28. 6. 2026

SLOVÁCKO SA NESÚDI

SLOVÁCKO SA NESÚDI 


 

MEDIA NEWS WEEK

 MEDIA NEWS WEEK






Slovinské združenie novinárov a Odborový zväz slovinských novinárov vyjadrili podporu zamestnancom Českej televízie (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo), ktorí v pondelok vstúpili do výstražného štrajku kvôli plánom českej vlády zmeniť financovanie oboch verejnoprávnych médií a znížiť tak ich rozpočet. TASR o tom informuje podľa správy agentúry STA.
„Hoci vláda tieto zmeny prezentuje ako výlučne technickú a finančnú záležitosť, v skutočnosti ide o zásah do jedného z kľúčových mechanizmov, ktoré chránia verejnoprávne médiá pred závislosťou od politickej moci,“ uviedli slovinské novinárske organizácie.
Kabinet českého premiéra Andreja Babiša chce zrušiť koncesionárske poplatky, previesť financovanie verejnoprávnych médií pod štátny rozpočet a znížiť objem financií pre ČT a ČRo na úroveň medzi rokmi 2008 a 2024. Obe médiá to označujú za neudržateľné a varujú, že budú musieť pristúpiť k obmedzeniu výroby a prepúšťaniu. Dokopy by podľa vládneho návrhu mali prísť o približne 1,4 miliardy korún (57,86 milióna eur).
Podľa slovinských novinárskych organizácií česká vláda už teraz avizuje diskusie o tom, o čom a ako by mali verejnoprávne médiá informovať. „Takéto vyhlásenia odhaľujú skutočný zámer navrhovaných zmien - zvýšiť politický vplyv na médiá, ktorých úlohou he dohliadať na moc, nie slúžiť jej,“ uviedli. Akonáhle sa vládne orgány začnú miešať do financovania médií s cieľom ich disciplinovať, je ohrozené právo verejnosti na nezávislé a dôveryhodné informácie, varovali.
Organizácie ďalej uviedli, že protesty, ktoré sa v nedeľu konali v niekoľkých českých mestách, vyslali jasný signál, že verejnoprávne médiá patria verejnosti, nie politikom.
Zdôraznili, že situácia v Českej republike je súčasťou širšieho a čoraz znepokojujúcejšieho trendu v Európe. Vo viacerých krajinách čelia verejnoprávne médiá pokusom o politické podriadenie, škrtom vo financovaní, personálnym čistkám a oslabovaniu ich základného poslania.
„Skúsenosti z Maďarska, Slovenska, Poľska a ďalších krajín ukazujú, že útoky na nezávislosť verejnoprávnych médií zvyčajne začínajú argumentmi o racionalizácii, efektívnosti a úsporách a končia obmedzením slobody médií a ich schopnosti vykonávať demokratickú kontrolu politickej moci,“ uviedli.
Udalosti v Českej republike vnímajú organizácie aj ako varovný prst pre Slovinsko, kde bola verejnoprávna vysielacia spoločnosť RTV Slovenija v minulosti vystavená politickým zásahom.
„Demokracia potrebuje silné, nezávislé médiá, ktoré sú zodpovedné voči verejnosti. Keď orgány začnú ničiť tieto základy, je potrebné klásť odpor,“ uviedli a dodali, že obrana verejnoprávnych médií je v záujme celej spoločnosti.




Skupina poľských a ukrajinských médií a novinárskych organizácií v pondelok vyzvala na zachovanie poľsko-ukrajinskej jednoty bez ohľadu na súčasné napätie vo vzájomných vzťahoch. Signatári spoločného vyhlásenia upozornili, že prehlbovanie sporu môže nahrávať Rusku a oslabovať spoluprácu oboch krajín. Informuje o to varšavský spravodajca TASR.
V texte zverejnenom v poľských aj ukrajinských médiách autori pripomínajú, že Ukrajina už dvanásť rokov čelí ruskej agresii a od začiatku plnoformátovej invázie Kremľa v roku 2022 získala rozsiahlu poľskú pomoc vrátane vojenskej, finančnej a humanitárnej podpory vrátane prijatia 2 miliónov utečencov.
Signatári vyjadrili znepokojenie, že súčasné spory negatívne ovplyvňujú vzájomné postoje Poliakov a Ukrajincov. Podľa nich ide o výzvu pre politikov, médiá aj občiansku spoločnosť v oboch krajinách.
Vo vyhlásení sa uvádza, že tragické kapitoly poľsko-ukrajinskej histórie sú využívané na politické ciele, no aktuálnou prioritou zostáva spoločný odpor proti Rusku. Autori vyzvali politikov, aby hľadali cestu k dohode a riešeniu krízy. Varovali tiež pred ruskými dezinformačnými aktivitami, ktorých cieľom je prehlbovať rozpory medzi Poliakmi a Ukrajincami.
Pripomenuli spoločné vyhlásenie bývalých prezidentov Poľska a Ukrajiny Aleksandra Kwašniewského a Leonida Kučmu z roku 2013. „Prosíme našich krajanov, aby urobili všetko pre to, aby sa uctenie pamiatky obetí dávnych konfliktov nestalo nástrojom na vyostrovanie vzťahov a premrhanie doterajších výsledkov zmierovania medzi našimi národmi,“ citovali z dokumentu pri príležitosti 70. výročia Volynského masakru.
Výzvu podpísali viaceré poľské a ukrajinské redakcie vrátane denníkov Gazeta Wyborcza, Onet, Newsweek, Polityka, OKO.press, Ukrajinska pravda, Jevropejska pravda či Kyiv Independent a ďalšie médiá.




Maďarský parlament v utorok schválil novelu mediálneho zákona, na základe ktorej sa zmení štruktúra a fungovanie verejnoprávnych médií. Tie podľa súčasnej vlády niekdajší premiér Viktor Orbán premenil na nástroje propagandy, píše TASR na základe správ agentúr MTI a AFP.
Za návrh vládnej strany Tisza hlasovalo 145 poslancov, 39 bolo proti a nikto sa nezdržal. Súčasťou reformy je reorganizácia štruktúry médií verejnej služby zriadením Maďarskej rozhlasovej a televíznej neziskovej spoločnosti a samostatnej neziskovej spoločnosti tlačovej agentúry MTI.
Médiá verejnej služby bude na základe prijatej novely kontrolovať a vlastniť namiesto Nadácie pre verejnoprávne médiá nový Výbor pre verejnoprávne médiá. Novela zároveň ukončuje mandáty predsedu a členov Mediálnej rady, ako aj predsedov verejnoprávnych mediálnych spoločností - štatutárnej spoločnosti zastrešujúcej všetky verejnoprávne médiá Duna Médiaszolgáltató a verejnoprávnej produkčnej spoločnosti MTVA, ktorá tvorí samotný obsah. Oba subjekty budú zároveň začlenené pod Maďarskú rozhlasovú a televíznu neziskovú spoločnosť.




