15. 5. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Zhruba sto ozbrojených mužov prepadlo a okradlo v sobotu v mexickom štáte Guerrero skupinu novinárov. S odvolaním sa na tamojšie úrady a médiá o tom dnes informovala agentúra AP.
Jeden z najväčších mexických denníkov La Jornada uviedol, že medzi siedmimi napadnutými žurnalistami boli aj dvaja z jeho zamestnancov. Tí pracovali v oblasti San Miguel Totolapan na reportáži, pričom spolu s ostatnými žurnalistami cestovali v dvoch vozidlách typu SUV.
Ozbrojenci skupinu novinárov prepadli na diaľnici medzi mestami Ciudad Altamirano a Iguala. Odcudzili im jedno z vozidiel, kamery, mobilné telefóny aj ďalšie osobné predmety. Viacerých novinárov útočníci aj fyzicky napadli, pričom sa im vyhrážali, že ich vo vozidle spália. Nakoniec ich však nechali odísť, uviedla La Jornada.
Mexiko je pre novinárov jednou z vôbec najnebezpečnejších krajín na svete. Podľa správy Výboru pre ochranu novinárov (CPJ) zo začiatku mája tam od roku 2010 zahynulo najmenej 50 novinárov a pracovníkov médií.
Štát Guerrero na juhu Mexika už celé roky sužuje boj drogových kartelov a s ním súvisiace násilie. Leží v ňom aj mesto Iguala, odkiaľ v septembri 2014 zmizlo 43 študentov. Tých podľa zistení mexickej vlády zatkla skorumpovaná polícia a následne odovzdala členom drogového kartelu Guerreros Unidos, ktorí ich zavraždili.

Americká spoločnosť 20th Century Fox Television predstavila trailer seriálu The Gifted zo sveta X-Menov. Krátke, dvaapolminútové video ukazuje dve nadané deti, dievča a chlapca, ktorého v škole šikanujú. Ich rodičia Reed a Caitlin Strucker sa zrazu dozvedajú, že obe deti majú mutantské schopnosti a musia ujsť pred úradmi. Počas úniku sa celá rodina pripojí k ilegálnej skupine mutantov a musí bojovať o prežitie.

V novinke sa predstavia Stephen Moyer, Amy Acker, Sean Teale, Jamie Chung, Coby Bell, Emma Dumont, Blair Redford, Natalie Alyn Lind či Percy Hynes White. Scenár má na starosti Matt Nix a réžiu Bryan Singer. Obaja sú pritom spolu s Lauren Shuler Donner, Simonom Kinbergom, Jephom Loebom a Jimom Chorym výkonnými producentmi filmu, na ktorom sa podieľa aj Marvel Television.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.