27. 6. 2015

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS

Jedna z tvárí predreferendovej kampane za rodinu a dnes hovorkyňa KDH Nataša Žembová sa stala expertkou hnutia pre deti, mládež a rodinu. Do funkcie ju zvolilo spolu s Renátou Ocilkovou predsedníctvo Kresťanskodemokratického hnutia. Na dnešnom rokovaní Rady KDH si obe prevzali dekréty o menovaní. Hnutie má pre tvorbu programu a formulovanie odborných riešení v jednotlivých oblastiach štátnej politiky vytvorený tím expertov. Je ich spolu 18.
Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda hnutia Ján Figeľ, KDH chce posilniť vzhľadom na nástup otvorených i skrytých foriem rodovej ideológie vo vládnej politike odbornosť a komunikáciu s verejnosťou v otázkach ochrany a podpory toho najcennejšieho čo máme a čo reprezentuje budúcnosť slovenského národa a celej spoločnosti - detí, mládeže a rodiny. KDH malo na jednotlivé oblasti vždy jedného experta, teraz vymenovali pre jednu oblasť dvoch. "Toto výnimočné rozhodnutie reprezentuje výnimočnosť agendy rodiny, zvlášť po nedávnych referendách na Slovensku a v Írsku.
"Žembová a Ocilková sú matkami troch detí a svoje hodnotové postoje a angažovanosť už opakovane prejavili. Oceňujem ich osobné svedectvá o hodnote rodiny, na ktorej kresťanským demokratom záleží," zdôraznil Figeľ.


©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

TO JE TV !

TO JE TV !


MFF v Moskve 2015

MFF v Moskve 2015

Hlavnú trofej - Zlatého sv. Georgija - na 37. ročníku medzinárodného filmového festivalu v Moskve získal bulharský súťažný film režiséra Ivajla Christova s anglickým distribučným názvom Losers - príbeh stredoškolákov z vidieckeho mesta.
Rozhodla o tom medzinárodná odborná porota, ktorej predsedal renomovaný francúzsky filmár Jean-Jacques Annaud, informovali organizátori. Tento scenárista a režisér v jednej osobe dostal aj osobitnú cenu festivalu za prínos k svetovej kinematografii.
Špeciálnu cenu poroty - Strieborného sv. Georgija - udelili ruskej snímke Arventur režisérky Iriny Jevtejevovej.
Rovnaká trofej - Strieborný sv. Georgij za najlepšiu réžiu - patrí Frederike Aspökkovej za film Rosita (Dánsko).
Strieborný sv. Georgij za najlepší mužský herecký výkon putuje vďaka Jerkebulanovi Dajirovovi do Kazachstanu za kreáciu vo filme Toll Bar. Rovnaké ocenenie spomedzi herečiek získala ruská umelkyňa Jelena Liadovová za film Orleans.
V kategórii dokumentárnych filmov bol najúspešnejším opusom Cartel Land, snímka, ktorú v americko-mexickej koprodukcii nakrútil Matthew Heineman.
V súťaži krátkometrážnych filmov uspelo juhokórejské dielo s anglickým distribučným názvom Sniper's Observation Method z dielne Yunhu Kima.
Prestížnu Stanislavského cenu za mimoriadny herecký prínos udelili už skôr britskej herečke Jacqueline Bissettovej, ktorá bola v tomto roku tiež členkou medzinárodnej odbornej poroty.

Copyright © TASR 2015

26. 6. 2015

ART FILM FEST NEWS

ART FILM FEST NEWS

Slávnostným ceremoniálom a odovzdávaním cien sa v piatok večer skončil 23. ročník Art Film Festu, ktorý sa konal od 19. do 26. júna 2015 v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne.

V medzinárodnej súťaži hraných filmov získal hlavnú cenu festivalu, Modrého anjela za najlepší film, guatemalský film Sopka Ixcanul. Je príbehom 17-ročného dievčaťa, ktoré pochádza z kmeňa kaqchikelských Mayov a s rodičmi žije pri kávovej plantáži na úpätí aktívnej sopky. Mala by nasledovať tradície, no ona túži objaviť neznámy svet na druhej strane pohoria a ujsť do Ameriky.

