19. 5. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Anglický heavymetalový spevák Ozzy Osbourne bude účinkovať spolu so svojím synom Jackom v novej reality show Ozzy And Jack's World Detour. Seriál bude pozostávať z desiatich epizód a vysielať ho začne americký kanál History už 27. júla. Dvojica bude cestovať po svete, odkrývať neznáme príbehy slávnych lokalít a objavovať nové miesta.
Šesťdesiatsedemročný spevák skupiny Black Sabbath navštívi v jednej z epizód pevnosť Alamo v texaskom San Antoniu, kde pred 34 rokmi, v šatách vtedy jeho budúcej manželky Sharon, omočil vojnový monument Alamo Cenotaph. Súd mu za to udelil desaťročný zákaz návštevy mesta. Mesto chce vo svojej show kontroverzný hudobník údajne odškodniť.
John Michael "Ozzy" Osbourne sa preslávil ako spevák spomínanej heavymetalovej kapely Black Sabbath, ktorá vznikla v roku 1968 v Birminghame. Po vydaní ôsmeho albumu Never Say Die! (1978) ho však pre alkoholovú a drogovú závislosť zo skupiny vyhodili. Ďalšiu štúdiovku s Black Sabbath vydal až v roku 2013. Nahrávka, ktorá debutovala na prvej priečke UK Chartu, má názov 13. Ako sólový umelec vydal jedenásť albumov, pričom zatiaľ posledný Scream uviedol na trh v júni 2010. Hudobník, ktorý spolu so svojou rodinou účinkoval v reality šou Osbournovci (2002 - 2005), získal množstvo ocenení. V roku 2006 ho ako člena Black Sabbath uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Televízny vysielač vo Švédsku, ktorý sa zlomil v polovici, sa zrejme stal terčom sabotáže. Vyhlásili to  švédske úrady.
Vrchná časť 330 metrov vysokého stožiara neďaleko mesta Boras v juhozápadnom Švédsku sa odlomila v nedeľu 15. mája večer a spadla do priľahlého borovicového lesa. Nikto neutrpel zranenia, ale televízne a rozhlasové vysielanie v okolitej oblasti bolo prerušené, informovala tlačová agentúra AP.
Švédska prokuratúra dnes uviedla, že prípad vyšetrujú ako sabotáž, ale dodala, že zatiaľ nemá žiadnych podozrivých.
Na ostatných televíznych vysielačoch po celej škandinávskej krajine boli sprísnené bezpečnostné opatrenia.
Spoločnosť Telecom, ktorá má uvedený vysielač v prevádzke, uviedla, že to bolo prvýkrát od 80. rokov minulého storočia, čo sa vo Švédsku rozlomil televízny vysielač.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.