Copyright © TASR 2026






Prezident Petr Pavel prijme v utorok na Pražskom hrade ministra kultúry Otu Klempířa (za Motoristu). Rokovať budú o verejnoprávnych médiách, avizovanom zákone o audiovízii alebo situácii v kultúre, uviedol na webe odbor komunikácie prezidentskej kancelárie.
Vláda v polovici júna schválila návrh zákona o financovaní verejnoprávnych médií, ktorým ruší doterajší poplatkový systém a prevádza financovanie Českej televízie (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) na štátny rozpočet. Návrh kritizujú opozície aj obe médiá. Pavol vo štvrtok povedal, že tempo navrhovaných zmien ponecháva len málo priestoru na dôkladnú odbornú debatu a zhodnotenie dôsledkov.
Premiér Andrej Babiš (ÁNO) opakovane uviedol, že vláda zmenou financovania iba plní svoj program. Odmietol, že by kabinet chcel týmto krokom ovplyvňovať verejnoprávne médiá. Podľa opozície je návrh zásahom do nezávislosti ČT a ČRo. Pracovníci oboch inštitúcií boli tento pondelok kvôli vládnemu plánu v dvadsaťštyrihodinovom výstražnom štrajku.
Pavol vo štvrtok vystúpil na Valnom zhromaždení Európskej vysielacej únie (EBU), delegátom v prejave okrem iného povedal, že zmeny môžu ovplyvniť rozpočty médií spôsobom, ktorý podkope ich finančnú stabilitu, naruší dlhodobé plánovanie a ohrozí hodnoty budované po desaťročia. Už skôr uviedol, že pri financovaní a prevádzke prostredníctvom poplatkov nevidel nič, čo by nefungovalo a bolo nutné meniť.
Prezident na Hrade prijíma ako ministrov, tak zástupcov opozičných strán. Z členov kabinetu prijal v poslednej dobe napríklad ministra zdravotníctva Adama Vojtecha (za ÁNO) či ministra poľnohospodárstva Martina Šebestyána (za SPD). Z opozície sa na Hrade stretol s predsedom ODS Martinom Kupkom alebo šéfom hnutia STAN Vietom Rakúšanom.



Copyright © ČTK 2025

LUES TAKÁČ DNES NA JEDNOTKE

  LUES TAKÁČ DNES NA JEDNOTKE


NEDEĽNÉ RAŇAJKY A REZNE S KÁVOU

      NEDEĽNÉ RAŇAJKY A REZNE S KÁVOU




Hosťom v relácii Politika 24 bude v nedeľu o 10:00 Ladislav Kamenický, minister financií SR, podpredseda strany Smer-SD



Relácia V politike už v nedeľu o 11:00 na Ta3

Hosťami budú:   


  • Ján Richter, predseda poslaneckého klubu v Národnej rade SR, strana Smer-SD
  • Roman Michelko, poslanec NR SR, Slovenská národná strana
  • Zuzana Mesterová, predsedníčka poslaneckého klubu v NR SR, hnutie Progresívne Slovensko
  • Igor Janckulík, poslanec NR SR, podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia



Hosťami budú na Jednotke o 11.55 :

  • Tibor Gašpar, podpredseda NR SR, strana Smer-SD
  • Michal Šimečka, poslanec NR SR, predseda hnutia PS




Audit pokračuje, podozrenia pribúdajú. Presvedčí minister Európsku komisiu, že Pôdohospodárska platobná agentúra vie zabrániť podvodom? A dokedy budeme po vražde v Gelnici čakať na systémové opatrenia?

O týchto a ďalších aktuálnych témach bude moderátorka Karolína Lacová diskutovať v relácii Na telo už túto nedeľu, 28. júna 2026, s hosťami:

 

  • Richard Takáč (Smer-SD), minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, podpredseda strany

  • Mária Kolíková (SaS), poslankyňa NR SR, podpredsedníčka strany


Relácia Na telo sa tradične vysiela v nedeľu o 13:00 hod. na obrazovkách TV Markíza.