„Režisér Jayro Bustamante a jeho tím nám ukazujú veľmi intímny rodinný príbeh medzi domorodými kmeňmi v Guatemale, vyhýbajúc sa etnologickým klišé, exotike a sentimentálnosti. Krehký vzťah medzi matkou a dcérou je skúšaný veľmi krutou sociálnou realitou. Porota oceňuje jednoduchý, ale esteticky bohatý prístup k domorodej komunite a k prírode, ktorou sú pohltení,“ zdôvodnila hlavná porota medzinárodnej súťaže hraných filmov v zložení: talianska filmová kurátorka Laura Aimone, kazašský režisér Emir Bajgazin, ocenený Modrým anjelom za najlepší film v roku 2013, český režisér a pedagóg FAMU Václav Kadrnka, rakúska filmová a divadelná režisérka Tina Leisch a maďarský režisér Gyula Nemes.

Sopka Ixcanul si z Art Film Festu odnáša aj Modrého anjela za najlepší ženský herecký výkon pre Máriu Telón za úlohu matky. „Mária Telón drží napätie od začiatku až do konca. Stvárňuje nekonvenčný materský cit s nežnosťou a vtipom,“ uviedla porota.

Víťazný film prišla počas Art Film Festu osobne uviesť producentka Pilar Peredo. Sopka Ixcanul zavítala na festival už s významným ocenením z Berlinale – Cenou Alfreda Bauera za originálny prínos filmovému umeniu.

Modrého anjela za najlepšiu réžiu získal James Napier Robertson za novozélandský film Čierny kôň, ktorý prináša pravdivý a dojemný príbeh výnimočného muža, ktorý sa usiloval zlepšiť budúcnosť sociálne slabších detí a učil ich hrať šach.

„James Napier Robertson úspešne vedie tím profesionálnych, ale aj neprofesionálnych hercov a zručne dáva každej z excentrických postáv osobný a zároveň mnohostranný rozmer,“ vysvetlila porota. Film získal desať národných cien na Novom Zélande, okrem iného aj za najlepší film a réžiu.


Modrým anjelom za najlepší mužský herecký výkon bol ocenený Krystian Ferrer za úlohu Arnulfa v mexickom filme 600 míľ režiséra Gabriela Ripsteina. Predstavuje tínedžera, ktorý pašuje zbrane pre drogový kartel, netušiac, že mu je v pätách nebezpečný agent zo zvláštnej americkej policajnej jednotky. „Krystian Ferrer hrá citlivého mladíka, ktorý musí predstierať, že je drsný, prekonávajúc tak konvenčnú žánrovú schému. Jeho realistické stvárnenie dodáva príbehu celistvosť,“ znel verdikt poroty. Film je ovenčený aj cenou za najlepší debut z prestížneho Berlinale.

Cenu Primátora mesta Trenčianske Teplice si pripísal jeden z najdiskutovanejších tureckých filmov roka, Sivas režiséra Kaana Müjdeciho, ktorý si cenu osobne prebral. Dramatický príbeh 11-ročného chlapca, ktorý sa nedobrovoľne ocitne na prahu dospelosti, a jeho veľkého bieleho pastierskeho psa, ocenila porota „za sugestívnu atmosféru autentickej a drsnej krajiny, ako aj za skvelé režijné vedenie predovšetkým detských predstaviteľov v neľahkom príbehu predčasného dospievania.“ Film mal už na konte Zvláštnu cenu poroty aj herecké ocenenie z festivalu v Benátkach.

Primátor mesta Trenčín udelil svoju cenu litovskému filmu Sangailino leto režisérky Alante Kavaité „za veľmi bezprostredný a emocionálne intenzívny portrét dospievania, citového hľadania a sebapoznania vo sfére búrlivých zážitkov dvoch adolescentných dievčat.“ Na Art Film Feste snímku osobne uviedla hlavná herecká predstaviteľka Julija Steponaityté, ktorá za výkon získala litovskú národnú cenu pre najlepšiu herečku. Film už je držiteľom aj ceny za najlepšiu réžiu z festivalu Sundance a národných cien za najlepší film a réžiu.

Porota sa rozhodla udeliť aj Zvláštne ocenenie. Za zvukový dizajn v českom filme Malá z rybárne ju získali Marek Poledna, Michal Holubec a Ivo Špalj. ,,Inteligentný a vycibrený zvukový dizajn zohráva v tomto pútavom animovanom filme významnú úlohu a vdychuje postavám v svojbytnom mikrokozme život," uviedla porota. Snímka je parafrázou klasickej rozprávky Hansa Christiana Andersena Malá morská víla a bola historicky prvým animovaným filmom, ktorý Art Film Fest histórii uviedol v Medzinárodnej súťaže hraných filmov.

