18. 5. 2016

RTVS NEWS

RTVS NEWS

Online prenos RTVS z posledného zápasu Slovenska na MS dosiahol nový rekord slovenského internetu.
Slovenský internet aj vďaka RTVS zaknihoval dva rekordy v objeme prenesených dát. Po tom, čo sa v nedeľu podarilo na hlavnom internetovom uzle na Slovensku prekonať hranicu 100 Gbit za sekundu, dnešná maximálna rýchlosť sa vyšplhala až na 104 Gbit za sekundu. Obe tohtoročné maximá boli dosiahnuté vďaka online prenosom RTVS zo zápasov slovenských hokejistov proti Fínsku a USA na šampionáte v Rusku.
K rekordným hodnotám v dátovej prevádzke na Slovensku prispieva aj fakt, že RTVS, ktorá je exkluzívnym licencovaným vysielateľom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku, umožňuje sledovať zápasy aj cez špeciálne dedikovanú stránku http://hokej.rtvs.sk. Ak stránka zistí, že divák využíva vysokorýchlostný internet, automaticky mu nastaví vysokú kvalitu obrazu v HD rozlíšení. „Nový rekord sme zaznamenali aj čo sa týka počtu aktívnych užívateľov, ktorí v jednom čase sledovali alebo počúvali posledný víťazný zápas na internete. Najviac to bolo 80.000 divákov a 7000 poslucháčov, ktorí mali prenos pustený cez webové stránky RTVS,“ vysvetľuje technický riaditeľ RTVS Andrej Doležal.
Prenos signálu z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji zabezpečuje pre RTVS už šiesty rok po sebe slovenská telekomunikačná spoločnosť BENESTRA. „Teší nás, že tak ako po minulé roky v tomto čase, opäť sme aj vďaka nadštandardnej spolupráci s RTVS potvrdili pozíciu najväčšieho poskytovateľa obsahu na slovenskom internete,“ dodáva Augustín Revák, technický riaditeľ BENESTRA.
Ďalšími výzvami pre online služby RTVS budú nadchádzajúce športové vrcholy roka, ktoré bude exkluzívne divákom prinášať verejnoprávne médium – majstrovstvá Európy vo futbale, Tour de France a letná olympiáda v Riu. „Najmä v prípade olympijských hier pripravujeme množstvo špeciálnych online streamov, čo určite prinesie veľký nápor užívateľov. Prvýkrát totiž poskytneme na olympijskom webe RTVS okrem streamov Jednotky a Dvojky aj 8 paralelných internetových  streamov so všetkými športovými disciplínami, ktoré budú v Riu prebiehať,“ uzatvára A. Doležal.