25. 11. 2016

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA

"Vážený pán Blaha,
píšem Vám ako poslancovi Národnej rady, ktorá by ako zákonodárny orgán našej republiky mala byť miestom, kde svoj mandát vykonávajú najlepší z najlepších zástupcov občanov. Keď si pomyslím na niektorých súčasných poslancov slovenského parlamentu, v mojej mysli, žiaľ, dochádza k ostrému kontrastu s vlastnými predstavami o intelektuálnych a ľudských kvalitách človeka, vykonávajúceho také dôležité poslanie. To však nemôže byť prekážkou, aby som k poslancom a ostatným najvyšším politickým reprezentantom Slovenskej republiky neprejavoval úctu primeranú dôležitosti funkcie, ktorú zastávajú.

Aj preto Vás na začiatku tohto listu oslovujem “vážený pán”, hoci dôvod, pre ktorý sa na Vás obraciam, Vám podľa môjho názoru na vážnosti výrazne uberá.

Vo svojom facebookovom statuse zo 16. novembra ste sa vyjadrili k medializovanej informácii, že pán Martin Bútora už nie je interným poradcom prezidenta Andreja Kisku. Túto skutočnosť dávate do súvislosti s výsledkom prezidentských volieb v USA, ktorých víťazom sa stal Donald Trump. Dľa Vášho názoru sa prezident A. Kiska rozhodol “vyraziť” poradcu M. Bútoru preto, lebo zvolením kandidáta konzervatívnej strany už nebude potrebné “tárať” o ľudských právach a menšinách, ale o múroch. Týmto podľa Vás prezident A. Kiska, ktorého familiárne nazývate “Andrej”, opäť prezliekol kabát a z fanúšika prezidenta Baracka Obamu sa z neho razom stal “trumpista alebo po slovenky - trubkár.”

Keby som mal reagovať na každé vyjadrenie poslanca parlamentu na sociálnej sieti, umrel by som hladom, pretože by mi neostal čas na prácu, ktorá ma živí. Tento Váš ostatný komentár ma však zarazil natoľko, že nereagovať nedokážem.

Bolo to rovnako 16. novembra, keď som sa ja na facebooku vyjadril, že jedným z dôvodov, pre ktorý sa slušným schopným ľuďom nežiada ísť do politiky, sú poslanci parlamentu, ktorí nemajú úroveň. Na to som dostal otázku, čo tým myslím - mať úroveň? Teraz môžem odpovedať poukázaním na Váš status. Mať úroveň je presný opak toho, akým spôsobom sa vyjadrujete o najvyššom ústavnom činiteľovi. Aj keby súčasný slovenský prezident nemal podporu sedemdesiatich percent voličov (čiže aj voličov Smeru-SD) a nebol dôstojným a rešpektovaným partnerom pre zahraničné hlavy štátu, zaslúži si základnú mieru slušnosti od tých, ktorí sa rozhodnú komentovať jeho kroky. Buď tomu nerozumiete alebo existujú iné dôvody, pre ktoré používate slovník a prirovnania nehodné poslanca Národnej rady.

Druhý moment, ktorý ma vyprovokoval k napísaniu tohto listu, je Vaše spájanie výsledku amerických volieb s odchodom M. Bútoru do roly externého poradcu. Je to nezmysel, pretože M. Bútora sa stal externým poradcom ešte v čase, keď som v Kancelárii prezidenta pôsobil aj ja. A to je už vyše jeden a pol roka starý príbeh. Ak si predstavím, že rovnako nedôsledne narábate s faktami aj pri hlasovaní o zákonoch, začínam sa báť viac, ako doteraz.

Vážený pán Blaha,

neberiem Vám Vaše politické a osobné názory, ani Vám nezazlievam, že reprezentujete stranu, ktorej mnohé kroky sú v rozpore nielen s mojim demokratickým zmýšľaním, ale aj s Vašim neomarxistickým presvedčením. Chcem Vás len požiadať, aby ste lepšie overovali rôzne chýry, ku ktorým sa rozhodnete vyjadrovať. A hlavne, aby ste si vo všetkých svojich verejných vyjadreniach udržali aspoň základnú mieru slušnosti a ešte viac neznižovali vážnosť Národnej rady, ktorú reprezentujete.

S úctou
Pavel Sibyla


"Chcem zdôrazniť, aby sme za tým nehľadali náznak zábavy či vtipu, ide o vážne otázky a výzvy Slovenska. Stranu Národná koalícia som si vybral preto, lebo nenesie žiadnu škvrnu z minulosti. Kľudne som mohol zo dňa na deň kúpiť politickú stranu, ale povedal som si nie. Ľudia, ktorí budovali tento štát, sú dnes žobráci, týchto ľudí idem reprezentovať. Smiali sa Mečiarovi, Kotlebovi, Kollárovi, Trumpovi aj Jakubcovi. Smejte sa, ale ja by som sa nesmial. Som v kontakte s poradcami novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mám zámer pozvať jeho bývalú manželku Ivanu na návštevu SR. „
Martin Jakubec

„Pravicový extrémizmus je na takom vzostupe, aký priestor mu dáva RTVS a iné médiá.“
Robert Fico


AZ247 - víc než jen pravda
K nám do redakce dorazil dopis od pana Zdeňka Ondráčka, který nás plánuje zažalovat, pokud se mu neomluvíme za článek "Bývalá komunistická mlátička Ondráček naj...de od příštího roku uplatnění v holdingu Agrofert. O příštích žních bude mlátit obilí".
Naše redakce by se tedy panu Ondráčkovi ráda omluvila. Omlouváme se za to, že jste taková svině, až jste se díky tomu dostal na AZ247.cz.
S přáním hezkého dne,
Vaše milovaná a vždy korektní redakce


GINN feeling disgusted at TASR.
Martin Daňo píše: Jeden z najväčších hnusov Slovenska - Ján Benčík dostal cenu Biela Vrana... A to vyhlasujem, že hnus je aj nielen Benčík, ale aj pochybné ŠTBácke ocenenie Biela Vrana