Modrého anjela za najlepší krátky film si spomedzi 36 filmov „vybojoval“ rumunský film Umenie režiséra Adriana Sitaru. Medzinárodná porota súťaže krátkych filmov v zložení: Nórsky filmár a kurátor Per Fikse, lotyšská filmová kurátorka a pedagogička Anna Veilande-Kustikova a ruský režisér a dramaturg Michail Železnikov ocenila film „pre ostré minimalistické a presné satirické stvárnenie protikladov súčasného filmového priemyslu, ktorý zvádza vnútorný boj, aby našiel rovnováhu medzi cynizmom, krutosťou a súcitom.“

Okrem hlavnej ceny udelila trojica porotcov aj tri Zvláštne uznania. Prvé sa ušlo krátkemu poľskému filmu Objekt v réžii Pauliny Skibińskej za to, že „režisér a kameraman tohto experimentálneho dokumentu dokázal stvárniť prírodu a ľudskú bytosť v kontraste jemnej krásy a ľadového chladu.“

Zvláštne uznanie číslo dva získal krátky francúzsky film Muž so psom režiséra Kamala Lazraqa. „Príbeh dnešného Orfea, ktorý sa ocitne v kráľovstve odpadlíkov počas zúfalého hľadania svojho strateného miláčika. Jednoducho povedané – dobrá filmárčina,“ odôvodnila porota.

Tretie zvláštne uznanie získal estónsky Dom nevedomia režiséra Priita Tendera za „preniknutie do našich snov a premietnutie ich na veľké plátno použitím najvhodnejšieho vyjadrenia – animácie.“

23. ročník Art Film Festu uviedol počas osemdňového filmového maratónu 126 filmov z päťdesiatich krajín. Program bol rozdelený do 14 sekcií vrátane pôct oceneným osobnostiam.

Cenu Hercova misia za mimoriadny prínos hereckému umeniu vo filme dostala česká diva, držiteľka piatich Českých levov, Anna Geislerová a jeden z najvýznamnejších slovenských hercov, ktorý sa svojím umením presadil doma aj v zahraničí – Juraj Kukura. Ocenenie Zlatá kamera za výrazný prínos do oblasti kinematografie si na otváracom ceremoniáli tohtoročného Art Film Festu prebral významný slovenský kameraman Ján Ďuriš.

Denník SME víťazom futbalového turnaja KŠR

Denník SME víťazom futbalového turnaja KŠR

V rámci osláv Svetového dňa športovej žurnalistiky sa v piatok v areáli na bratislavských Pasienkoch uskutočnil pod patronátom Klubu športových redaktorov (KŠR) futbalový turnaj redakcií. V konkurencii šiestich zúčastnených tímov si na umelej trávnatej ploche najlepšie počínal denník SME, ktorého hráči zdolali vo finále družstvo internetovej televízie Huste.tv 4:2. Na tretej priečke skončil Klub športových redaktorov (KŠR) víťazstvom nad denníkom Plus jeden deň 5:4. Piatu priečku obsadil denník Pravda, ktorý zvíťazil nad denníkom Šport 3:2.


V dvoch trojčlenných základných skupinách sa hralo systémom každý s každým na 2x15 minút, každé mužstvo malo brankára a päť hráčov v poli. Všetci aktívni účastníci podujatia dostali tradičný darček - spomienkové tričko.

Účastníci (6):
I. skupina: Šport, Plus jeden deň, SME
II. skupina: Klub športových redaktorov (KŠR), Pravda, Huste.tv

Súhrn výsledkov (hralo sa 2x15 minút, v skupinách každý s každým, nasledovali duely o umiestnenie: víťazi skupín hrali finále, druhé tímy o konečnú 3. priečku, tretie družstvá o 5. miesto):

I. skupina:
Plus jeden deň - SME 2:3
Šport - SME 1:6
Šport - Plus jeden deň 2:4

Tabuľka I. skupiny:
1. SME 2 2 0 0 9:3 6
2. Plus jeden deň 2 1 0 1 6:5 3
3. Šport 2 0 0 2 3:10 0

II. skupina:
KŠR - Pravda 6:4
Pravda - Huste.tv 2:4
KŠR - Huste.tv 3:4

Tabuľka II. skupiny:
1. Huste.tv 2 2 0 0 8:5 6
2. KŠR 2 1 0 1 9:8 3
3. Pravda 2 0 0 2 6:10 0

