16. 5. 2016

Zomrel Julius La Rosa

Zomrel Julius La Rosa


Vo veku 86 rokov zomrel spevák Julius La Rosa. Rodák z newyorského Brooklynu skonal 12. mája prirodzenou smrťou v spánku v obci Crivitz v štáte Wisconsin. Smutnú správu potvrdila dcéra zosnulého Maria La Rosa Smith, ktorá tiež uviedla, že pohreb bude súkromný. Interpret žil 42 rokov spolu s manželkou Rosemary Meyer v Irvingtone v štáte New York. Do Crivitzu sa presťahovali vlani v novembri.
Julius La Rosa sa narodil 2. januára 1930. Preslávil sa v rokoch 1951 až 1953, keď spolupracoval s televíznym a rozhlasovým moderátorom Arthurom Godfreym. Po tom, ako ho Godfrey v priamom prenose vyhodil z jeho show, pôsobil napríklad v The Perry Como Show alebo programe Toast of the Town, z ktorého neskôr vznikla známa The Ed Sullivan Show. Spevák, medzi ktorého hity patria skladby ako Eh, Cumpari, Domani, alebo Anywhere I Wander, pôsobil aj ako rozhlasový dídžej. V roku 1980 sa predstavil v seriáli Another World (1964 - 1999), za čo ho nominovali na cenu Daytime Emmy. Má tiež hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.