21. 11. 2015

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Od dobytia irackého mesta Mósul extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS) bolo v meste unesených približne 48 novinárov. V nemeckej metropole Berlín to dnes oznámila mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc (RSF).
Trinásť z nich militanti zabili, uviedli RSF. Dvadsaťpäť novinárov bolo oslobodených a desiati sú stále v rukách IS.
Džihádisti dobyli severoiracké mesto Mósul 10. júna 2014. V ten istý deň Islamský štát obsadil budovy ôsmich televíznych a rozhlasových staníc a skonfiškoval technické vybavenie žurnalistov.
"Odvtedy neexistuje nezávislé spravodajstvo z Mósulu," uviedli RSF.
"Vďaka skonfiškovaniu techniky má teraz Islamský štát k dispozícii moderné vybavenie na vysielanie, ktoré využíva vo svojich propagandistických staniciach Dábik TV a al-Baján FM," dodala organizácia na ochranu novinárov, ktorú citovala tlačová agentúra DPA.
Údaje sú uvedené v spoločnej správe RSF a irackej partnerskej organizácie Pozorovateľské centrum pre slobody novinárov (JFO).

Copyright © TASR 2015

TO JE TV!

TO JE TV!


20. 11. 2015

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA

"Niektorí hovoria, že Hizballáh je teroristická organizácia. Udržiavame s nimi kontakty a vzťahy, pretože ich nepovažujeme za teroristickú organizáciu. Nikdy nespáchali žiadne teroristické činy na ruskom území. Hizballáh bol zvolený ľudom do libanonského parlamentu. V Libanone sú členovia vlády a ministri, ktorí sú z Hizballáhu. Je to legitímna spoločensko-politická sila.
Michail Bogdanov,minister zahraničných vecí Ruska

"Chcem organizovať zájazdy do rómskych osád."
Dorota Nvotová
19. 11. 2015

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWSŠtudenti Spojenej školy Juraja Henischa v Bardejove obhájili prvé miesto v súťaži stredoškolských časopisov Prešovského kraja. V konkurencii 20 časopisov, ktoré do súťaže prihlásili stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, odbornú porotu najviac zaujal ich časopis Gymoš.
„Náš časopis vznikol v roku 2010, vychádzame mesačne, na jeho tvorbe sa podieľa okolo 25 ľudí. Je to pre nás česť pracovať v tomto časopise a informovať o dianí v našej škole. Mnohí z redakčnej rady by sa v budúcnosti chceli venovať žurnalistike. Obhájenie prvého miesta je pre nás výzvou a zároveň aj povzbudením,“ skonštatovala na dnešnom vyhodnotení v Prešove šéfredaktorka víťazného časopisu Gymoš Jana Bosáková.
Na druhom mieste sa v súťaži umiestnil časopis Dubkáčik SOŠ na ulici Alexandra Dubčeka vo Vranove nad Topľou. Tretie miesto obsadil časopis Stretnutia, ktorý vytvárajú študenti gymnázia v Kežmarku. Porota udelila aj cenu za grafický vizuál, ktorý získal časopis stredoškolákov z Lipian Elán. Okrem toho cenu za kreativitu si odniesli študenti z Gymnázia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni s názvom Druhý zmysel.
„Samosprávny kraj zriaďuje 80 stredných škôl a každá z nich vyvíja nejaké aktivity a to, že vydávajú školský časopis, nie je skutočne zanedbateľné. Takto prezentujú dianie na škole i vo svojom meste. Cítime potrebu ukázať študentom, že máme záujem o ich mimoškolské aktivity a chceme ich podporiť v tejto činnosti,“ povedala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková.
Odborná porota si všímala v prvom rade obsahovú stránku časopisov, sledovala, ako narábajú študenti s informáciami a ako ich interpretujú. Rovnako si všímala aj vizuálnu stránku časopisu, periodicitu a propagáciu.
„Osobne ma zaujalo, že víťazný časopis Gymoš vychádza každý mesiac, čo skutočne nie je jednoduchá záležitosť, ak si predstavíme, koľko povinností majú študenti v rámci školy. Skutočne, musím veľmi pozitívne hodnotiť hlavne to, aké zaujímavé témy dokážu spracovávať. Rovnako sa mi páčili rôzne žurnalistické štýly, ktoré už v tomto mladom veku dokážu využívať,“ konštatovala členka poroty a redaktorka Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) Kvetoslava Mudríková.
V rámci vyhodnotenia súťaže stredoškolských časopisov sa uskutočnila aj analýza súťažných príspevkov, kde porotcovia poukázali na pozitíva aj negatíva. Okrem toho redaktori TASR predstavili aj nový projekt skolskenoviny.sk, ktorý vznikol v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Súťaž časopisov Prešovského kraja organizovali tretíkrát Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov v Prešove a Knižnicou P. O. Hviezdoslava. Na doterajších troch ročníkoch sa zúčastnilo spolu 60 časopisov.Copyright © TASR 2015

TO JE TV!

