15. 5. 2016

Art Film Fest News

Art Film Fest News

Program blížiaceho sa 24. ročníka Art Film Festu bude skutočne pestrý. Dôkazom je pondelok, 20. jún a špeciálne prekvapenie, ktoré si na tento večer festival pripravil pre všetkých milovníkov športu – predovšetkým futbalu…
Košický amfiteáter sa vďaka obľúbenému filmovému festivalu na jeden večer premení na Mekku fanúšikov slovenskej futbalovej reprezentácie. Na veľkom plátne prírodného kina si totiž budú môcť vychutnať dve projekcie po sebe za cenu jednej, ktoré im sprostredkujú dokonalý futbalový zážitok. „Slovensko bude v júni vďaka Majstrovstvám Európy žiť futbalom, a Art Film Fest nebude výnimkou. Náš národný tím podporíme takto symbolicky aj my,” vyjadril sa umelecký riaditel Art Film Festu Peter Nágel.
Futbalový večer v amfiteátri otvorí zápas Slovensko – Anglicko. Po skončení priameho prenosu z Majstrovstiev Európy bude amfiteáter žiť športovou atmosférou aj naďalej. Sprostredkuje ju dokumentárna snímka s názvom Ronaldo.
Prvý autorizovaný a exkluzívny britský dokument o jednej z najväčších športových ikon súčasnosti bol celosvetovo predstavený 9. novembra 2015. Film mapuje život a kariéru futbalovej legendy Cristiana Ronalda, ktorý aktuálne hrá v drese španielskeho klubu Real Madrid a portugalského národného mužstva. Režisér Anthony Wonke sleduje Ronaldove kroky od detstva až po súčasnosť a sprostredkúva ich prostredníctvom série rozhovorov so samotným hráčom, jeho najbližšími priateľmi a rodinou. Pôsobivý a fascinujúci dokument o jednom z najslávnejších hráčov futbalovej histórie, ktorého realizácia trvala 14 mesiacov, predstavuje jedinečnú príležitosť, vidieť svetovú športovú superhviezdu v súkromí i na futbalovom trávniku. Trojnásobný držiteľ Zlatej lopty prezrádza, čo všetko znamená byť športovou ikonou, ktorá je pod neustálym drobnohľadom verejnosti. V snímke vystupuje aj Ronaldov malý syn Cristiano, jeho matka Maria Dolores dos Santos Aveiro, brat Hugo a sestry Elma a Cátia Lilian.