4. 6. 2016

Reklamná pauza,môžete sa...

Reklamná pauza,môžete sa...

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Herečka Hayley Atwell sa vyjadrila, že urobí všetko pre to, aby sa seriál Agent Carter (2015 - 2016) vrátil späť na obrazovky. "Milujem ľudí, ktorí pracovali na tomto projekte. Bolo by pre mňa cťou vrátiť seriál fanúšikom," napísala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 34-ročná Angličanka, ktorá v seriáli stvárňovala hlavnú postavu, agentku Peggy Carter.
Internetovú petíciu za obnovenie seriálu na populárnej internetovej platforme Netflix podpísalo už viac ako 117-tisíc fanúšikov. Atwell sa na konferencii MegaCon na Floride vyjadrila, že túto petíciu plne podporuje. Tiež prezradila, že by mala záujem nakrútiť samostatný film o Peggy Carter.
Seriál vyradila zo svojho vysielania americká televízia ABC po dvoch sezónach. Jeho návratu by sa potešil aj anglický herec Dominic Cooper, ktorý v projekte stvárňoval vynálezcu a obchodníka Howarda Starka. "Či to bude na Netflixe alebo niekde inde, či pôjde o presne ten istý seriál alebo niečo iné, jeho postavy ešte určite uvidíte. O tom nepochybujem," povedal pre britský denník Evening Standard.
Hayley Atwell je rodáčka z Londýna. Zlom v jej kariére nastal, keď ju Woody Allen obsadil do hlavnej úlohy vo svojej snímke Kasandrin sen (2007). Okrem už spomínaného seriálu Agent Carter sa objavila aj v snímkach ako Vojvodkyňa (2008), Captain America: Prvý Avenger (2011), Captain America: Zimný vojak (2014) či Avengers 2: Vek Ultrona (2015).

Prvú epizódu novej motoristickej relácie The Grand Tour, ktorej moderátormi sú Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, budú nakrúcať v júli v juhoafrickom Johannesburgu. Tvorcovia programu to oznámili na jeho oficiálnej facebookovej stránke. Tam taktiež zverejnili viacero fotografií z nakrúcania exteriérových scén, ktoré vznikli v Nemecku, Portugalsku, severnej Afrike či na Barbadose.
Novinku bude vysielať americká spoločnosť Amazon prostredníctvom streamovacej služby Amazon Prime, pričom každú epizódu budú moderátori uvádzať v inej krajine. "Keďže Jeremy, Richard a James sú v Juhoafrickej republike veľmi populárni, Johannesburg je fantastické miesto, kde túto show odštartujeme," uviedol Jay Marine, viceprezident Amazon Video Europe. The Grand Tour bude mať premiéru na jeseň, presný termín však zatiaľ nie je známy.
Hammond a Clarkson boli od roku 2002 moderátormi programu Top Gear, May sa k nim pridal o rok neskôr. Spoluprácu s projektom ukončili vlani po tom, ako Clarkson v marci napadol jedného z producentov programu, pretože mu po nakrúcaní nezabezpečil teplé jedlo. Predstavitelia BBC následne Clarksona suspendovali na neurčito, pričom pozastavili aj vysielanie Top Gearu. Taktiež spustili interné vyšetrovanie, po ktorom s Clarksonom pre porušenie interných predpisov neobnovili kontrakt. Hammond a May následne oznámili, že s BBC nepredĺžia kontrakty. Trojica potom v júli podpísala zmluvu so spomínanou spoločnosťou Amazon na tri sezóny novej relácie. Novými moderátormi Top Gearu sa stali Chris Evans, Matt LeBlanc, Sabine Schmitz, Chris Harris, Rory Reid a Eddie Jordan, pričom nové epizódy začali vysielať 29. mája.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

