22. 9. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Pakistanská polícia zadržala 16-ročného kresťanského chlapca podozrivého z rúhania. Mal sa ho dopustiť, keď na Facebooku označil, že sa mu páči fotografia z moslimskej svätyne Kába v Mekke, ktorú však polícia vyhodnotila ako "neprimeranú" a hanobiacu islam. Informovala o tom dnes agentúra AP.
Chlapca zadržali tento týždeň vo východopakistanskej provincii Pandžáb a obvinili z rúhania. Momentálne je vo väzbe a čaká na súdny proces. Políciu na jeho správanie na Facebooku údajne upozornil moslim, ktorý zverejnenú fotografiu považoval za hanlivú.
V súlade s pakistanskými zákonmi môže byť ktokoľvek, koho usvedčia z hanobenia islamu, odsúdený na trest smrti. Uvedená legislatíva sa práve preto niekedy zneužíva na vyrovnávanie si osobných účtov, či prípadne proti príslušníkom náboženských menšín.
Skupina moslimov vlani dobila v Pakistane na smrť kresťanských manželov, ktorí sa mali podľa ich mienky dopustiť znesvätenia Koránu.


Britský herec Michael Gambon sa predstaví v pripravovanom seriáli Fearless. O scenár šesťdielnej novinky sa postaral Patrick Harbinson, ktorý sa v období 2013 až 2015 podieľal na seriáli Homeland - Zradca (2011). V projekte televíznej spoločnosti ITV sa objavia aj Helen McCrory, John Bishop, Robin Weigert, Wunmi Mosaku, Jamie Bamber alebo Jonathan Forbes.
Štyridsaťosemročná Helen McCrory sa predstaví ako Emma Blunt, ktorá bude vyšetrovať vraždu školáčky. Zároveň sa bude snažiť oslobodiť muža, ktorého podľa nej nespravodlivo poslali za mreže.
Michael Gambon počas kariéry získal okrem iného štyri televízne ceny BAFTA, dve nominácie na cenu Primetime Emmy a jednu na Zlatý glóbus. Známy je napríklad ako profesor Dumbledore zo série filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi, kde od tretej časti nahradil zosnulého Richarda Harrisa. Diváci a diváčky ho môžu poznať aj z filmov Ospalá diera (1999), Dymová clona (1999), Gosford Park (2001), Krajina strelcov (2003), Život pod vodou (2004), Svet zajtrajška (2004), Po krk v extáze (2004), Božská Júlia (2004), Satan prichádza (2006), Nezlomná vôľa (2006), Kauza CIA (2006), Kráľova reč (2010) alebo Kniha prežitia (2010). V roku 2010 si zahral vo vianočnom špeciále kultového britského sci-fi seriálu Doctor Who (2005), na Slovensku známeho aj ako Pán času.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané. Hovorca Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie, generálmajor Vladimir Markin (59) odchádza po deviatich rokoch z tejto inštitúcie označovanej niekedy za "ruskú FBI".
Podľa vlastných slov, ktoré sprostredkúvali dnes agentúry Interfax a DPA, informoval už prezidenta Vladimira Putina, že prevezme iné úlohy. Údajne bude jeho ďalším pôsobiskom energetická spoločnosť RusHydro.
Rodák z Čeľjabinska, ktorý svojho času vyštudoval Novinársku fakultu Lomonosovovej univerzity v Moskve a ktorého meno sa spája s vyšetrovaním mnohých významných káuz uplynulých rokov vrátane smolenskej katastrofy poľského prezidentského špeciálu, si vyslúžil aj označovanie za Kremľu lojálny "megafón". Súvisí to s jeho opakovanou verejnou angažovanosťou proti ruskej opozícii alebo s kritikou prozápadne orientovaného vedenia na Ukrajine.


Copyright © TASR 2016