2. 4. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Britský herec Mark Strong sa predstaví v špionážnom seriáli Deep State. Osemdielna séria, predtým známa pod pracovným názvom The Nine, sa odohráva vo Veľkej Británii, USA, Iráne, Libanone a Francúzsku a zameriava sa na nemilosrdnú realitu špionážneho sveta, v ktorom môže človek stratiť všetko, vrátane tých, ktorých miluje.
Rodák z Londýna stvárni bývalého špióna Maxa Eastona, ktorý sa zmieta medzi minulosťou a prítomnosťou. Vracia sa do hry s úmyslom pomstiť smrť syna a ocitá sa uprostred vojny spravodajskej služby a sprisahania, ktoré ťaží z chaosu na Blízkom východe. "Raz za čas sa objaví scenár, ktorý jednoducho nemôžete pustiť z ruky, a Deep State je presne taký, skvelý príklad výborného písania. Som pyšný, že budem pracovať s Fox Networks Group. Dali dohromady skvelý tím, a teším sa na spoluprácu s nimi. Dáva mi to nevšednú šancu vrátiť sa na televízne obrazovky," vyjadril sa 53-ročný herec.
Okrem neho si v sérii zahrá aj Karima McAdams, ktorá stvárni inteligentnú a nekompromisnú tajnú agentku. Nakrúcanie Deep State sa začne v máji. Autormi scenára sú Matthew Parkhill. Simon Maxwell a Steve Thompson. Parkhill bude aj výkonným producentom a režisérom štyroch z ôsmich epizód.
Mark Strong, vlastným menom Marco Giuseppe Salussolia, účinkoval napríklad vo filmoch Fever Pitch (1997), Revolver (2005), Syriana (2005), Sunshine (2007), Hviezdny prach (2007), RocknRolla (2008), Pavučina lží (2008), Mladá Viktória (2009), Sherlock Holmes (2009), Útek zo Sibíri (2010), Robin Hood (2010), Kick-Ass (2010), Jeden musí z kola von (2011, Green Lantern (2011), 30 minút po polnoci (2012), John Carter: Medzi dvoma svetmi (2012), Closer to the Moon (2013), Kód Enigmy (2014), Skôr než zaspím (2014), Kingsman: Tajná služba (2014), Grimsby (2016), Do neznáma (2016) či Miss Sloane (2016).

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Organizátor medzinárodnej piesňovej súťaže Eurovízia pohrozil Ukrajine zákazom účasti na najbližších ročníkoch, ak na ten tohtoročný Kyjev nepustí ruskú speváčku Juliu Samojlovovou. Ukrajinský vicepremiér Vjačeslav Kyrylenko dnes výzvu organizátorov Eurovízie označil na neprijateľnú. Ukrajina Samojlovové v marci zakázala na tri roky vstup na svoje územie kvôli tomu, že bez dovolenia ukrajinských úradov navštívila Ruskom anektovaný Krymský polostrov.
Európska vysielacia únia (EBU), ktorá súťaž organizuje, napísala ukrajinskému premiérovi Volodymyr Hrojsmanovi v marci list, ktorý v piatok zverejnila stanica Deutsche Welle. Generálna riaditeľka EBU Ingrid Deltenreová v ňom označuje vylučovanie ruskej speváčky za "neprijateľné".
Deltenreová žiada Hrojsmana, aby zakročil a "zaistil ruskej umelkyni vstup na Ukrajinu najmä v máji", kedy sa bude súťaž konať. V opačnom prípade sa v liste hrozí, že by Ukrajina mohla byť "vylúčená z najbližších akcií".
"Ak bude zákaz potvrdený", čo by bolo v histórii Eurovízie prvýkrát, "malo by to celkom určite negatívny vplyv na medzinárodnú povesť Ukrajiny, ako európskej a demokratickej krajiny," stojí v liste, z ktorého citovala agentúra AFP.
Deltenreová tiež napísala, že postup Ukrajiny vyvoláva medzi členmi EBU nesúhlas a niektorí zvažujú neúčasť na tomto ročníku. "Nepočuli sme, že Julija Samojlovová predstavuje pre Ukrajinu bezpečnostný problém," píše Deltenreová a zdôrazňuje "nepolitický" charakter súťaže.
Eurovízie sa pôvodne snažila spor vyriešiť tým, že ponúkla ruskej štátnej televízii Pervyj kanal, aby umožnila účasť ruskej speváčky prostredníctvom satelitu, čo televízia odmietla.
Kyrylenko dnes vydal vyhlásenie, v ktorom uvádza, že "je neprijateľné a bezprecedentné žiadať na Ukrajine, aby urobila také rozhodnutie, aby vyhovela Rusku". "Myslím, že Francúzsko, Nemecko, Británia a Poľsko aj ďalšie krajiny EBU by sa mali rozhodovať rovnako. Rusko sa môže zúčastniť súťaže Eurovízia 2017 v Kyjeve, ak vyšle speváka, ktorý neporušil ukrajinský zákon," dodal Kyrylenko.

Copyright ČTK ©2017