23. 6. 2026

Grand Prix Slovak press Photo 2026 udelili M. Hankovi za sériu Atentátnik


Grand Prix Slovak press Photo 2026 udelili 


M. Hankovi za sériu Atentátnik


Grand Prix Slovak Press Photo 2026 získal Michal Hanko (News and Media Holding). Uspel s fotografiou Atentátnik z rovnomennej série čiernobielych fotografií. Meno víťaza hlavnej ceny 15. ročníka súťaže novinárskej fotografie oznámili organizátori na utorkovej tlačovej konferencii.
Riaditeľka súťaže Jana Garvoldtová uviedla, že projekt v tomto roku nedostal žiadne dotácie, medzinárodná porota, ktorú tvorili predseda Clément Saccomani, Magdalena Herrera, Maciek Nabrdalik, Ziyah Gafić, Tamás Révész a garantka projektu Jana Hojstričová, preto hodnotila práce online. „Jednohlasne vybrala sériu fotografií, ktoré nafotil Michal Hanko,“ oznámila Garvoldtová s tým, že z tejto série vybrali porotcovia jeden reprezentatívny záber vyjadrujúci moment, že každé zlo musí byť potrestané a spravodlivosť musí vždy zvíťaziť.
„Fotografiami opisujem súdne pojednávanie s pánom Jurajom Cintulom, ktorý bol obžalovaný z teroristického útoku na chránenú osobu, premiéra Roberta Fica. Hrozilo mu, že dostane doživotný trest, dnes už vieme, že bol odsúdený na 21 rokov väzenia,“ priblížil Hanko vznik série fotografií, ktoré nafotil počas pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici.
Víťazná fotografia zachytáva spútaného Cintulu prichádzajúceho cez vchodové dvere do historickej budovy ŠTS, eskortovaného kukláčmi v nepriestrelných vestách a so samopalmi. „Platili tam bezpečnostné pravidlá pre novinárov, bolo nás tam naozaj veľa. Absolvoval som viacero pojednávaní, podarilo sa mi vytvoriť celú sériu deviatich fotografií,“ dodal Hanko.
Online sa do tlačovej konferencie zapojil predseda poroty 15. ročníka Slovak Press Photo Clément Saccomani. Porotcovia podľa jeho slov vybrali fotografiu, ktorá bola tým najsilnejším, čo videli v aktuálnom ročníku súťaže. „Táto fotografia bola vizuálne veľmi zaujímavá, určite to muselo byť náročné ju takto odfotiť,“ poznamenal Saccomani.
Ako ďalej informovala Garvoldtová, do súťaže sa zaregistrovalo vyše 200 fotografov, čo je rovnaký počet ako v minulom roku. „Začali sa viac hlásiť fotografi z Ukrajiny, Poľska a Maďarska, zo zahraničia sa hlási čoraz viac fotografov,“ podotkla s tým, že medzi súťažnými prácami dominovali témy parlamentných volieb v Maďarsku, protesty a súd po teroristickom útoku na premiéra. Množstvo súťažiacich mapovalo vo svojich fotografických prácach rôzne sociálne problémy, ochranu životného prostredia, klimatickú krízu a vojnu na Ukrajine a jej následky.
Mená všetkých finalistov zverejní organizátor súťaže najneskôr týždeň pred slávnostným odovzdávaním cien, ktoré sa uskutoční 10. septembra v Bratislave. Následná výstava, ktorá sa uskutoční, pokiaľ sa organizátorovi podarí získať financie na jej realizáciu, bude v priestoroch Františkánskeho námestia, kde budú vystavené práce všetkých finalistov a víťazov jednotlivých súťažných kategórií od 10. septembra do 4. októbra. Práce študentov a mladých fotografov z krajín V4 a Ukrajiny a krátke video budú v rovnakom termíne vystavené v galérii Nadácie Slovak Press Photo.



Zdroj: TASR

AKO INAK

 AKO INAK



 

SOM TRAKTOR

 SOM TRAKTOR


Oskar je prosto kokot

 Oskar je prosto kokot



KEBY SOM BOL POSTAVENÝ PRED STRATEGICKÚ OTÁZKU: AKO POMÔCŤ Z BRYNDY VON HNUTIU PROGRESIVNE SLOVENSKO, AKO PRVÉ BY SOM PORADIL ZMENIŤ NÁZOV STRANY.
JE TO ICH NAJVÄČŠIA GUĽA NA NOHE, PO ZLODEJKE MARTE.
JEDNODUCHO, VEĽMI NEVHODNÝ NÁZOV.
JE TO RISKANTNÉ, ALE NIET SI Z ČOHO VYBERAŤ, LOĎ SA POTÁPA.
V DOBE AMORFNÝCH A VÁGNYCH VÝZNAMOV, JE "PROGRESÍVNÝ" POMALY, ALE ISTE URÁŽKA.
Oskar Rózsa na tripe

ČO TO JE ZA NEKOMPETENTNÚ SVOLOČ, KEĎ NEMAJÚ JEDNÉHO, KTORÝM BY NAHRADILI SVOJHO TRPASLIČIEHO LÍDRA NESCHOPNÉHO A DEVASTAČNE SAMODEKLASOVANÉHO?
ZAS, POVEDZME SI, NIET LEPŠIEHO ADEPTA NA UTOPENIE CELEJ BESNEJ SVORKX...
UŽ KEBY HNEĎ TERAZ ODSTÚPIL, OPÄŤ TO NESTIHOL😂

Oskar Rózsa na tripe

KRUTÝ TREND NAZNAČUJE, ŽE 19% NIE JE KONEČNÝ ÚDAJ.
MYSLÍM SI, OPTIMISTICKY, ŽE BUDE EŠTE PRIESTOR NA PREBUDENIE ZOPÁR PERCENT PROPAGANDOU ZMANIPULOVANÝCH NAIVNÝCH NEVINNÝCH.
DÚHOVÝ PROTARD PRESTÁVA BYŤ PROBLÉM😉
Oskar Rózsa na tripe


🔞A HAVRAN TY UŽ CHOĎ KONEČNE NIEKAM ĎALEKO DO PIČE, BUĎ TAK LÁSKAVÝ. SI TRAPNÝ JAK OSRATE TRENKY. UMELÝ ČURÁK...
(BER SI PRÍKLAD Z TOHO DRUHÉHO OBERKOKOTA ŠOLTÉZA)
VŽDY SI BOL...A AJ TO O SEBE VIEŠ.
MÔJ DLHODOBÝ HODNOTIACI ÚSUDOK🖕🏼
Oskar Rózsa na tripe

🔞A VŠETKÝCH VYZYVAM, VYJADRUJTE SA SLOBODNE TAK, AKO VÁM JE PRIRODZENÉ A NEŠETRITE NIKOHO.
EVIDENTNE, JE VŠETKO DOVOLENÉ.
Jediné o čom treba mlčať sú PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCOV.🤡🤡🤡
ZA TO V TOMTO PSEUDOŠTÁTE MÔŽTE ÍSŤ POLAHKY BRUČAŤ.
ALE KOKOTY A PIČE SÚ V PORIADKU.
TAK, SMELO DO TOHO!
Oskar Rózsa na tripe

