11. 1. 2016

Zomrel David Bowie

Zomrel David BowieVo veku 69 rokov zomrel v nedeľu britský spevák David Bowie. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie spevákovho syna Duncana Jonesa na sociálnej sieti Twitter.
      Vo vyhlásení na oficiálnej facebookovej stránke britského speváka sa uvádza, že David Bowie "zomrel pokojne v kruhu svojej rodiny po 18-mesačnom odvážnom boji s rakovinou", informovala agentúra DPA.
      "Kým mnohí z vás budú zdieľať túto stratu, žiadame vás, aby ste rešpektovali súkromie jeho rodiny v čase jej smútku," uvádza vo vyhlásení.
      David Bowie vydal 8. januára - na svoje 69. narodeniny - nový, v poradí už 25. štúdiový album s názvom Blackstar. Najnovšie dielo, obohacujúce jeho rozsiahlu a inovatívnu tvorbu, sa stretlo s priaznivou odozvou kritikov, konštatovala agentúra Reuters.
      Magazín Rolling Stone napísal, že ide o Bowieho "najlepšie antipopové majstrovské dielo od 70. rokov".
      Bowie sa preslávil v roku 1969 piesňou Space Oddity a neskôr svojím alter ego Ziggy Stardust. V ostatných rokoch sa zdržiaval v ústraní; v roku 2004 absolvoval operáciu srdca. Naposledy koncertoval v roku 2006 v New Yorku. Mal dve deti - syna Duncana Jonesa a dcéru Alexandriu Jonesovú.Copyright © TASR 2015