19. 9. 2016

Zomrela Charmian Carr

Zomrela Charmian Carr

Vo veku 73 rokov zomrela americká herečka a speváčka Charmian Carr, ktorá sa preslávila vďaka filmovému muzikálu Zvuk hudby (1965), v ktorom stvárnila Liesl von Trapp. Ako uviedli členovia jej rodiny, Carr naposledy vydýchla v sobotu v Los Angeles, pričom podľahla komplikáciám spojeným so zriedkavou formou demencie.
Charmian Carr, vlastným menom Charmian Anne Farnon, sa narodila 27. decembra 1942 v Chicagu, odkiaľ sa však ako trinásťročná aj s rodinou odsťahovala do Los Angeles. Debutovala v spomínanej snímke Zvuk hudby režiséra Roberta Wisea, pričom na kasting ju prihlásila jej matka, a to aj napriek tomu, že jej dcéra neabsolvovala žiadne kurzy herectva či spevu. Carr, ktorá v tom čase študovala na San Fernando Valley State College, stvárnila vo filme najstaršie zo siedmich detí kapitána von Trappa v podaní Christophera Plummera. O svojich zážitkoch z nakrúcania Zvuku hudby napísala knihu Forever Liesl (2000) a k ďalšej, s názvom Letters to Liesl (2001), ju zas inšpirovali listy fanúšikov z celého sveta.
Po Zvuku hudby sa predstavila ešte v televíznom muzikáli Evening Primrose (1966). Potom však hereckú kariéru ukončila, aby si mohla založiť rodinu a začať sa venovať podnikaniu, pričom vlastnila firmu zaoberajúcu sa interiérovým dizajnom. V roku 1967 sa vydala za zubára Jay Brenta, s ktorým mala dve dcéry Jennifer a Emily. Dvojica sa rozviedla v roku 1991.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.