🔞KURVA, ALE UŽ FAKT STAČILO!!!
ČO TEDA POVAŽUJEME ZA EXTRÉMIZMUS???
EXTRÉMNE VULGARNY, PRIMITÍVNY, NA VŠETKY STRANY URÁŽLIVÝ VEREJNÝ PREJAV NEJAKEJ MASOCHISTICKEJ ZAMINDRÁKOVANEJ NULY Z GYMNÁZIA NIEKDE Z PRDELE, KTORÝ SI MENÍ PONOŽKY RAZ DO TÝŽDŇA A HONÍ SI NA MALYCH CHLAPCOCH BUDE SPOLOČENSKY A VEREJNE TOLEROVANÝ??
TO, ŽE TEN ZDEGENEROVANÝ RETARDOVANÝ PROTARDSKÝ APENDIX MÁ MULTIPLIKOVANÝ ORGAZMUS A ROBIA Z NEHO JÁNOŠÍKA, TOMU ÚPLNE ROZUMIEM. TO SÚ ŤAŽKO PSYCHICKY CHORÍ A NEŠŤASTNÍ ĽUDIA A ZOPÁR HAJZLOV Z POZADIA.
ALE POKIAĽ TOTO PREJDE DO ZABUDNUTIA(UŽ TOĽKÝ KRÁT), TÝMI, KTORÍ SA TU HRAJÚ NA SPRAVODLIVOSŤ, SOM PRESVEDČENÝ, ŽE NÁS ČAKÁ VEĽKÁ TEMNOTA.
GP, MINISTRI, pREZIDENT ČO JE?????
STOJÍ VÁM NIEKTO NA VEDENÍ???
TO NEVIETE VYŠTARTOVAŤ, OKAMZITE REAGOVAŤ A PRÍSNE ODSÚDIŤ?????????
ČO DOLEŽITEJŠIE MÁTE NA PRACI V TÝCH VAŠICH FUNKCIÁCH, KEĎ SVOJOU PASIVITOU SABOTUJETE ŠTÁT????
NECHÁVATE VYHNIŤ, NECH HYENISTICKÉ MÉDIÁ ROZOTRÚ CELÚ SRAČKU PORIADNE DO PRIESTORU??
NECH SA V TOM PREMIÉR ŠTÁTU TOPÍ SÁM??
BYŤ NA JEHO MIESTE, VÁS ANI NEOPLUJEM!
KDE JE VAŠA "ĽUDSKOSŤ"?
KDE JE VÁŠ ROVNAKÝ METER- VEĎ VY SAMI HO NEDOKÁŽETE APLIKOVAŤ ANI V TEJ NAJZÁKLADNEJŠEJ SPOLOČENSKEJ ROVINE!!!
TAK ZLOŽTE VEREJNÉ FUNKCIE A ZALEZTE NIEKDE DO KANCLU!
AMATÉRI AMATÉRSKI, ZKORUMPOVANÍ, AJ S VAŠIMI KASÍNAMI!
VY VŠETCI CHCETE FICA ZNIČIŤ ZA KAŽDÚ CENU A STE VEREJE SPOLUZODPOVEDNÍ ZA BUDÚCI VÝVOJ, BANDA PRAŠIVÁ, OCHOTNÍCKA.
TAK ASPOŇ ZA TO SA POSTAVTE, VY ALIBISTICKÉ KRYSY.
UŽ TERAZ STE TO PRESRALI!
FUCK!
😡😡😡😡😡😡😡😡😡

Oskar Rózsa na tripe

DROBNÝ PROBLÉM S PROTOKOLMI JE TEN, ŽE KAŽDÝ INTELEKTUÁL ČI Z ĽAVA, ČI Z PRAVA ICH MÁ AJTAK DÁVNO PREČÍTANÉ AJ Z ĽAVA, AJ Z PRAVA.
LEN MÁLOKTO SA O NICH VIE ROZPRÁVAŤ.🤣
HLAVNE BRATRANCI ŽIDIA SA NERADI ROZPRÁVAJÚ O MESIANISTICKOM SIONIZME, ČO JE TROŠKU ŠKODA.
Takže tak.😉
Oskar Rózsa na tripe


Zomrel Clive Davis

Zomrel Clive Davis

Vo veku 94 rokov zomrel v pondelok v New Yorku legendárny americký hudobný producent Clive Davis, ktorý počas viac než šiestich desaťročí formoval svetovú populárnu hudbu a objavil desiatky hviezd ako Whitney Houstonovú či Barryho Manilowa. Davis skonal pokojne, obklopený rodinou po tom, čo bol v posledných dňoch hospitalizovaný pre problémy s dýchaním, uviedli americké médiá s odvolaním sa na jeho rodinu a manažment. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a AP.
Davis patril k najvplyvnejším osobnostiam hudobného priemyslu. Okrem Houstonovej a Manilowa odštartoval kariéru alebo pomohol v návrate aj Janis Joplinovej, Santanovi, Bruceovi Springsteenovi, Billymu Joelovi, Alicii Keysovej, Patti Smithovej a skupinám Aerosmith či Pink Floyd. Jeho cit pre talenty a schopnosť vytvárať hviezdy mu priniesli povesť „krstného otca americkej popmusic“.
Clive Jay Davis sa narodil v 4. apríla 1932 v Brooklyne do židovskej rodiny. Jeho rodičia zomreli krátko po sebe v čase, keď začal študovať na vysokej škole. Ako neskôr spomínal, zostalo mu len 4000 dolárov na dokončenie štúdia práva, čo ho prinútilo dosahovať špičkové výsledky, aby si zabezpečil štipendiá. „To mi vštepilo silnú pracovnú morálku,“ povedal v jednom z rozhovorov.
Po ukončení štúdia pracoval ako právnik, kým sa v roku 1960 nezamestnal v hudobnom vydavateľstve Columbia Records a v roku 1967 sa stal jeho riaditeľom. V roku 1973 však odtiaľ odišiel po tom, čo bol obvinený zo zlého hospodárenia. Neskôr pribudlo obvinenie z daňových únikov – Davis sa priznal k jednému bodu obžaloby a musel zaplatiť pokutu 10.000 dolárov.
Neskôr založil vlastné vydavateľstvá Arista Records (1974) a J Records (2000), ktoré sa stali domovom mnohých budúcich hviezd.
Davis bol držiteľom štyroch cien Grammy – dve získal v roku 2000 za album Supernatural skupiny Santana, ďalšie v roku 2006 za album Kelly Clarksonovej s názvom Breakaway a v roku 2009 za eponymný album Jennifer Hudsonovej. Od roku 2000 je členom Rokenrolovej siene slávy.
V roku 2013 vydal autobiografiu The Soundtrack of My Life, v ktorej otvorene prehovoril o svojej bisexualite a osobnom živote. Z dvoch manželstiev má štyri deti.
K jeho najväčším objavom patrila Whitney Houstonová, ktorú spoznal v roku 1983 a zomrela predčasne vo veku 48 rokov. „Bola to geniálna speváčka. Dokázala premeniť každú pieseň na niečo úplne nové,“ povedal o nej. V roku 2022 bol uvedený film o Houstonovej s názvom I Wanna Dance with Somebody, ktorý Davis koprodukoval.
Často spomínal aj na priateľstvo s Arethou Franklinovou. „Stali sme sa veľmi dobrými priateľmi. Chodili sme na večere a rozprávali sme sa o živote. Nikdy nepriznala, že je nevyliečiteľne chorá. Rozprávali sme sa ešte pár týždňov pred jej smrťou,“ uviedol Davis.
Hoci sa v posledných rokoch stiahol z verejného života, na svoje 90. narodeniny usporiadal veľkolepú oslavu s množstvom hviezd. Naďalej sledoval hudobnú scénu a priznal, že najčastejšie počúva tvorbu Brucea Springsteena.
„Miloval som všetko na svojom živote. Stať sa súčasťou nahrávacieho priemyslu a venovať svoj život hudbe bolo neuveriteľne naplňujúce a uspokojujúce v každom smere,“ povedal Davis pred niekoľkými rokmi pre časopis Rolling Stone.


