4. 2. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Predstavitelia British Broadcasting Corporation (BBC) dnes oznámili, že jedným z nových spolumoderátorov motoristickej relácie Top Gear bude americký herec Matt LeBlanc. Rodák z Massachusetts sa tak stal v 39-ročnej histórii programu vôbec prvým moderátorom, ktorý nepochádza z Veľkej Británie. "Ako nadšenec áut a obrovský fanúšik Top Gearu som poctený a nadšený, že môžem byť súčasťou novej kapitoly tejto ikonickej šou. Aké vzrušujúce!," uviedol 48-ročný LeBlanc, ktorý bude v relácii vystupovať po boku hlavného moderátora Chrisa Evansa. Ten nahradil Jeremyho Clarksona, ktorý prišiel o miesto vlani v marci po tom, ako napadol jedného z producentov programu Oisina Tymona. V nových sériách sa preto rozhodli nepokračovať aj Richard Hammond a James May, ktorí pre incident nepredĺžili kontrakty. Ďalších členov nového moderátorského tímu plánujú zástupcovia BBC oznámiť už onedlho. Nové epizódy by mali začať vysielať v máji na stanici BBC Two.
Matt LeBlanc je známy predovšetkým ako Joey Tribbiani z kultového sitkomu Priatelia (1994 - 2004) a jeho voľného pokračovania Joey (2004 - 2006). Dosiaľ si vyslúžil päť nominácií na Zlatý glóbus, z ktorých jednu sa mu v roku 2012 podarilo premeniť na víťazstvo, keď ho ocenili za hlavnú úlohu v komediálnom seriáli Epizódy (2011). Získal tiež sedem nominácií na televízne ceny Primetime Emmy - tri za Priateľov a štyri za Epizódy. Zahral si aj vo filmoch Stratení vo vesmíre (1998), Charlieho anjeli (2000), Komando v sukniach (2001), Charlieho anjeli: Na plný plyn (2003) či Lovesick (2014).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Včera od skorého rána nebola podľa AFP odvysielaná žiadna televízna alebo rozhlasová spravodajská relácia a spravodajské servery alebo servis tlačovej agentúry Ana neboli aktualizované. Podľa novinárskych odborov, ktoré hrozia sankciami stávkokazom, má štrajk trvať 24 hodín.
Novinársky štrajk bol podľa agentúry AFP predohrou štvrtkového 24hodinového celoštátneho generálneho štrajku, ktorý sa uskutoční na protest proti chystanej dôchodkovej reforme požadovanej medzinárodnými veriteľmi Grécka.
Už tretí generálny štrajk proti súčasnej ľavicovej vlády má vo štvrtok ochromiť predovšetkým dopravu.
Rovnako ako ostatní zamestnanci od poľnohospodárov po štátnych úradníkov požadujú aj novinári ustúpenie od dôchodkovej reformy, ktorú po gréckej vláde požadujú Európska únia a Medzinárodný menový fond (MMF) a ktorá predpokladá navýšenie odvodov na dôchodky a naopak zníženie samotných dôchodkov v budúcnosti.
O reforme by mal v polovici februára hlasovať parlament, v ktorom má vláda Alexisa Tsiprasa len tesnú väčšinu. Premiér reformu obhajuje s tým, že má zachrániť dôchodkový systém, ktorému vraj hrozí kolaps.

Copyright © ČTK 2016