24. 11. 2016

MV SR: Reakcia na zverejnené informácie ohľadom nákupu vybavenia Nemocnice sv. Michala v Bratislave

MV SR: 

Reakcia na zverejnené informácie ohľadom nákupu vybavenia Nemocnice sv. Michala v Bratislave

Vedenie Nemocnice sv. Michala v Bratislave sa ohradzuje voči zverejneným informáciám súvisiacich s nákupom vybavenia nemocnice, kde sa odvolávajú na lživý a neodborne spracovaný materiál Nadácie Zastavme korupciu.
Upozorňujeme novinárov, že materiál, s ktorým prišlo združenie Zastavme korupciu, má množstvo chýb, keď porovnávali úplne iné prístroje a tovary, alebo prístroje s inou špecifikáciou a doplnkovou výbavou, v materiály sú dokonca tovary, ktoré sme vôbec nekúpili. V mnohých prípadoch ako referencie použili novinové články bez znalosti zmluvy a špecifikácie prístroju, odkazy na internetových a neautorizovaných predajcov, mýlili sa pri prepočte kurzu alebo používali ceny bez DPH. Sme pripravení všetky ceny prejsť a najmä očistiť pošpinené meno nemocnice týmto neodborným materiálom na niekoľkých spoločných stretnutiach s predstaviteľmi vedenia nemocnice, predstaviteľov združenia a analytikmi ministerstva zdravotníctva.
Nemocnica sv. Michala nekúpila žiadny vešiak za 360 eur, najdrahší vešiak spomedzi nakúpených tovarov má hodnotu 100 eur. Nemocnica sv. Michala nekúpila žiadnu lavičku za 2 100 eur ale lavičku, ktorá má 5-ročnú záruku a stála 728 eur. Vozík, ktorý nemocnica kúpila, je dodávaný v celonerezovom prevedení a s bezzvarovou konštrukciou, antistatickými kolieskami a príslušenstvom. Položky čítačka čiarových kódov a tlačiareň čiarových kódov spolu súvisia a okrem hardvéru je v cene aj komplexné softvérové riešenie prepojenia lekárne, centrálnej sterilizácie a skladových zásob.
Pri klimatizácii išlo o komplexné klimatizačné riešenie serverovne so zdvojenými klimatizačnými jednotkami. Napríklad vrátane posilnenia elektrických rozvodov, pripojenia na záložný generátor, predĺženej záruky na 36 mesiacov, vrátane stavebných úprav. Notebook T410 nie je klasickým notebookom ale koncové počítačové zariadenie (tenký klient), vrátane inštalácie a konfigurácie aplikačných softvérov.
Generálny dodávateľ mal za úlohu nielen dodať jednotlivé vybavenie nemocnice, ale celú nemocnicu sprevádzkovať, zintegrovať, a zmigrovať všetky historické dáta do nového digitálneho srdca nemocnice, tak aby za 1 mesiac od kolaudácie stavby mohla byť nemocnica, ktorá je plne digitálne prepojená, spustená do plnej a bezpečnej prevádzky.