14. 1. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSKanadsko-americký herec Jim Carrey pripravuje seriál I'm Dying Up Here, ktorého pilotný film vlani nakrútil režisér Jonathan Levine. Päťdesiattriročný Carrey sa na projekte televízie Showtime podieľa ako výkonný producent.
Dej novinky sa bude odohrávať v 70. rokoch minulého storočia v Los Angeles v prostredí stand-up komikov. V seriáli si zahrajú Melissa Leo, Ari Graynor, Clark Duke, RJ Cyler, Erik Griffin či Stephen Guarino. O scenár sa postaral David Flebotte, pričom sa inšpiroval knihou I'm Dying Up Here: Heartbreak and High Times in Stand-Up Comedy's Golden Era (2009) Williama Knoedelsedera. Seriál plánujú začať nakrúcať počas jesene v Los Angeles.
Jim Carrey má na konte dva Zlaté glóbusy za výkony v snímkach Truman Show (1998) a Muž na Mesiaci (1999). Okrem toho je známy aj z filmov Maska (1994), Blbý a blbší (1994), Ace Ventura: Zvierací detektív (1994), Ace Ventura 2: Volanie divočiny (1995), Batman navždy (1995), Cable Guy (1996), Klamár, Klamár (1997), Ja, moje druhé ja a Irena (2000), Majestic (2001), Bruce, Všemohúci (2003), Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004), Rad nešťastných príhod (2004), Finty Dicka a Jane (2005), Číslo 23 (2007), Yes Man (2008), I Love You Phillip Morris (2009), Pán Popper a jeho tučniaci (2011), Kúzelníci (2013), Kick-Ass 2 (2013) či Blbý a blbší sú späť (2014). Na filmoch Bruce, Všemohúci a Finty Dicka a Jane sa podieľal aj ako spoluproducent.


©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.Poľský verejnoprávny vysielateľ TVP (Telewizja Polska) získal podporu pre realizáciu projektu "Pilotné inštalácie záznamu, spracovania a distribúcie audiovizuálneho obsahu v technológiách 4, 8 a 16K" v rámci Operačného programu Inteligentná rozvoj.
TVP sa o získanie finančných prostriedkov pre Ultra HD snažila od septembra 2015.
Cieľom projektu je vybudovanie pilotný inštalácia záznamu, spracovania a distribúcie audiovizuálneho obsahu v technológii 4K a využitie potenciálu technológií 8K a 16K. Vďaka tomu TVP uvedie na trh novú kvalitu spojenú so začatím výroby a vysielaním audiovizuálnych materiálov v Ultra High Definition 4K.


Zdroj: satkurier.pl

Šéf skupiny Aliancia liberálov a demokratov pre Európu (ALDE) v Európskom parlamente (EP) a bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt dnes vyhlásil, že ak by sa súčasná poľská vláda usilovala o členstvo v EÚ, poľská žiadosť by bola zamietnutá. Pripojil sa tak ku kritike zo strany iných predstaviteľov EÚ, podľa ktorých konzervatívna poľská vláda porušuje princípy právneho štátu.
Verhofstadt v mene parlamentnej frakcie liberálov privítal dnešné oznámenie Európskej komisie, ktorá začala predbežné hodnotenie reforiem v Poľsku ovplyvňujúcich fungovanie Ústavného súdu a vedenie verejnoprávnych médií. Komisia prijala tieto opatrenia v znamení "konštruktívneho dialógu" s Varšavou a s cieľom posilniť právny štát v Poľsku.
Poslanci Európskeho parlamentu prerokujú situáciu v Poľsku budúci utorok na zasadnutí v Štrasburgu.
Verhofstadt pripomenul, že europarlament pripravuje iniciatívu, ktorou chce vyzvať EK, aby predložila politický návrh nového mechanizmu EÚ v oblasti demokracie, právneho štátu a základných ľudských práv.
"Európska komisia vyslala jasný odkaz tým členským štátom, ktoré preukázali nedostatok rešpektu voči právnemu štátu, čo je jednou zo základných hodnôt Európskej únie," uviedol Verhofstadt. Dodal, že "je veľmi smutné", že súčasná poľská vláda zhoršila vzťahy medzi Poľskom a Európskou úniou.
"Podnecovaním historického napätia medzi európskymi národmi poľská vláda ukazuje, ako ďaleko je od Európanov 21. storočia a hodnôt EÚ, ktoré sme spolu vytvorili," uviedol vo svojej kritike. Zároveň pripomenul, že po tom, ako mala EÚ vážne výhrady voči Maďarsku, si myslel, že "sme už videli všetko". Podľa jeho slov sa však poľskému prezidentovi Andrzejovi Dudovi a premiérke Beate Szydlovej len za niekoľko týždňov podarilo dostať svoju krajinu na "cestu zruinovania".
"Prvá fáza tohto postupu je slovné varovanie. V nádeji, že drastické plány bude zastavené. Toto riešenie sa osvedčilo v prípade excesov Viktora Orbána v Maďarsku. Komisia a Európska rada by mali urobiť to isté, ak sa situácia vo Varšave vymkne kontrole," uviedol Verhofstadt v správe pre médiá.

Copyright © TASR 2016