Duely o konečné umiestnenie:
Zápas o 5. miesto: Šport - Pravda 2:3
Zápas o 3. miesto: Plus jeden deň - KŠR 4:5
Finále: SME - Huste.tv 4:2

Konečné poradie: 1. SME, 2. Huste.tv, 3. Klub športových redaktorov (KŠR), 4. Plus jeden deň, 5. Pravda, 6. Šport

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Kolumbijský súd poslal na 36 rokov a tri mesiace za mreže poslanca, ktorý si objednal vraždu tamojšieho známeho žurnalistu. Informovala o tom agentúra AP.
Ferneyho Tapasca odsúdili v stredu za smrť Orlanda Sierra, zástupcu šéfredaktora novín La Patria. Toho zastrelili v roku 2002 v meste Manizales, približne 165 kilometrov severovýchodne od Bogoty. Výbor na ochranu žurnalistov vo štvrtok rozsudok uvítal, napriek skutočnosti, že v súdnom procese prišlo k zdĺhavým prieťahom a kontroverzným rozhodnutiam.
Sierra patril k ostrým kritikom miestnych politikov.

Rodičia amerického novinára, uneseného v roku 2012 v Sýrii, ocenili rozhodnutie amerického prezidenta Baracka Obamu netrestať rodiny, ktoré sa rozhodli vyplatiť výkupné za svojich zadržiavaných príbuzných, napísala  agentúra AP.
Prezident Obama v stredu oznámil, že predstavitelia americkej vlády budú odteraz priamo komunikovať s teroristami, zadržiavajúcimi Američanov v zámorí, nebudú však za nich platiť výkupné. Rodinným príslušníkom týchto rukojemníkov budú pomáhať pri vyjednávaní o ich prepustení, a nebudú stíhať tých, ktorí sa pokúsia za zajatých členov rodiny platiť výkupné.
Rodičia uneseného novinára Austina Ticea v  rozhovore pre kanadskú spravodajskú stanicu CBS uviedli, že únos svojho syna by vedeli lepšie zvládnuť, keby bola táto politika v platnosti už v čase jeho únosu. Ticeová potvrdila, že rodina stále pracuje na Austinovom prepustení. Účinnosť novej Obamovej politiky sa podľa nej preukáže až po tom, keď sa im podarí dostať syna domov.
Marc a Debra Ticeovci tiež uviedli, že o únoscoch svojho syna nič nevedia a netušia, aká teroristická organizácia by zaň mohla byť zodpovedná. Veria však, že je stále nažive.
Austin Tice (33) pôsobil ako novinár v slobodnom povolaní, ktorý písal pre Washington Post i ďalšie americké periodiká. Podľa svojho profilu na sociálnej sieti Twitter bol bývalým príslušníkom amerického vojenského námorníctva.
Copyright © TASR 2015

RTVS hľadá záujemcov na voľnú pracovnú pozíciu

RTVS hľadá záujemcov na
voľnú pracovnú pozíciu


Svoj záujem zúčastniť sa výberového konania na niektorú z voľných pracovných pozícií môžete uskutočniť poslaním žiadosti:
Kariéra v RTVS
Rozhlas a televízia Slovenska
Sekcia ľudských zdrojov
Mlynská dolina
845 45  Bratislava


Žiadosť by mala obsahovať aktuálny profesijný životopis, motivačný list (v prípade vybraných pozícií s uvedením vlastnej tvorby) a
súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ak použijete tento formulár životopisu, nie je potrebný samostatný súhlas so spracovaním osobných údajov.

Náš výberový proces pozostáva z viacerých krokov, výberových kôl. Na základe selekcie životopisov, resp. telefonickej predselekcie, sú pozvaní vybraní kandidáti na osobné stretnutie.

Veríme, že práve Vy budete úspešným kandidátom a stanete sa súčasťou nášho RTVS tímu! Preto dajte nám o sebe vedieť!