Zdroj: TASR

22. 6. 2026

BLAHOVE FEKÁLNE PROBLÉMY

 BLAHOVE FEKÁLNE PROBLÉMY


VČERA BOLO NESKORO

 VČERA BOLO NESKORO



Krycie meno Spevák

 Krycie meno Spevák


KEĎ SA VŠETCI ZJEDNOTÍME, NAŠA PRAVDA NAVŽDY ZVÍŤAZÍ 😉
Slovensku punkovú legendu Zóna A počúvam od svojich ôsmich rokov a vždy, keď s nimi skočím na pivo, je to pre mňa zážitok.
Chalani majú super názory, sú to sčítaní ľudia a ako správni punkáči majú plné zuby progresívneho eštablišmentu v Európe.
Držia palce alternatíve 👍
Pýtal som sa Koňýka a Reva, ktoré ich piesne im najviac prirástli k srdcu.
Koňýk, že má najradšej pesničky o babách, Revo hovorí, že "Keď sa všetci zjednotíme".
Z toho textu som mal vždy zimomriavky. Veď si vypočujte... ✊
Poznám naspamäť takmer všetky texty Zóny A a dodnes mi hrajú v lietadle, keď letím do Bruselu. Pripravujú nový album, neviem sa dočkať 👍
Je pre mňa veľkou cťou, že sme si aj s Lacom Kamenickým mohli dať s chalanmi pivo 🍻
Vyrastal som na punkových kapelách ako The Exploited, The Clash či The Partisans a vždy sa mi páčilo, ako svojimi piesňami bojujú proti kapitalizmu.
Venceremos, priatelia, punk's not dead 😉
A krásny letný deň vám želám 😎

P.S. Neuveríte, ale išiel okolo aj vnuk Gustáva Husáka, tak sme si dali jedno aj s ním. Jeho starý otec bol veľký muž ❤️
Kokot Blaha

Zamestnanci ČT a ČRo vstúpili do výstražného štrajku


Zamestnanci ČT a ČRo vstúpili 
do výstražného štrajku


Zamestnanci Českej televízie (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) v pondelok ráno vstúpili do výstražného štrajku kvôli plánom vlády zmeniť financovanie oboch médií verejnej služby a znížiť tak ich rozpočet. TASR o tom informuje na základe správy portálu Novinky.cz.
Niektoré relácie začínajú s minútovým oneskorením a zamestnanci na obrazovke vystupujú v čiernom oblečení. Štrajk sa týka všetkých kanálov ČT s výnimkou detského ČT Déčko. Štrajkujúci zamestnanci zdôrazňujú, že ich snahou je zabezpečiť vysielanie v kompletnom rozsahu bez dopadov na divákov.
Pred sídlom ČT na pražských Kavčích horách v nedeľu proti plánom vlády Andreja Babiša protestovalo niekoľko tisíc ľudí. Kabinet chce zrušiť koncesionárske poplatky, previesť financovanie verejnoprávnych médií pod štátny rozpočet a znížiť objem financií pre ČT a ČRo na úroveň medzi rokmi 2008 a 2024, teda ešte pred vlaňajším zvýšením koncesionárskych poplatkov.
Obe médiá to označujú za neudržateľné a varujú, že budú musieť pristúpiť k obmedzeniu výroby a prepúšťaniu. Dokopy by podľa vládneho návrhu mali prísť o približne 1,4 miliardy korún (57,86 milióna eur).



Zdroj: TASR

SLOVENSKÍ SATANISTI ZASAHUJÚ

  SLOVENSKÍ SATANISTI ZASAHUJÚ









Médiá. Kruh sa uzavrel Nedávno sme písali o tom, ako sa dôvera k médiám zrútila na 23 percent. Zabudnite na to. Už to neplatí. Všetko sa na dobré obrátilo. Médiám na Slovensku po novom (v roku 2026) verí 19 percent ľudí. Zhodou okolností je to rovnaké percento, aké nájdeme za podporou Progresívneho Slovenska. Samozrejme, nejde o celkom totožné skupiny. Aj medzi voličmi PS sú predsa bystrí ľudia, ktorí pri pohľade na väčšinu médií krútia hlavou... Sú to však skupiny podobné a s veľkým prekrytím. Médiá na Slovensku sú prevažne progresívne. A verí im prevažne progresívny tábor a jeho registrovaní partneri. Väčšina voličov PS, časť voličov SaS, Demokratov, KDH... Kruté závery Reuters Institute sú vlastne výbornou správou. Všetko ide tak, ako má. Tak, ako je to správne. Aktivistické médiá si roky nahovárali, že kampaňovou podporou PS a jeho partnerov – a kampaňami proti rivalom PS – to otočia. Dúfali, že svoj plošný vplyv využijú na masívnu podporu progresívcov. Istý čas to tak aj bolo. Z mimoparlamentných nešťastníkov vyrástla, aj vďaka mediálnemu dopingu, 19-percentná strana. No ďalej to už nejde. Keď sa väčšina médií naplno vrhla do politického boja, teda do boja proti väčšinovej spoločnosti, narazila na limity. A začalo sa to otáčať z opačného, mediálneho konca. Zákonite. Namiesto prevýchovy spoločnosti sledujeme úpadok dôveryhodnosti médií. Prevažne progresívnym médiám veria prevažne progresívni voliči. Máme tu pekný rovnovážny stav. Vplyv aktivistických médií na spoločnosť sa tým vlastne končí. Môžu ďalej presviedčať presvedčených. Povedzme 19 percent Slovákov. A tých ostatných budú akurát tak provokovať, vytáčať – a držať pri alternatíve. Mediálnej aj politickej..."
Dag Daniš

