7. 1. 2015

BREAKING MEDIA NEWS

BREAKING MEDIA NEWSJedenásť obetí si dnes vyžiadal útok dvoch ozbrojencov na redakciu francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži, ktorý bol terčom útokov aj v minulosti po zverejnení karikatúr proroka Mohameda v roku 2011, informovala francúzska televízna stanica iTELE.
Počet obetí už oficiálne potvrdila aj polícia, napísala agentúra Reuters. Podľa jej správy, ktorá sa odvoláva na prezidentskú kanceláriu, smeruje na miesto streľby francúzsky prezident Francois Hollande. Zranenia utrpelo najmenej päť ďalších osôb.
Televízia citovala svedka, ktorý povedal, že videl incident z neďalekej budovy v centre francúzskej metropoly.
"Asi pred pol hodinou vošli do budovy dvaja muži v čiernych kuklách s kalašnikovmi," povedal Benoit Bringer. "O pár minút nato sme počuli množstvo výstrelov," dodal s tým, že mužov videli utekať z budovy.
"Je to masaker," citovala agentúra Reuters policajného dôstojníka Luca Poignanta, ktorý spresnil, že páchatelia z miesta činu ušli na dvoch vozidlách.
Týždenník na sociálnej sieti Twitter naposledy zverejnil karikatúru lídra džihádistickej organizácie Islamský štát (IS) abú Bakra Baghdádího, pripomína spravodajská stanica BBC.
.   
Copyright © TASR 2015