31. 3. 2012

Rozhlas má obraz !!!

Rozhlas má obraz !!!
Na Slovensku konečne máme rozhlas, ktorý vysiela aj obraz. Živá panoráma na STV 2 / po novom dvojbodkadvojka/ s podmazom Slovensko1. Sme zvedaví, ako sa platí za šírenie rozhlasu televíziou. Je totiž drahšie, ak je právne ošetrené. V RTVS si takými prkotinami hlavu asi nebudú lámať.

Reklamná pauza, teraz sa môžete...

Reklamná pauza, teraz sa môžete...

30. 3. 2012

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA
"Musím sa najskôr rozpamätať pri tejto pani Jurinovej, kto to vlastne je, lebo mi nič nehovorí jej vystupovanie za rok a pol a potom si musím spomenúť na tri súvislé vety, ktoré povedala." Dušan Jarjabek " Podľa rokovaní s Audiovizuálnym fondom si myslím, že aj oni uvítajú, ak bude akceptačných listov menej, pretože aj tak sa väčšina vecí nerealizuje a nevedia, čomu majú dať prioritu." Andrej Miklánek „ Maďarská vláda robí silnú, rýchlu a hlbokú reformnú politiku, preto niet divu, že sa jej dostáva kritiky z Európskej únie. Dôvodom politických útokov voči Maďarsku je, že maďarskí voliči nevpustili liberálov do parlamentu a spôsobili, že socialisti sa stali bezvýznamnými. Týchto sa teraz snažia obnoviť zvonka. Maďarský systém spravodlivosti je v celku demokratickejší, než nemecký, či rakúsky, pretože v nich je justícia pod dozorom štátu, pričom v Maďarsku má v rukách dohľad parlament. Maďarsko sa nemusí hanbiť, lebo časť maďarských médií je v nemeckých rukách a títo majitelia sa nikdy nesťažovali, že by mali problém so slobodou tlače. O maďarskom pokroku svedčí najlepšie skutočnosť, že bavorské spoločnosti investovali v Maďarsku viac, než v Číne alebo v Indii. „ Viktor Orbán

26. 3. 2012

OBČERSTVOVACÍ KÚTIK

OBČERSTVOVACÍ KÚTIK
Generálny riaditeľ STV dostal údajne ešte vo štvrtok ultimátum, ktoré má vypršať dnes o 10.00. Aby GR STV preukázal dobrú vôľu ministrovi kultúry, mal by odvolať programového riaditeľa a menovať člena Rady STV Mariána Tkáča / Slovenská Národná Strana / , ktorý je už vraj uzrozumený. Tkáč má však riadiť nielen program, ale aj spravodajstvo a publicistiku. Podľa nášho názoru je Tkáč iba tzv. bielym psíkom a dnes môže padnúť aj iné meno. Tušíme aké, ale STV a MK SR je plné prekvapení. Inak, o nič nejde , iba o budúcnosť STV. Napokon, Rady STV má ešte dosť členov do vedenia STV.

No, neber to ?!

No, neber to ?!
Verejnoprávny Slovenský rozhlas (SRo) bude poskytovať časť svojho dopravného informačného servisu Zelená vlna v textovej podobe súkromnej komerčnej stanici Rádio Jemné melódie. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú podpísala generálna riaditeľka Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Miloslava Zemková s generálnym riaditeľom Tam Art Productions Tomášom Kapustom. Verejnoprávne médium sa zaviazalo poskytovať dopravné spravodajstvo každý pracovný deň v polhodinových intervaloch v čase medzi 6.00 h a 9.00 h a v hodinových intervaloch od 15.00 h do 18.00 h. Súkromnej rozhlasovej stanici budú navyše poskytnuté aj prípadné vydania Bleskovej Zelenej vlny. Okrem časového aspektu bude tento prístup obmedzený aj z hľadiska obsahu. Komerčná stanica prejavila záujem o informácie o dopravných nehodách, prejazdnosti cestných komunikácií, uzávierkach a obmedzeniach v cestnej premávke. Rádio Jemné melódie bude pritom povinne pri každom vysielaní informovať o bezplatnom telefonickom čísle na prijímanie dopravných informácií a minimálne dvakrát za deň vo vysielaní uverejní zdroj informácií. Zaviazalo sa pritom, že dopravné spravodajstvo nebude môcť v názve používať značku Zelená vlna. Za poskytnuté služby zaplatí Rádio Jemné melódie verejnoprávnemu rozhlasu mesačne 200 eur (bez DPH). "Jemné melódie odvysielajú iba úzky výber z dodaného dopravného spravodajstva Zelenej vlny, čo predstavuje len necelých 18 percent z celkovej mesačnej produkcie a len štvrtinu obsahovej produkcie," vysvetlil cenu hovorca verejnoprávneho média Richard Šümeghy.

Copyright © TASR 2012

25. 3. 2012

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

Relácia V politike na Ta3 o 11:00 asi bude. Sledujte diskusiu O 5 minút 12 s moderátorkou Martou Jančkárovou v nedeľu 25. marca 2012 o 11:55 na Jednotke. Téma: Výmena moci na Slovensku a jej súvislosti . Hostia: Iveta Radičová (SDKÚ-DS), predsedníčka vlády SR, Robert Fico, predseda Smeru-SD poverený zostavením vlády.

Hosťami Zlatice Puškárovej v relácií Na telo tentokrát budú:podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská , predseda Most-Híd Béla Bugár a minister kultúry Daniel Krajcer (SaS).Témou je Súčasnosť a budúcnosť pravice .