Zomrel Kája Saudek

Zomrel Kája SaudekKája Saudek zomrel dnes vo veku 80 rokov .
Kája Saudek (vlastným menom Karel Saudek bol významný český maliar a komiksový kresliar. Jeho špecifické výtvarné dielo doplnilo aj niekoľko filmov a populárno náučný televízny seriál Okná vesmíru dokorán, ilustroval tiež rad kníh a časopisov. Bol bratom (jednovaječné dvojča) fotografa Jana Saudka. Od apríla 2006 ležal vo vegetatívnom stave v motolskej nemocnici.
V roku 1966 použil jeho kresby Miloš Macourek vo filme Kto chce zabiť Jessii ?. Tým sa dostal do širšieho povedomia a jeho kresby začali byť publikované v širšom zmysle. V roku 1971 spolupracoval ešte na filme Štyri vraždy stačia, miláčik.

Začiatkom 70. rokov sa niekoľko rokov živil kreslením seriálov pre časopis Mladý svět. Dva roky vychádzal seriál Lips Tulian podľa dobrodružných románov 19. storočia (bol ukončený na zásah cenzúry), ďalšie dva roky seriál kreslený na libretá opier (v seriáli boli karikován speváci populárnej hudby, niektorí - zvlášť Karel Gott - proti tomu protestovali). Potom boli komiksy v Mladom svete zrušené. V rokoch 1976-1978 maľoval Saudek pre pioniersky magazín Chodník ešte komiks na motívy seriálu Tridsať prípadov majora Zemana .
Na začiatku deväťdesiatych rokov bola prakticky všetky jeho diela znovu vydaná. On sám ilustroval titulnej stránky komiksových magazínov Kométa a znovuvydaných zošitov príbehov Boba hurikánov.
Od nehody v apríli 2006, keď mu v hrdle zaskočilo sústo, ležal vo vegetatívnom stave v motolskej nemocnici.Copyright © Česká televízia 2015

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS


Zákaz pre všetky orgány verejnej moci obmedzovať prístup jednotlivým médiám k informáciám sa zavádzať nebude. Plénum NR SR dnes nepodporilo návrh novely tlačového zákona, ktorý predložil predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan. Reagoval tak na informačné embargo zo strany vlády voči Denníku N.
"Podľa tejto novely nebude môcť premiér Robert Fico (Smer-SD) ani vláda selektovať novinárov na pohodlných a nepohodlných," vysvetľoval Abrhan. Súčasný stav totiž považuje za hrubé zneužívanie sily voči médiám.
"Premiérovi sa to nemusí páčiť, ale opozícia je tu na to, aby zastupovala voličov a médiá sú na to, aby informovali svojich divákov, poslucháčov či čitateľov o tom, čo sa deje. Ani Robert Fico si nemôže robiť čo chce. Jeho hrubé a arogantné správanie voči niektorým denníkom je jeho vizitkou, ale upierať informácie čitateľom si nemôže dovoliť," zdôraznil Abrhan.
Do tlačového zákona chcel doplniť nový odsek: "Orgánom verejnej moci, ním zriadeným rozpočtovým organizáciám a príspevkovým organizáciám a právnickým osobám zriadeným zákonom sa zakazuje akokoľvek rozlišovať alebo inak obmedzovať v prístupe k právu na informácie vydavateľa periodickej tlače a tlačovú agentúru, a to najmä vzhľadom na ich kritický pohľad na činnosť týchto orgánov, ich politickú orientáciu alebo podporu iného politického názoru".
Vláda SR sa rozhodla zastaviť komunikáciu s Denníkom N po tom, ako denník do jedného zo svojich vydaní vložil karikatúry Roberta Fica. Podľa kabinetu tak noviny spustili predvolebnú opozičnú kampaň proti vláde. Samotní redaktori Denníka N priznávajú, že niektoré ministerstvá s nimi aj napriek embargu komunikujú. Fico pred niekoľkými dňami na niektoré otázky denníku odpovedal.


Copyright © TASR 2015

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA

„Prekáža mi, že kaviarenskí intelektuáli ma označujú za nácka a nedovidia z Bratislavy na východ Slovenska. Som konzervatívny liberál“.
Ľubomír Galko ,SaS

Zomrel Patrick Macnee

Zomrel Patrick Macnee


Britský herec Patrick Macnee, ktorý sa v 60. rokoch minulého storočia preslávil kreáciou v úspešnom televíznom seriále The Avengers, zomrel dnes v kalifornskom Rancho Mirage vo veku 93 rokov.
Informácia sa objavila na umelcovej webovej stránke a prevzali ju svetové tlačové agentúry.
Rodák z Londýna, ktorý mal aj americké občianstvo, stvárnil v rokoch 1961-1969 v spomínanom seriále postavu agenta Johna Steeda - stelesnenie britského gentlemana starej školy.
V bohatej filmografii zosnulého nechýbajú ani ďalšie televízne, ale ani filmové produkcie, tak napríklad Battlestar Galactica, Columbo, Magnum a To je vražda napísala, či bondovka Vyhliadka na vraždu, hororové komédie Voskové múzeum a Voskové múzeum 2 alebo horor Zavýjanie. Patrick Macnee si v televíznych produkciách zahral aj oboch kľúčových hrdinov románov sira Arthura Conana Doyla, Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.
 
