21. 9. 2016

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS

Katolícke noviny povedie nový šéfredaktor, stal sa ním kňaz Igor Hanko. Jeho nomináciu schválil Výbor Spolku svätého Vojtecha. Igor Hanko sa narodil 13. mája 1971 v Nitre a po štúdiu na Rímskokatolíckej cyrilo-metodskej bohosloveckej fakulte v Bratislave – Teologickom inštitúte v Nitre v rokoch 1990 až 1996 bol 22. júna 1996 vysvätený za kňaza. V rokoch 2000 až 2003 študoval na Pápežskej Gregorovej univerzite, kde získal licenciát z biblickej teológie. V roku 2009 zložil rigoróznu skúšku v odbore teológia na Rímskokatolíckej cyrilo-metodskej bohosloveckej fakulte v Bratislave a odvtedy pôsobí ako odborný asistent na Katedre biblických vied v Teologickom inštitúte v Nitre. Najstarší a najväčší katolícky týždenník bude viesť Igor Hanko od 1. októbra.
Katolícke noviny boli založené v roku 1849. Igor Hanko nahradí na poste Mariána Šurába. Posledné mesiace však viedol noviny dočasne riaditeľ Spolku sv. Vojtecha Ivan Šulík.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.