TO JE TV!

TO JE TITULOK!

TO JE TITULOK!Eva Nová

Eva Nová


18. 11. 2015

Zomrel Michael C. Gross

Zomrel Michael C. Gross

Michael C. Gross, autor loga filmu Krotitelia duchov (1984) a jeho pokračovaní, zomrel v pondelok vo veku 70 rokov. Príčinou úmrtia ilustrátora bola rakovina. Správu agentúre AP potvrdil jeho syn Dylan Gross.
Michael Curtiss Gross pôsobil ako umelecký riaditeľ magazínov National Lampoon a Esquire. Neskôr pracoval ako osobný dizajnér Johna Lennona, podieľal sa aj na grafike letných olympijských hier v roku 1968 v Mexiku. V 80. rokoch prešiel do Hollywoodu, kde ako producent alebo ako výkonný producent spolupracoval na filmoch Heavy Metal (1981), Krotitelia duchov (1984) a jeho pokračovania z roku 1989, Dvojičky (1988), Policajt zo škôlky (1990), Beethoven (1992) či Dave (1993). V roku 1995 Hollywood opustil a venoval sa maľovaniu či charite.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

FREE* WEBINÁR: Ako písať, aby o mne vedeli. Základné princípy blogovania

FREE* WEBINÁR:
Ako písať, aby o mne vedeli. Základné princípy blogovania

Dnes o 19.00

Chceš si založiť vlastný blog? Máš e-shop, vlastnú webstránku, alebo chceš zistiť ako sa dá zarábať písaním? Chcel by si si zvýšiť návštevnosť stránky?

So svojim know-how sa na našom ďalšom webinári formou online prednášky podelí jedna z najlepších a najvychytanejších blogeriek, bývala novinárka významných médií, ktorá o nich kriticky píše - Miroslava Kernová.

Nezabudni si rezervovať ZDARMA svoje miesto na
http://webinars.guru/ako-pisat-aby-o-mne-vedeli

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Austrália sa aj na budúci rok zapojí do projektu Eurovision Song Contest. Potvrdila to Európska vysielacia únia, ktorá je organizátorom podujatia. Predstavitelia inštitúcie hlasovali za účasť krajiny v aktuálnom ročníku súťaže, no zatiaľ nerozhodli, či jej umožnia zapájať sa do projektu každý rok.
Austrália debutovala na Eurovízii tento rok, pričom jej účasť organizátori pôvodne zamýšľali ako špeciálnu pri príležitosti 60. ročníka projektu. Krajinu reprezentoval spevák Guy Sebastian, ktorý napokon skončil na piatom mieste. Víťazom sa stal Švéd Mans Zelmerlow, vďaka čomu sa 61. ročník Eurovision Song Contest uskutoční v Štokholme. Semifinálové kolá sa budú konať 10. a 12. mája 2015, podujatie vyvrcholí 14. mája.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