MEDIA NEWS WEEK

MEDIA NEWS WEEK




Český prezident Petr Pavel v utorok vyjadril nesúhlas s postupom vlády pri zmene financovania verejnoprávnych médií a zdôraznil, že nerozumie, prečo vláda k takému kroku pristúpila. TASR o tom informuje na základe správy portálu Novinky.cz.
Vláda Andreja Babiša v pondelok schválila novelu zákona o zmene financovania Českej televízie (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). ČT si oproti minulému roku pohorší približne o miliardu korún a ČRo asi o 350 miliónov, píšu Novinky.cz.
„Veľakrát som upozorňoval, že bude pre mňa mimoriadne dôležité vidieť, že sa akýmkoľvek opatrením nenarušuje nezávislosť verejnoprávnych médií,“ povedal Pavel. „Rozumiem zmene, pokiaľ aktuálny stav nefunguje. Na financovaní televízie a rozhlasu prostredníctvom koncesionárskych poplatkov som nevidel, že by niečo nefungovalo a bolo by to nevyhnutné zmeniť. Pokiaľ niekto mal taký pocit, nepočul som žiadne zdôvodnenie ani analýzu,“ skonštatoval Pavel.
Prezident uviedol, že rozhodnutie by chápal, ak by sa prijalo v snahe ušetriť financie, no aj v tom prípade zdôraznil, že by si to vyžadovalo čas a analýzu situácie. „ČT ani ČRo nepracujú z mesiaca na mesiac či z roka na rok, ale majú zmluvy na niekoľko rokov dopredu a nie je možné znižovať výdaje o nejakých desať, dvadsať či viac percent v takom krátkom čase,“ podotkol Pavel. Pri otázke novinárov o vetovaní novely zdôraznil, že počká na konečnú verziu zákona, a podľa toho sa rozhodne, ako bude postupovať.





Známemu britskému televíznemu moderátorovi Jeremymu Clarksonovi diagnostikovali agresívnu formu rakoviny prostaty. Oznámil to v záverečných epizódach piatej série svojej relácie Clarkson’s Farm (Clarksonova farma), informuje TASR s odvolaním sa na stredajšiu správu BBC.
Clarkson povedal kolegom Kalebovi Cooperovi a Charliemu Irelandovi, že podstúpil biopsiu, ktorá potvrdila spomínanú diagnózu. „Je to rakovina a je agresívna, ale bola včas zachytená,“ uviedol 66-ročný moderátor. Dodal, že časť prostaty mu už odstránili. Uviedol, že o ochorení vie od mája a bude „na chvíľu“ mimo kamier.
„Začali sme piatu sériu so mnou v nemocničnej posteli a na konci série sme opäť v nemocnici. Povedzme, že časť liečby sa trochu skomplikovala, takže tu ešte chvíľu zostanem. Nesmiem nič jesť ani piť, neviem, čo sa stane. No ak toto všetko bude úspešné, uvidíme sa v šiestej sérii, ak nie, tak nie. Dávajte na seba pozor,“ vyhlásil.
Clarkson patrí k najvýraznejším osobnostiam britskej televíznej scény. Preslávil sa účinkovaním v programe Top Gear (2002 – 2015), neskôr spolu s Richardom Hammodom a Jamesom Mayom moderoval motoristickú reláciu The Grand Tour na platforme Amazon. Reality-dokumentárny seriál Clarksonova farma sa venuje jeho hospodáreniu na 400-hektárovej farme Diddly Squat v grófstve Oxfordshire a vysiela sa od roku 2021. Zároveň v televízii ITV moderuje kvízovú reláciu Who Wants To Be a Millionaire (Kto sa chce stať milionárom).




Britský verejnoprávny vysielateľ BBC zruší v rámci úsporných opatrení pod vedením nového generálneho riaditeľa Matta Brittina 550 pracovných miest a ukončí niektoré programy. Informuje o tom TASR na základe správ stanice Sky News a agentúry Reuters odvolávajúcej sa na denník The Telegraph.
Podľa The Telegraph taktiež sa prehodnocujú televízne a rozhlasové stanice a ich zamestnanci sa ešte v stredu dozvedia, či škrty zasiahnu aj ich programy.
Úsporné opatrenia by mali počet zamestnancov vysielateľa v najbližších troch rokoch znížiť celkovo až o približne 2000, pričom najsilnejšie by malo byť zasiahnuté BBC News.
Brittin sa v máji stal novým generálnym riaditeľom BBC po tom, čo jeho predchodca Tim Davie odstúpil z funkcie po škandále s dokumentárnym filmom „Trump: A Second Chance?“ v programe Panorama.
V ňom autori spojili dve rôzne časti prejavu amerického prezidenta Donalda Trumpa zo 6. januára 2021, ktoré v skutočnosti povedal s odstupom takmer jednej hodiny. Vznikol tak dojem, že končiaci prezident priamo vyzýval na násilie, čo sa skončilo pochodom na Kapitol.
Šéf Bieleho domu podal za to na BBC žalobu a žiada 10 miliárd dolárov ako odškodné za ohováranie a porušenie floridského zákona zakazujúceho klamlivé a nekalé obchodné praktiky.




