16. 11. 2018

Krajniak by sa mal ospravedlniť Haščákovi

Krajniak by sa mal 
ospravedlniť Haščákovi

Poslanec Milan Krajniak by sa mal ospravedlniť predstaviteľovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi za tvrdenia, že chystá jeho fyzickú likvidáciu. Rozhodla o tom dnes sudkyňa Okresného súdu Bratislava I s tým, že ospravedlnenie by malo byť uverejnené v denníku Pravda 15 dní od nadobudnutia právoplatnosti tohto rozhodnutia. Krajniak po pojednávaní avizoval, že sa voči rozhodnutiu odvolá.
Žaloba na ochranu občianskej cti zo strany Haščáka sa týkala článkov Trestné komando Penty a Otvorený list Jaroslavovi Haščákovi z roku 2014. Zverejnené boli na portáli poslednykriziak.sk . Krajniak v nich uviedol, že ho navštívil vystrašený muž, ktorý mu tvrdil, že má informácie o úmysloch "dať dole" Krajniaka, s tým, že spomínal "Sláva" a "Ivana L." Krajniak tvrdí, že zverejnením článkov nebolo jeho úmyslom žalobcu očierňovať, ale chcel chrániť seba a svoju rodinu. "Zverejnenie hrozby je v bezpečnostnom prostredí štandardnou formou ochrany," zdôraznil. Dnes takisto uviedol, že je možné, že niektoré osoby, ktoré si bývalý príslušník SIS Peter Tóth najal na získavanie informácii o novinároch sa mohli "prekrývať" s osobami, ktoré získavali informácie aj o ňom. "Som presvedčený, že v roku 2014 som konal správne a nekonal by som inak," povedal s tým, že bol presvedčený, že fyzický útok na jeho osobu alebo jeho rodinu reálne hrozil.
Právny zástupca žalobcu označil tvrdenia Krajniaka za neodôvodnené osočovanie a subjektívne domnienky. Sudkyňa v odôvodnení verdiktu skonštatovala, že Krajniak si pred publikovaním informácie neoveril dôveryhodným spôsobom. Tiež sa podľa nej nepodarilo dokázať, že by ho niekto sledoval.

©2018, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.