22. 6. 2017

Zomrel Henry DeutschendorfZomrel Henry Deutschendorf


Vo veku 28 rokov zomrel Henry Deutschendorf, jedno z dvojčiat, ktoré v americkej snímke Krotitelia duchov II (1989) stvárnili malého Oscara, synčeka hlavnej hrdinky Dany Barrett (Sigourney Weaver). O úmrtí informoval jeho brat William, ktorý uviedol, že skonal ešte 14. júna. Podľa portálu TMZ spáchal Deutschendorf samovraždu vo svojom dome v kalifornskom Escondide.
William Deutschendorf v stanovisku, ktoré zverejnil pri tejto smutnej príležitosti, uviedol, že jeho brat trpel schizoafektívnou poruchou, ktorú mu diagnostikovali v roku 2008. "Trpel halucináciami, preludmi, depresiou a mániou. Je to veľmi vážna choroba, ktorá si zvyčajne vyžaduje celoživotnú liečbu. Nie je veľmi preštudovaná, takže sa liečba zakladá na tom ako sa lieči schizofrénia a bipolárna porucha," napísal.
Henry Deutschendorf bol učiteľom bojových umení a so svojím bratom vlastnil centrum zamerané na takéto športy West Coast Martial Arts Academy v Kalifornii. Okrem spomínaného filmu sa predstavil aj v pripravovanom dokumente Cleanin’ Up the Town: Remembering Ghostbusters, ktorý sa zameriava na filmovú sériu o Krotiteľoch duchov. Bol synovcom zosnulého amerického speváka a hudobníka Johna Denvera.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.