ZLÍN FILM FESTIVAL 2016

ZLÍN FILM FESTIVAL 2016

Izraelský film Abulele, ktorý režíroval Jonathan Geva, sa stal najúspešnejším filmom tohtoročného 56. ročníka zlínskeho filmového festivalu. Snímka získala tri ceny, cenu divákov najúspešnejšiemu hranému filmu, cenu ekumenickej poroty aj cenu medzinárodnej detskej poroty pre hraný film pre deti. Ceny festivalu sa odovzdávali včera na záverečnom galavečere v zlínskom kongresovom centre.
Abulele rozpráva príbeh malého chlapca, ktorý sa vyrovnáva so smrťou svojho brata, cíti sa za ňu zodpovedný a je osamelý. Zmení sa to v okamihu, keď v pivnici objavia prastarú príšeru Abulele, ktorým by podľa legiend mala byť veľmi nebezpečná. Ukáže sa však, že sú to priateľské a hravé bytosti. "Ten film je veľmi prístupný deťom, akčné, vtipný, atraktívne, pritom dokáže otvárať témy ako zármutok zo smrti súrodencov alebo vytváranie si predsudkov. Je dôležité, že tieto otázky sa deťom otvárajú takouto zrozumiteľnou formou," povedal ČTK porotca Vít Poláček.
Zlatú črievičku za najlepší hraný film pre deti si odniesol kórejský film o psychickej šikane Náš svet, jeho detská herečka získala za svoj výkon tiež Cenu mesta Zlína. Zlatú črievičku za najlepší hraný film pre mládež získal film Ochranca a Cenu Miloša Macourka za najlepší mládežnícky herecký výkon v hraných filmoch pre mládež dostala Hiba Atallahová za svoju rolu vo filme Superstar. 
Mládežníckej porote sa najviac páčil ruský film Ihrisko.
Austrálsky film Orchester získal Zlatú črievičku za najlepší animovaný film. "Je to nežný, emocionálne silný film, používa silné vizuálne metafory," uviedol porotca Paul Wells. Cenu Hermíny Týrlovej pre tvorcov do 35 si odniesla režisérka snímky Pre mamičku Dina Velikovskaja.

Odborná porota pre hrané európske debuty udelila Cenu Európy ruskému snímke Rebelská únie, zvláštnu cenu dala mladému hercovi v tureckom filme Rauf. Francúzsky film Osudu napriek si odniesol cenu medzinárodnej poroty Európskej asociácie detského filmu (ECFA) aj špeciálne uznanie ekumenickej poroty. Divácky najúspešnejší animovaný film bol nemecký snímka Tiger. Tento rok po prvýkrát sa udeľovala cena divákov stanice ČT: D pre najúspešnejší krátky animovaný film pre deti, získal ju snímka Nehovor mi myšička! Súťaž študentských filmov Zlínsky pes vyhral český snímka Furiant Ondreja Hudečka.

Na galavečere, ktorého sa zúčastnil aj premiér Bohuslav Sobotka, prevzala Zlatú črievičku za mimoriadny prínos kinematografii pre deti a mládež herečka a bývalá prvá dáma Dagmar Havlová. Festival tento rok navštívilo rekordných 125.000 ľudí.

Copyright © ČTK 2016

3. 6. 2016

RTVS NEWS

RTVS NEWS
Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika dnes na Bratislavských zberateľských dňoch na výstavisku Incheba slávnostne inauguroval emisiu poštovej známky „Filatelia“ s personalizovaným kupónom vydaným pri príležitosti 90. výročia rozhlasového a 60. výročia televízneho vysielania na Slovensku.Spolu s V. Mikom známku uviedli do života riaditeľka úseku generálneho riaditeľa a financií Slovenskej pošty Ivana Piňosová, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Incheba Expo Bratislava Alexander Rozin, autorka výtvarného návrhu známky Katarína Macurová a autor populárnych detských kníh Branislav Jobus.
Súčasne s poštovou známkou bude vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 3. 6. 2016 a domicilom mesta Bratislava a po prvý raz aj nový filatelistický produkt vo forme rozprávkovej knihy pre deti Tajná správa' autora Branislava Jobusa.
„Výročná známka je pre nás hodnotou, ktorá pretrvá a pripomenie naše výročie aj budúcim generáciám,“ povedal k dnešnej inaugurácii novej známky generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.
Známka vyjde v špeciálnej edícii 20. júna 2016.