13. 10. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americký rapper T.I. sa pridal k hereckému obsadeniu pripravovaného seriálu The Breaks televízie VH1. Tridsaťšesťročný interpret stvárni právnika Paula Andersa, ktorého si ako svojho obhajcu najme Barry Fouray v podaní Wooda Harrisa.
Seriál The Breaks bude pokračovaním rovnomennej snímky, ktorú VH1 odvysielala 4. januára. Film režiséra a scenáristu Seitha Manna je adaptáciou knihy The Big Payback spisovateľa Dana Charnasa. V seriáli si okrem spomínaných T.I. a Harrisa zahrajú aj Mack Wilds, Antoine Harris a Teyana Taylor. Novinku začnú v USA vysielať 17. januára.
T.I., vlastným menom Clifford Joseph Harris Jr., odštartoval kariéru v skupine Pimp Squad Click, ktorá vznikla v roku 2001, no na konte má zatiaľ len jeden album - 25 To Life (2005). Ako sólový interpret však vydal už deväť štúdioviek - I'm Serious (2001), Trap Muzik (2003), Urban Legend (2004), King (2006), T. I. vs. T.I.P. (2007), Paper Trail (2008), No Mercy (2010), Trouble Man: Heavy Is The Head (2012) a Paperwork (2014). Získal napríklad tri ceny Grammy, dve American Music Awards či jedenásť Billboard Music Awards. Ako herec sa predstavil napríklad v snímkach Americký gangster (2007), Gangstri (2010), Na cudzí účet (2013), Get Hard (2015) a Ant Man (2015) alebo v seriáli Boss (2011 - 2012).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Americký denník New York Times zverejnil výpovede dvoch žien tvrdiacich, že sa ich súčasný kandidát na prezidenta Spojených štátov Donald Trump v minulosti nevhodne dotýkal a ich obťažoval. Volebný tím republikána tieto obvinenia odmietol, napísala dnes agentúra AP.
Prvá zo žien v rozhovore pre New York Times uviedla, že Trump ju chytil za prsia a pokúsil sa jej položiť ruku pod sukňu. Incident sa stal v lietadle pred vyše tridsiatimi rokmi.
Druhú citovanú ženu Trump v roku 2005 násilím pobozkal na ústa priamo v budove Trump Tower, kde v tom čase pracovala.
"Celý článok je vymyslený," reagoval na text v americkom denníku tím volebnej kampane republikánskeho kandidáta. Noviny New York Times spustili "celkom nepravdivý a koordinovaný útok na česť", píše sa vo vyhlásení Trumpovho tímu, ktoré citovala stanica BBC.
Jessica Leedsová z Manhattanu sedela vedľa realitného magnáta Trumpa počas letu do New Yorku v oddelení prvej triedy. V rozhovore popísala, že Trump zdvihol opierku na ruky a začal sa jej dotýkať. "Bol ako chobotnica, ruky mal všade," povedala v tom čase 38-ročná žena a dodala, že išlo o útok.
Rachel Crooksová mala 22 rokov, keď bola zamestnaná ako recepčná v realitnej spoločnosti v Trump Tower. Pre americký denník vypovedala, že Trump ju pobozkal na pery pred výťahom v budove.
"Bolo to tak nevhodné," povedala Crooksová. "Veľmi ma nahnevalo to, že si myslel, že som tak bezvýznamná, že si to môže dovoliť urobiť," dodala.
Ani jedna z citovaných obetí svoj zážitok nikdy neoznámila na polícii. Obe sa s ním však zverili priateľom a rodine.

Pozastavenie vydávania maďarského opozičného denníka Népszabadság sprevádza popri opozičnej solidarite už aj medzinárodná mediálna odozva. Uviedla to dnes maďarská komerčná televízia ATV, podľa ktorej opozičná strana Dialóg pre Maďarsko (PM) pripravuje na nedeľu masovú demonštráciu s účasťou desaťtisícov protestujúcich.
Redaktor Népszabadságu Ferenc M. László pre televíziu uviedol, že s vydavateľskou spoločnosťou Mediaworks niet o čom rokovať až dovtedy, kým so zamestnancami denníka nevyrovná odstupné a ďalšie finančné náležitosti.
Novinár okrem iného pripomenul, že pred niekoľkými týždňami písal kritický článok o šafárení vlády a štátnych podnikov. Skutočnosť, že Mediaworks vlani začal dostávať neprimerane vysoké štátne objednávky na reklamu a z kampane na referendom o utečeneckých kvótach dostal vydavateľ podstatne vyššiu štátnu podporu než iné médiá, označil László za pravdepodobnú prípravu na predaj Népszabadságu.
Šéfredaktor Népszabadságu András Murányi v stredu odriekol plánované rokovania s vedením spoločnosti Mediaworks, ktorá v sobotu pozastavila vydávanie Népszabadságu. Rokovanie sa malo týkať možnej akvizície periodika zo strany zamestnancov.
Redaktori Népzsabadságu navrhli odkúpenie denníka za symbolické jedno euro, čo je podľa ich názoru vzhľadom na nahromadený dlh vo výške piatich miliárd forintov (16,5 milióna eur) veľmi prijateľná ponuka. Avšak podľa zverejnených dokumentov je Népszabadság zaťažený hypotékou u Maďarskej národnej banky (MNB).
Mediaworks v pondelok vyhlásil, že sa v nadchádzajúcich dňoch bude snažiť o dosiahnutie dohody. Tá by mala poskytnúť základ na obnovenie vydávania tohto periodika.
Európska komisia (EK) označila situáciu okolo denníka Népszabadság za "veľmi znepokojujúcu". Pozastavenie jeho vydávania podľa exekutívy EÚ vyvoláva vážne obavy o slobodu tlače v Maďarsku.

Copyright © TASR 2016