť tú svoju komnatu, ktorá sa nazýva odvaha a aby o svojich ťažkostiach hovorili a našli si spriaznené duše, ktoré im v živote pomôžu,“ dodal Kočiš.
Hudobným hosťom večera bola Sima Martausová, ktorej pieseň Dobrý deň, to som ja bola zvučkou seriálu Tajné životy.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.