12. 2. 2015

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americká spoločnosť Time Warner za štvrtý kvartál vykázala lepší zisk, ako sa očakávalo. Zisk bez zohľadnenia jednorazových položiek bol na úrovni 98 centov na akciu, čiže prekonal očakávanie analytikov, ktorí v priemere odhadovali, že bude vo výške 93 centov na akciu. Hodnota akcií Time Warner v stredu pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze posilnila o 1,2 % na sumu 81,75 USD za kus.
Tržby divízie Turner Broadcasting, ktorá prevádzkuje napríklad CNN, TNT a Cartoon Network, v záverečnom štvrťroku vlaňajška stúpli o 2,3 % na 2,6 mld. USD. Tržby divízie HBO za obdobie októbra až decembra posilnili o 6,2 % na 1,3 mld. USD. Pokles tržieb divízie Warner Bros o 4,5 % však viedol k tomu, že celkové tržby spoločnosti Time Warner oslabili o 1 % na 7,53 mld. USD.
Time Warner Inc má približne 49-percentný podiel na hlasovacích právach v Central European Media Enterprises (CME), ktorá prevádzkuje televízne stanice v šiestich krajinách strednej a východnej Európy. Spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. v júli 2007 odkúpila 20 % v TV Markíza od spoločnosti Media Invest, spol. s r. o. CME informovala, že sa touto transakciou stala 100-percentným vlastníkom spoločnosti Markíza - Slovakia, spol. s r. o., ktorá je prevádzkovateľom licencie na vysielanie TV Markíza.

Rodine Bobbi Kristiny Brown, ktorá je momentálne v kóme, sa nepáčia nepravdivé správy médií o jej zdravotnom stave. Viaceré portály a denníky napríklad informovali o rozbrojoch v rodine, či o tom, že 21-ročnú dcéru už zosnulej speváčky Whitney Houston a speváka Bobbyho Browna odpojili alebo sa chystajú odpojiť od prístrojov, ktoré ju držia pri živote.
„Podporujeme modlitbové stretnutie pri sviečkach na podporu Bobbi Kristiny. Rodina Brownovcov je ohromená láskou a podporou všetkých zúčastnených. Avšak, falošné správy, ktoré sa neustále objavujú v tlači a na internete, sú neslýchané a nepravdivé. Budeme ich preto riešiť, keď na to bude ten správny čas. Konkrétne sa budem zaoberať falošnými informáciami TMZ, The National Enquirer, The Atlanta Journal Constitution a britského The Daily Mail, ktoré sa odvolávali na políciu, rodinných príslušníkov i samotného Bobbyho Browna. Túžba byť „prvý“ zrejme zatemnila úsudok mnohých reportérov a za tú cenu sa vzdali presnosti. Ide o kriminálne vyšetrovanie a jeho správny priebeh si vyžaduje, aby doň nezasahovali médiá,“ uviedol právnik Bobbyho Browna Christopher Brown. „Aj naďalej žiadame verejnosť o rešpektovanie súkromia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na spomínanom modlitebnom stretnutí. Boh naše modlitby počuje,“ doplnil 46-ročný Bobby Brown.
Bobbi Kristinu našiel v sobotu 31. januára v bezvedomí vo vani jej partner Nick Gordon spolu s kamarátom Maxom Lomasom. Muži jej poskytli kardiopulmonálnu resuscitáciu a zavolali záchranku. Tá ju previezla do nemocnice v meste Roswell v Georgii, kde ju uviedli do umelého spánku. Po niekoľkých dňoch ju potom premiestnili do zdravotníckeho zariadenia v Atlante. V dome, kde ju našli, neskôr polícia údajne objavila drogy.
Obdobnú situáciu zažila rodina aj pred troma rokmi. Spomínanú matku Bobbi Kristiny Whitney Houston našli 11. februára 2012 bez známok života vo vani hotelovej izby v Beverly Hills. Oficiálnou príčinou úmrtia hviezdy filmov Osobný strážca (1992) či Kazateľova žena (1996) bolo utopenie. Cudzie zavinenie vyšetrovatelia vylúčili. Štyridsaťosemročná Houston mala v čase úmrtia v tele aj kokaín, marihuanu a rôzne lieky.
Bobbi Kristina vlani v januári oznámila, že sa s Gordonom zosobášili. Spomínaný právny zástupca však minulý týždeň vyhlásil, že manželmi nikdy neboli. Zaujímavosťou je, že Gordona od jeho dvanástich rokov vychovávala práve Houston, takže dvojica spolu dospievala.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.