Muža, ktorého poľská polícia zadržala pre podozrenie z vraždy ruského občana Semiona Skrepeckého v meste Biala Podlaska (Belá Podleská), vyšetrovatelia spájajú aj s ďalšou trestnou činnosťou v Poľsku. Tamojšie orgány zase zavraždenému v minulosti viackrát ponúkali ochranu, no odmietol ju. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovali minister vnútra Marcin Kierwiňski a minister pre koordináciu bezpečnostných služieb Tomasz Siemoniak. Informuje o tom varšavský spravodajca TASR.
„Máme do činenia s osobou, ktorá je prepojená s organizovanou kriminalitou a mohla sa podieľať aj na trestných činoch v roku 2022,“ uviedol Kierwiňski. Podľa ministra ide o 36-ročného muža používajúceho gruzínsky pas, ktorý bol zadržaný vo štvrtok ráno v hosteli neďaleko Varšavy.
Zavraždený Skrepecký podľa ministra Siemoniaka vo svojej verejnej činnosti kritizoval viaceré zahraničné osoby a poľské bezpečnostné zložky ho opakovane upozorňovali na možné riziká. „Agentúra vnútornej bezpečnosti a polícia sa na neho viackrát obrátili a naznačovali mu, že je v ohrození a mal by byť počas pobytu v Poľsku chránený. Túto ponuku ochrany však nevyužil,“ uviedol Siemoniak.
Podľa Siemoniaka pracujú vyšetrovatelia s hypotézou, že za objednávkou vraždy môžu stáť ruské tajné služby. „Hypotéza o tom, kto by za tým mohol stáť, je celkom zrejmá a vychádza z aktivít zavraždeného ruského občana. Bol kritikom Putina a Kadyrova a to bola jeho hlavná pracovná náplň,“ povedal.
Podľa ministra sa takéto vraždy na objednávku diali v uplynulých rokoch aj v iných európskych štátoch a indície o ich pôvode smerovali do Ruska. Prokuratúra však zatiaľ nevylučuje aj iné motívy.
Skrepeckého zastrelili v pondelok na parkovisku, neďaleko bieloruského konzulátu. Na základe dostupných informácií páchateľ vystrelil na muža zblízka niekoľko rán. Napriek resuscitácii sa ho nepodarilo zachrániť. „Vyzeralo to ako poprava. Niekoľko výstrelov zblízka a jeden na dorazenie,“ povedal pre portál Onet policajt oboznámený s podrobnosťami.









Tisícky ľudí sa v nedeľu zhromaždili v Prahe na protestnom pochode na podporu verejnoprávnych médií organizovanom spolkom Milion chvilek pro demokracii. Ministra kultúry Ota Klempířa požiadali, aby stiahol návrh na zrušenie koncesionárskych poplatkov a vyzvali ho na odchod z funkcie. TASR o tom informuje podľa portálu Novinky.cz.
Protestujúci skandovali slogany ako „Eštebákov nechceme“, „Oto zabaľ to“ a „Média nedáme“. Pochod viedol zo stanice metra Pražského povstání pred budovu Českej televízie (ČT) v Kavčích horách.
„Dnes sme tu preto, že zamestnanci ČT a rozhlasu sa vďakabohu správajú odvážne a nechcú sa nechať kúpiť alebo sa vzdať bez boja. Podporujeme ich pondelkový štrajk a sme tu, aby sme ukázali, že za nimi stojíme, že im ďakujeme a že ich v tom nenecháme samých,“ vyhlásil predseda spolku Milión chvilek Mikuláš Minář, podľa ktorého si chcú krajinu ukradnúť oligarchovia, extrémisti a hulváti. Premiéra Andreja Babiša vyzval na televíznu debatu.
Demonštrantov pred budovou ČT privítali zamestnanci, ktorí im poďakovali za podporu. „Chceme odbornú debatu, nie politický diktát,“ uviedol predseda odborov ČT a Českého rozhlasu (ČRo) Vlastimil Vojtěch. Zamestnanci na budovu ČT vyvesili nápis „Ďakujeme“.
Česká vláda v pondelok schválila novelu zákona o zmene financovania ČT a ČRo, v dôsledku ktorého si ČT pohorší približne o jednu miliardu korún a ČRo asi o 350 miliónov. Babiš však kritiku odmieta, v oboch inštitúciách je podľa neho priestor na úspory. Opakovane tiež podotkol, že koalícia nemieni zasahovať do vysielania ani médiá ovládnuť, ako tvrdí opozícia.
Zamestnanci a externí spolupracovníci ČT a ČRo v reakcii na vládou schválené zmeny ohlásili na pondelok výstražný štrajk. Podľa iniciatívy Verejnoprávne, ktorá akciu zastrešuje, sa štrajk týka všetkých televíznych a rozhlasových okruhov s výnimkou detských.
„Videli sme to v Maďarsku. Vidíme to na Slovensku. U nás to dopustiť nesmieme,“ uviedli organizátori nedeľného pochodu.




Televízna sieť al-Džazíra v nedeľu odmietla obvinenia Izraela, že bol jeden z jej novinárov, ktorý v sobotu zahynul v Pásme Gazy, členom palestínskeho militantného hnutia Hamas. TASR o toom informuje podľa správy agentúry AFP.
Televízna sieť so sídlom v Katare vo vyhlásení uviedla, že „odsudzuje nepodložené obvinenia izraelskej okupačnej armády, ktorými sa snaží ospravedlniť svoje zločiny voči novinárom a kameramanom al-Džazíry v Gaze, najnovšie zabitie kameramana Ahmada Wišáha“
Izraelská armáda vo vyhlásení vydanom v sobotu neskoro večer uviedla, že Wišáh zahynul pri „presnom údere“ spolu s ďalšími dvoma ozbrojencami Hamasu a že v Hamase pôsobil ako „snajper“.
Popri svojej práci fotoreportéra pre al-Džazíru bol podľa izraelskej armády v posledných rokoch Wišáh operatívcom vo vojenskom krídle Hamasu.
Hovorca izraelskej armády na žiadosť agentúry AFP o reakciu neposkytol žiadne dôkazy, ktoré by obvinenia voči Wišáhovi podporovali.
Televízia vo svojom nedeľňajšom vyhlásení uviedla, že „izraelská kampaň podnecovania neúnavne šíri falošné tvrdenia a nepodložené obvinenia voči zamestnancom al-Džazíry“. Sieť toto úsilie označila za „ohováraciu kampaň“ a „priehľadný a márny pokus ospravedlniť zámerné cielenie na novinárov a kameramanov“.
V sobotu al-Džazíra informovala, že Wišáh zahynul pri izraelskom leteckom útoku, ktorý zasiahol dom v utečeneckom tábore al-Burajdž. Brat Ahmada Wišáha, Muhammad Wišáh, ktorý bol takisto novinárom al-Džazíry, zahynul pri izraelskom ostreľovaní v apríli, uviedol v tom čase katarský vysielateľ.
Podľa organizácie na ochranu práv médií Reportéri bez hraníc zabili izraelské sily od vypuknutia vojny v Gaze už viac než 220 novinárov. Najmenej 70 z nich prišlo o život v súvislosti s plnením svojich profesionálnych povinností. Izraelská armáda vyhlasuje, že na novinárov zámerne necieli.