17. 11. 2015

CHARLIE HEBDO SPECIAL

CHARLIE HEBDO SPECIAL

RTVS NEWS

RTVS NEWS

Rozhlas a televízia Slovenska uvedie v premiére 17. novembra o 21:00 na Dvojke 30-minútový dokument Under My Spell režisérky Lucie Halmovej.
Kantáta Under My Spell, ktorej autorom je Oskar Rózsa, mala koncertnú premiéru v júli 2009 v rámci otváracieho koncertu festivalu Viva Musica! na bratislavskom Hlavnom námestí. Na pódiu sa stretli 70-členný filharmonický orchester, 30-členný spevácky zbor, šesť perkusionistov a slovenská sopranistka Adriana Kučerová.
Dielo následne uviedli v rámci 25. výročia Nežnej revolúcie v Dóme sv. Štefana vo Viedni, v bazilike sv. Štefana v Budapešti a v katedrále sv. Víta, Vojtecha a Václava v Prahe. Dokumentárny film mal pôvodne mapovať sériu týchto unikátnych koncertov, ale slovenská režisérka Lucia Halmová, ktorá v súčasnosti pripravuje scenár svojho celovečerného filmu Pod hladinou, spracovala krátky dokumentárny film obsahujúci rozhovory s Oskarom Rózsom, Adrianou Kučerovou a textárom diela Petrom Kollárom. Práve o jeho texty, ktoré sa zaoberajú slobodou, dušou či spoločnosťou, sa film tematicky opiera. Spomínaní traja protagonisti si kladú otázky, do akej miery sú ľudia slobodní v konsenzuálnej spoločnosti postavenej na zaužívaných zásadách, zvykoch, konvenciách, či predsudkoch a normách. Premýšľajú o duši človeka, o jeho živote a rozhodnutiach, ktoré koná na základe lásky, strachu či neistôt.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

MFF Bratislava

MFF Bratislava

Cenu za najlepší hraný film získala na 17. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Bratislava kolumbijská snímka Pôda a tieň (2015) režiséra Césara Augusta Acevedu. Meno víťaza, o ktorom rozhodla porota v zložení Judit Bárdos, Christopher Goodwin a Zrinko Ogresta, prezradil dnes v bratislavskom kine Lumiere zostavovateľ Súťaže hraných filmov Nenad Dukić. Snímku porota ocenila “za silné a zároveň tlmené stvárnenie očividne jednoduchého príbehu”. Okrem toho si titul vyslúžil aj cenu poroty FIPRESCI.
Cenu za réžiu získala Ida Panahandeh za snímku Nahid (2015). Vďaka tomuto filmu si ocenenie za výkon odniesol Navid Mohammad Zadeh. Ďalší iránsky film, Streda, 9. máj (2015), vyniesol zasa ocenenie hlavným predstaviteľkám Niki Karimi a Sahar Ahmadpour a tiež si odniesol Cenu študentskej poroty. “Spôsob, akým boli vo filme vyrozprávané príbehy a motivácie rôznych postáv riešiacich osobné problémy v súčasnom Iráne nám pripomína, že aj veľké gestá a malé snahy o pochopenie tých druhých sú to, o čo sa aktuálne treba snažiť nie len na filmovom plátne,” uviedli vo vyhlásení členovia študentskej poroty Gabriela Gažová, Verona Dubišová a Denis Kozerawski.
V súťaži dokumentárnych filmov triumfovala francúzsko-švajčiarsko-nemecká snímka Nemecká mládež (2015). Porota, ktorú tvorili Selina Crammond, Lida Suchy a Hermes Paralluelo, počin ocenila “za jedinečný archívny rešerš a jasnú estetickú víziu, ktorá v konfrontácii s politikou prebúdza rebelantského ducha umenia”. Porota tiež udelila Zvláštne uznanie, a to dánsko-srbskému filmu Flotel Europa (2015). Najlepším krátkym filmom sa stala snímka Washingtonia (2014) a to “pre mnohosť pôžitkov, ktoré poskytuje. Jej hĺbka a nejednoznačnosť umožňuje rôznorodosť interpretácií a vyvažuje záležitosti rozumu a srdca”.
Hoci víťazov jednotlivých súťaží vyhlásili v pondelok, podujatie potrvá do 17. novembra, pričom dnešný program ponúkne aj víťazné filmy Streda, 9. máj a Nahid.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

DOKTOR MARTIN NABRAL TISÍCE DIVÁKOV

DOKTOR MARTIN NABRAL TISÍCE
DIVÁKOV


Sledovanosť :  6,6%, minulý týždeň 5,9
Podiel na trhu : 13,1 %, minulý týždeň 11,9


