14. 2. 2015

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

UPC Holding B.V., ktorého súčasťou je aj slovenská spoločnosť UPC Broadband Slovakia, podľa predbežných výsledkov dosiahol v štvrtom kvartáli vlaňajška tržby 916 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 1 %. Pri konsolidovaných tržbách za celý rok 2014 spoločnosť rovnako vykázala jednopercentný rast na 3,6 mld. eur. Spoločnosť o tom informovala v piatok.
Prevádzkový zisk UPC Holding sa v minulom roku zvýšil o 2 % na 853 mil. eur. V krajinách strednej a východnej Európy dosiahol holding v roku 2014 tržby 948 mil. eur, čo je o 1 % menej ako v roku 2013. Skupina evidovala k 31. decembru 2014 celkovo 8,9 mil. unikátnych zákazníkov.
UPC Holding je poskytovateľom televízie, vysokorýchlostného internetu a telefónnych služieb v desiatich krajinách. Holding je súčasťou skupiny Liberty Global, ktorá poskytuje internetové telefónne služby. Na Slovensku pôsobí UPC Holding prostredníctvom spoločnosti UPC Broadband Slovakia, s.r.o., ktorá poskytuje služby televízie, širokopásmového vysokorýchlostného internetu a telefonovania.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.