31. 7. 2018

MEDIA NEWS


MEDIA NEWS
Tretia sezóna úspešného mysteriózneho seriálu Stranger Things (2016) z produkcie Netflixu sa dostane na obrazovky až v lete 2019. Na novinárskom turné Television Critics Association v Beverly Hills to prezradila viceprezidentka spoločnosti pre originálny obsah Cindy Holland. Zároveň však uistila fanúšikov a fanúšičky, že čakanie bude stáť za to. "Bratia Dufferovci a Shawn Levy chápu, čo je v hre. Chcú priniesť niečo väčšie a lepšie ako vlani. Myslím, že to bude fantastická sezóna. Bude to stáť za čakanie," vyjadrila sa s tým, že nové časti si vyžadujú napríklad viac práce na špeciálnych efektoch. Tvorcovia už pritom zverejnili teaser novej sezóny v podobe reklamy na nové nákupné centrum v mestečku Hawkins, kde sa seriál odohráva.

Stranger Things bratov Matta a Rossa Dufferovcov sa odohráva v 80. rokoch minulého storočia. Hlavnými postavami sú štyria chlapci - Will, Mike, Dustin a Lucas z mestečka Hawkins v Indiane a ich tajomná kamarátka Eleven, ktorí sa potýkajú s rôznymi nadprirodzenými udalosťami. Tie v malom meste spôsobuje portál do alternatívnej dimenzie, ktorý omylom vytvorila americká vláda. V prvých dvoch sezónach projektu sa predstavili napríklad Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Winona Ryder, David Harbour, Charlie Heaton či Sean Astin. Seriál si vyslúžil päť cien Primetime Emmy, jednu Screen Actors Guild Award alebo štyri nominácie na Zlaté glóbusy.

©2018, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Belgický europoslanec a šéf skupiny liberálov a demokratov v Európskom parlamente (ALDE) Guy Verhofstadt v pondelok naznačil, že Európska únia potrebuje vlastného špeciálneho vyšetrovateľa, ktorý by sa zameral na dezinformačné kampane voči európskej demokracii zo strany Ruska.
"Európa potrebuje vlastného Muellera, aby preskúmal rozsah dezinformačných kampaní vedených Ruskom a ďalšie útoky na európske demokracie," uviedol Verhofstadt na svojom účte na Twitteri.
Líder ALDE to uviedol s odkazom na amerického osobitného vyšetrovateľa Roberta Mullera, ktorého vymenovalo ministerstvo spravodlivosti USA, aby vyšetril prípadné nekalé praktiky počas amerických prezidentských volieb v roku 2016 a spojenie medzi volebným tímom Donalda Trumpa a Kremľom.
Verhofstadt vo svojej správe spresnil, že už v septembri zákonodarnému zboru EÚ navrhne opatrenia, ktoré majú očistiť internet a sociálne médiá. "Nastal čas na odvetné opatrenia," upozornil Verhofstadt.
Moskva je obviňovaná zo zasahovania do amerických prezidentských volieb spred dvoch rokov, keď mala konať v prospech Donalda Trumpa. Rusko opakovane odmietlo obvinenia zo zasahovania do volieb v USA a v ďalších krajinách. Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov tvrdí, že neexistujú žiadne presvedčivé dôkazy na podporu týchto tvrdení.


Copyright © TASR 2018