16. 11. 2015

Jednooký medzi slepými

Jednooký medzi slepými

Televízia TA3 počas víkendu okamžite zareagovala na teroristické útoky v Paríži.
Prvé informácie o útokoch sme do vysielania zaradili v piatok večer pred 23.00 h. Naživo vysielanú reláciu Rozhovory cez polnoc sme pravidelne prerušovali mimoriadnym spravodajstvom s aktuálnymi informáciami z Francúzska, ktoré až do záveru vysielania priamo z Paríža sprostredkovala reportérka TA3 Alena Vrbovská.
V sobotu televízia TA3 od začiatku vysielania zmenila celú programovú štruktúru a venovala sa výlučne tejto udalosti. Živé prenosy a telefonáty spolupracovníčky A. Vrbovskej priamo z Paríža dopĺňali analytické rozhovory s hosťami v štúdiu. K téme sa v TA3 vyjadrovali najvyšší ústavní činitelia, ministri obrany a vnútra, bezpečnostní analytici a odborníci na medzinárodné vzťahy. Naživo sme sa spájali aj s naším redaktorom Vladom Lichvárom, ktorý je na dlhodobom pracovnom pobyte v centrále CNN v Atlante.
O 17.00 h televízia zaradila mimoriadnu Tému dňa s ministrom M. Glváčom a prostredníctvom telemostu s ministrom R. Kaliňákom. Téma dňa mala rating 156 tis. divákov, celkový reach bol 454 tis., čo predstavuje share 12+ takmer 10%.
TB s premiérom R. Ficom a ministrom M. Glváčom pred rokovaním Bezpečnostnej rady si pozrelo 141 tis. divákov, čo predstavuje share 15,4 % v skupine 12+ a tým sa stala dvojkou na trhu. V prípade dospelej populácie sa TA3 stala jednotkou na trhu (share 18+ 16,2%). TA3 bola jednotkou aj v skupine VŠ vzdelaní (27,7%), manažéri s VŠ (26,8%) a aglomerácií nad 100 tis. obyvateľov (21,9%). Vysokú návštevnosť zaznamenal aj web TA3.
V sobotu si TA3 zaplo celkovo 1 milión 482 tis. divákov, čo je 6,2 % podiel na trhu v skupine 12+, s rekordnou dĺžkou sledovanosti 50 minút.

Teroristickým útokom v Paríži sa v nedeľu venovala aj relácia V politike. Okrem analyzovania udalosti vo Francúzsku sme sa v nej venovali aj téme bezpečnostných opatrení na Slovensku. Hosťom relácie bol premiér Róbert Fico a v druhej časti viceprezident PZ SR Ľ. Ábel, šéf Útvaru osobitného určenia Š. Hamran a odborník na medzinárodné vzťahy a terorizmus F. Škvrnda z EU v Bratislave. Reláciu si pozrelo 705 tis. divákov, premiéra mala share 12+ 7,9 % a v skupine manažérov s VŠ vzdelaním 20,3 %. Televízia TA3 tak opäť potvrdila svoje stabilné a opodstatnené miesto na mediálnom trhu a splnila svoje poslanie.

RTVS napoludnie stíchne

RTVS napoludnie stíchneVerejnoprávna televízia a rozhlas dnes napoludnie stíchnu na znak úcty s obeťami terorizmu v Paríži. "Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa dnes o 12:00 zapojí do celoeurópskej minúty ticha za obete teroristických útokov v Paríži v televíznom aj v rozhlasovom vysielaní," uviedol pre agentúru SITA PR manažér RTVS Juraj Kadáš.
Predstavitelia štátov európskej únie vyzvali všetkých občanov členských krajín EÚ, aby si dnes o 12:00 minútu ticha uctili pamiatku obetí najtragickejších atentátov vo Francúzsku od konca druhej svetovej vojny
Pri piatkových teroristických útokoch v Paríži zahynulo podľa najnovších informácií 132 ľudí, približne ďalších 350 je zranených. Medzi obeťami je najmenej 20 cudzincov z 13 štátov. Slováci medzi obeťami ani zranenými podľa slovenského ministerstva zahraničných vecí nie sú. Štáty Európskej únie v súvislosti s teroristickými útokmi sprísňujú bezpečnostné opatrenia. Na Slovensku napríklad posilnili policajné hliadky pri atómových elektrárňach, ale aj pri záchytných táboroch či vodnom diele v Gabčíkove. Slovensko takisto zvýšilo monitorovanie hraníc, predovšetkým schengenskej slovensko-ukrajinskej hranice.©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Zomrel Vincent "Don Vito" Margera