Copyright © TASR 2026




Strany sporu o televízne vysielanie filmu Zbormajster sa dohodli na zmieri, ktorý schválil súd. Podmienky zmieru ale nemôžu zverejniť kvôli dohode o mlčanlivosti. Uviedla to dnes na svojom webe Česká televízia (ČT), ktorá bola jedným z producentov filmu. Zástupca hovorcu ČT Radek Konečný ČTK potvrdil informácie o zmieri a uviedol, že k otázkam na vysielanie filmu sa vyjadrovať nemôže kvôli spomínanej mlčanlivosti. Snímka bola inšpirovaná kauzou zbormajstra súboru Bambini di Praga Bohumila Kulínského, odsúdeného za pohlavné zneužívanie neplnoletých členiek zboru. Jedna z nich sa spoznala v jednej z postáv filmu a podala na producentov filmu žalobu.
Obvodný súd pre Prahu 4 tento rok v marci predbežným opatrením zakázal televízne vysielanie filmu Zbormajster režiséra Ondreja Provazníka v Česku. Opatrenie potom potvrdil aj odvolací Mestský súd v Prahe. Súdy zohľadnili, že žena, ktorá podala žalobu, sa stala obeťou trestného činu v maloletosti, teda v zvlášť zraniteľnom postavení, a je ohrozená sekundárnou a terciárnou viktimizáciou – opätovným zraňovaním obete. Teraz Obvodný súd pre Prahu 4 schválil zmier. "Vo všetkých bodoch žaloby bola dosiahnutá kompromisná dohoda, ktorá bola prijateľná pre obe strany," povedal ČT advokát ženy Ivan David.
Súčasťou dohody je, že žiadna zo strán sporu nemôže oznamovať bližšie informácie. "S ohľadom na dojednanie o mlčanlivosti nemôže komentovať obsah dohody ani konkrétne podmienky," povedal ČT Konečný. Podľa skorších vyjadrení Davida sa zákaz šírenia snímky týkal iba pozemného televízneho vysielania a mal platiť do doby konečného rozhodnutia súdu.
"Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, pretože bolo síce vyhlásené, nebolo však doteraz vyhotovené v písomnej podobe a doručené účastníkom," povedal ČT hovorca súdu Jan Chmel. \"Po doručení však toto rozhodnutie nadobudne právoplatnosť, pretože proti nemu nie je prípustné odvolanie, a konanie tak bude skončené,\" dodal.
Producentmi filmu Zbormajster boli ČT, spoločnosti endorfilm a innogy Česká republika a Barrandov Studio. Firma endorfilm už skôr uviedla, že snímka je fikčným umeleckým dielom inšpirovaným skutočnými udalosťami, a nie je tak príbehom žiadnej konkrétnej osoby. Režisér Provazník vyjadril v minulosti ľútosť nad tým, že jeho snímka niektoré skutočné obete psychicky zasiahla. Tvorcovia po začiatku súdneho sporu zmenili krstné meno obete, ktoré sa pôvodne zhodovalo so skutočnou obeťou. Teraz sa trinásťročná hlavná hrdinka volá Valerie.
Dráma Zbormajster vyhlásilo Združenie českej filmovej kritiky najlepším filmom uplynulého roka. Film získal aj tri sošky Českého leva vrátane ceny pre Katarínu Falbrovú za najlepší ženský výkon v hlavnej úlohe zboristky, celkom získal 13 nominácií. Snímka vstúpila vlani v lete do kín, kde ho videlo viac ako 120.000 divákov a následne bola tiež dostupná na Netflixe a ďalších platených VOD platformách.


Copyright © ČTK 2025


21. 6. 2026

Zlatú kameru 32. ročníka IFF Art Film v Košiciach získal Peter Dubecký

 Zlatú kameru 32. ročníka IFF Art Film 


v Košiciach získal Peter Dubecký


Zlatú kameru 32. ročníka Medzinárodného filmového festivalu (IFF) Art Film Košice, ktorú od roku 2001 udeľujú za výrazný prínos do oblasti kinematografie, si prevzal v piatok (19. 6.) v Kunsthalle generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu (SFÚ) Peter Dubecký. Cenu, ktorú mu na otváracom ceremoniáli odovzdal český režisér Fero Fenič, vníma kolektívne.
„Naozaj veľmi ďakujem Art Filmu nielen za to, že si na mňa spomenul a dal mi takéto neuveriteľné ocenenie. Zlatú kameru vnímam ako ocenenie filmového ústavu samotného a hlavne aj všetkých mojich kolegov, ktorým aj touto cestou ďakujem za to, že tú robotu robia,“ uviedol Dubecký.
Cesta k dnešnej podobe SFÚ sa začínala podľa neho v ťažkých podmienkach. Vyrástol však z neho projekt systematickej záchrany a obnovy audiovizuálneho dedičstva, ktorý beží od roku 2006. V roku 2013 sa SFÚ stal súčasťou európskeho projektu, vďaka ktorému vybudoval digitalizačné pracoviská.
„Diváci dnes vidia výsledok aj vo verejnoprávnych a v súkromných televíziách. Vysielajú sa už zdigitalizované filmy po obnove, v štandarde porovnateľnom s vyspelou Európou,“ skonštatoval Dubecký. Projekt obnovy je vládou schválený do roku 2034 a aktuálny stav je podľa neho približne 80 percent pri hraných filmoch a 60 percent v celom projekte. Animované filmy sú urobené kompletne, dokumentárne aj objednávkové filmy postupne pokračujú.
Súčasťou misie SFÚ je aj fyzická distribúcia slovenských filmov v nosičovej edícii - od 40. až po 80. roky. Z knižných edícií Dubecký vyzdvihol prípravu druhého dielu monumentálnych Dejín slovenskej kinematografie v spolupráci s profesorom Václavom Macekom, pokrývajúceho obdobie od roku 1970.
Význam festivalov ako IFF Art Film v dnešnej krajine slovenskej audiovízie považuje Dubecký za zásadný. „Robiť festival je dnes mimoriadne ťažké. Podpora z verejných zdrojov je vždy kolísavá a nepredvídateľná. Košice sú však na organizáciu festivalu skvelé. V digitálnej dobe nájdete veľa filmov online, ale veľa zásadných umeleckých titulov nie. Ak niekto naozaj ide po konkrétnom filme alebo režisérovi, má šancu ho vidieť na festivale,“ zdôraznil.
Tridsiaty druhý ročník Art Film Košice pokračuje do štvrtka 25. júna. Kompletný program festivalu nájdu návštevníci na stránke aff.cinepass.sk.




Zdroj: TASR