20. 6. 2017

Poslanci strany budú mať pri voľbe šéfa RTVS voľnú ruku

Poslanci strany budú mať pri 

voľbe šéfa RTVS voľnú ruku


Poslanci Mostu-Híd dostali pri voľbe nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) voľnú ruku. Po rokovaní poslaneckého klubu strany to oznámil jej predseda Béla Bugár. Klub sa teda nedohodol na podpore Jaroslava Rezníka, ani na jednotnom postupe. Podľa informácií agentúry SITA mali s podporou Rezníka problém najmä poslanci Elemér Jakab a Edita Pfundtner.
Poslanci NR SR dnes budú v druhom kole voliť nového generálneho riaditeľa RTVS. Vyberať budú medzi súčasným šéfom TASR Jaroslavom Rezníkom, ktorý získal v prvom kole minulý týždeň vo štvrtok 73 hlasov, a súčasným šéfom RTVS Václavom Mikom, ktorého podporilo 53 poslancov. Rezníkovi k zvoleniu chýbal jediný hlas. Na zvolenie je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov. Tajné hlasovanie o novom riaditeľovi je na programe dnes o 11:00. Po prvom kole predstavitelia strany tvrdili, že volili Miku, ale že v druhom kole pre neho koalíciu nerozbijú.
Bugár zároveň novinárom povedal, že o voľbe člena Súdnej rady SR bude ešte dnes rokovať podpredsedníčka Mostu a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská s premiérom Robertom Ficom. Ak sa nedohodnú, voľba člena súdnej rady bude odložená na septembrovú schôdzu parlamentu. Kandidátkou za členku Súdnej rady SR je štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, nominantka Smeru. S tou však zásadne nesúhlasí ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Tá dokonca uviedla, že ak bude Jankovská zvolená, podá demisiu.©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.