Zomrel Vincent "Don Vito" MargeraVo veku 59 rokov zomrel v nedeľu americký herec Vincent "Don Vito" Margera, známy predovšetkým zo seriálu Viva la Bam (2003 - 2006). Rodák z Pennsylvánie sa už niekoľko rokov liečil pre poruchu obličiek a pečene. V októbri upadol do kómy, z ktorej sa neskôr prebudil, no jeho zdravotný stav sa zhoršoval. Smutnú správu portálu TMZ potvrdila švagriná zosnulého April Margera.
Vincent Roy Margera sa narodil 3. júla 1956. Okrem spomínaného seriálu Viva la Bam si v roku 2001 zahral v televíznom projekte Jackass (2000 - 2002), v snímkach Haggard: The Movie (2003), The Dudesons Movie (2006) či Minghags (2009). V decembri 2007 mu súd udelil desaťročnú podmienku v súvislosti s prípadom obťažovania dvoch dvanásťročných dievčat počas autogramiády z roku 2006. Súčasťou trestu bolo aj obmedzenie účinkovania v televízii či zákaz publikačnej činnosti. Margera sa tiež nemohol zúčastňovať na autogramiádach.


©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Svätý Martin chodí na sivkovi

 Svätý Martin chodí na sivkovi
Jednotka rovnako.
Dvojka horšie.
Spolu horšie - 12.10 % .


Markíza horšie.
TV Doma lepšie.
DAJTO lepšie.
Spolu rovnako  - 31,90%


JOJ horšie
JOJ PLUS lepšie.
WAU rovnako.
SENZI rovnako.
RIK rovnako.
Spolu horšie- 22.50%


TA 3 lepšie - Paríž. Jednotka - 10.00 % ;
Dvojka - 2,10 % ;
Markíza - 21,90 % ;
TV DOMA - 6.50 % ;
DAJTO- 3.50%
TV JOJ – 16.50 % ;
JOJ PLUS- 3.40 % ;
WAU -1.90 %;
SENZI- 0.60 %
RIK -0,1%
TA 3 - 2.30 %

15. 11. 2015

LOToS- 17. ročník Workshop 2015

LOToS- 17. ročník Workshop 2015


Viac ako pol stovky súťažných príspevkov 17 členských televízií sa cez víkend v rekreačnom stredisku Púšť v Prievidzi uchádzalo o prestížne ceny Spolku lokálnych TV staníc Slovenska (LOToS) a ocenenia Literárneho fondu v rámci 17. ročníka Workshopu 2015.
Workshop nie je pre pracovníkov televízií len príležitosťou porovnať kvalitu vysielania, ale aj získať nové informácie a vzdelávať sa. K tomu slúžia rozbory prihlásených príspevkov a odborné semináre, ktoré sú každoročne súčasťou programu. Tento rok to bude napríklad seminár na tému skrytej reklamy a skrytej politickej reklamy.
Spolok lokálnych televíznych staníc Slovenska vznikol v decembri 1997. V súčasnej dobe združuje 45 členských televízií z celého Slovenska.WORKSHOP 2015 - výsledkyKategória Spravodajstvo
CENA LOTOS
Nominovaní:
Kežmarská televízia - Návrat v čase v kežmarskom múzeu
Ľubovnianska televízia - Stánky krachujú
TV Hronka - Preteky s mestskými policajtmi
CENA LOToS:
Ľubovnianska televízia - Stánky krachujú
Cena Literárneho fondu
Peter Hudák - Púchovská televízia
Za nápadité autorské spracovanie príspevku "Lienky"
Prémia Literárneho fondu
Pavol Sedlačko a Simon Barth -TV Hronka
Za tvorivý prístup k spravodajskej téme príspevku "Preteky s mestskými policajtmi"

Kategória Publicistika
CENA LOTOS
Nominovaní:
Púchovská televízia - Zatajovanie zdravotného stavu detí v MŠ
RTV Prievidza - Ľudia ťažbu na Hrádku nechcú
TV Reduta Spišská Nová Ves - (Ne)zákonný orez stromov
CENA LOToS:
Púchovská televízia - Zatajovanie zdravotného stavu detí v MŠ
Cena Literárneho fondu
Miroslava Frankovská - Púchovská televízia
Za analytické spracovanie aktuálneho problému v materských školách
Prémia Literárneho fondu
Alexandra Čaprnková - Mestská televízia Partizánske
Za autorský a originálny prístup v príspevku "Sedemdňové filmové dobrodružstvo"

Kategória Voľná tvorba
CENA LOTOS
Nominovaní:
MTR Ružomberok - Nenápadná krása
TV Zemplín Michalovce - Koniec povstania - Vypálenie obce Kalište
MTT Trnava - Genézia
Cena LOToS:
MTR Ružomberok - Nenápadná krása
Cena Literárneho fondu
MTR Ružomberok - Nenápadná krása
Prémia Literárneho fondu
TV Zemplín Michalovce - Koniec povstania - Vypálenie obce Kalište

Kategória Reklama
CENA LOTOS
Nominovaní:
TV Pezinok - LOToS
TV9 - Jazyková škola
TV Hronka - SETRO
Cena LOToS:
TV Pezinok - LOToS
Cena Literárneho fondu
TV Pezinok - LOToS
Prémia Literárneho fondu
TV9 - Jazyková škola

RTVS NEWS

RTVS NEWS
 Od 16. novembra si televízni diváci RTVS budú môcť šesťkrát denne pozrieť cyklus krátkych audiovizuálnych programov s názvom Jazdi hlavou zameraných na znižovanie dopravnej nehodovosti. Na dnešnom brífingu o tom informovali tvorcovia cyklu a Marta Gajdošíková, riaditeľka Programu RTVS 2.
Cyklus vznikol v spolupráci Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) s podporou medzinárodnej asociácie FIA v koprodukcii s RTVS. Slovensko sa týmto zapája aj do celosvetovej dopravno-vzdelávacej kampane pre bezpečnejšiu cestnú dopravu.
Pilotný diel RTVS odvysielala už v auguste tohto roka, od polovice novembra však spúšťa intenzívnejšiu kampaň.
Cieľom tvorcov televízneho cyklu bolo vytvorenie krátkych troj až päť minútových situačných spotov s dopravno-výchovnou tematikou. Tematicky sa zameriavajú na jednotlivé skupiny vodičov a ďalších účastníkov cestnej premávky, techniku jazdy či alkohol za volantom.
„Podarilo sa vyvinúť formát, ktorý pôsobí na emócie, je krátky, úderný a dostáva sa divákom pod kožu,“ povedala Gajdošíková.
Vysielanie tohto televízneho cyklu privítal aj viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel. „Som veľmi rád, že to nie sú žiadne fikcie, ale vychádzajú z reality slovenských ciest. Sú to skutočné príbehy, ktoré sa stali,“ uviedol. Upozornil, že od začiatku roka sa na slovenských cestách stalo už 217 smrteľných dopravných nehôd.Copyright © TASR 2015

Zomrel herec Warren Mitchell

Zomrel herec Warren Mitchell

Vo veku 89 rokov skonal v sobotu ráno anglický herec Warren Mitchell, známy predovšetkým zo sitkomu Till Death Us Do Part (1965 - 1975). Informovala o tom jeho rodina. "Warren bol už nejaký čas chorý, no do poslednej chvíle vtipkoval," uviedli vo vyhlásení, presnú príčinu úmrtia však neoznámili. Zostala po ňom manželka, herečka Constance Wake a ich tri deti.
Warren Mitchell, vlastným menom Warren Misell, sa narodil 14. januára 1926 v Londýne. Herectvu sa venoval už od detstva, pričom od siedmich rokov navštevoval Gladys Gordon's Academy of Dramatic Arts. Počas druhej svetovej vojny slúžil v letectve a neskôr študoval aj na Royal Academy of Dramatic Art. Počas kariéry pôsobil v divadle, rozhlase, televízii aj filme. V roku 1966 sa prvýkrat objavil v spomínanom sitkome Till Death Us Do Part, v ktorom stvárňoval Alfa Garnetta, pričom v nasledujúcom roku dostal za svoj výkon televíznu cenu BAFTA. Túto postavu neskôr stvárnil aj vo viacerých ďalších seriáloch a televíznych filmoch. Bol tiež držiteľom dvoch divadelných Olivier Awards.

2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

Who knows. O Paríži?

O 5 minút 12 v nedeľu 15. novembra o 11.55 h na Jednotke.
Hostia:

Robert Fico (Smer-SD), predseda vlády SR, predseda strany
Pavol Frešo (SDKÚ-DS), predseda strany, poslanec NR SR

Témy:

- Výsledky summitu EÚ – Afrika o riešeniach utečeneckej krízy – pozícia           SR;
- Reforma EÚ a požiadavky Veľkej Británie – postoj SR;
- Vládne sociálne balíky vs. sociálne napätie v školstve a zdravotníctve;
- Vyhlásenie volieb do NR SR – oficiálny začiatok kampane.
       

Moderuje Martin Strižinec.


V Mimoriadnej relácii Na telo vystúpi premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák. Moderátorkou relácie bude Zlatica Puškárová.