Copyright © TASR 2015

25. 6. 2015

ZjemAjRuskýVlek má stanovisko

ZjemAjRuskýVlek má stanovisko

Vzhľadom na to, že sa internetom šíria rôzne dohady a špekulácie ohľadom nedávnej pracovnej cesty nášho šéfredaktora T. E. Rostasa a člena redakčnej rady Dušana Budzáka v Moskve, prinášame toto redakčné stanovisko:

Keďže geopolitický a kultúrny mesačník Zem a Vek nachádza odozvu aj za našimi hranicami, najbližšie k nám v Českej republike, kde sa už minulý rok uskutočnila prezentácia tohto projektu, potešilo nás, že tento koncept oslovil aj iné krajiny. Z tohto dôvodu začiatkom júna majiteľ a konateľ vydavateľstva Sofian, ktoré vydáva geopolitický a kultúrny magazín Zem a Vek, Tibor Eliot Rostas a člen redakčnej rady časopisu Zem a Vek, Dušan Budzák, prijali pozvanie na stretnutie za okrúhlym stolom s mediálnymi expertmi a zástupcami médií, ktoré zorganizoval renomovaný ruský časopis "Meždunarodnaja žizň" v Moskve. Popri českých, aj ruské médiá veľmi zaujal mimoriadne úspešný slovenský model, ktorý na slovenskom trhu funguje už druhý rok bez reklamy a akéhokoľvek iného financovania (okrem prostriedkov získaných z predplatiteľskej činnosti) so silným mienkotvorným vplyvom v krajine.

V rámci stretnutia v Moskve Tibor Eliot Rostas a Dušan Budzák odprezentovali činnosť vydavateľstva Sofian, koncept úspešného fungovania médií nezávislých od vplyvu inzerentov a politických či iných mecenášov a zároveň vyjadrili presvedčenie, že vidia možnosti a potenciál na vytvorenie mediálneho domu s ambíciou prinášať neskreslené informácie a spravodajstvo v celom regióne strednej Európy, s dôrazom na krajiny V4 . Počas stretnutia zazneli aj informácie o tom, že je tu záujem o spoluprácu s partnermi z krajín strednej Európy a Euroázie, ktorí by radi podporili túto progresívnu myšlienku, pretože nerobíme selektívnu žurnalistiku a všade tam, kde sa zaujímajú o tento koncept, vždy radi prídeme hovoriť o tom, že v dnešnej dobe, kedy majú inzerenti výrazný vplyv na obsah médií, existuje aj iná cesta. Zmienka bola aj o úvahe začať vydávať časopis na rovnakom princípe - nezávisle a bez inzerentov - aj priamo v Rusku, kde zatiaľ podobný koncept neexistuje, pretože ambícia robiť nezávislú žurnalistiku nepozná hranice.

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS

Štát nemá právo selektovať médiá, zhoduje sa opozícia. Poslanec KDH Pavol Abrhan preto navrhuje novelu tlačového zákona. Chce ňou zakázať všetkým orgánom verejnej moci obmedzovať prístup médiám k informáciám. Právnou normou reagoval na informačné embargo zo strany vlády voči Denníku N. O novele rokovali poslanci v závere siedmeho rokovacieho dňa 53. schôdze NR SR.
Podľa poslanca SaS Martina Poliačika je smutné, že musia prichádzať návrhy zákonov, ktoré hovoria, že sa majú zákony dodržiavať. "Keď príde takýto zákon, niečo tu nefunguje," poznamenal. Novela podľa neho prichádza kvôli ľuďom, "ktorým nedochádza, že sa majú správať slušne".
Poliačik pripomína vláde, že aj čitatelia, diváci a poslucháči všetkých médií sú platitelia daní a majú právo na informácie. "A vláda nemá právo povedať si, že s tými, čo nekladú nepríjemné otázky, sa rozprávať bude, a s tými, čo nepríjemné otázky kladú, nie," zdôraznil Poliačik.
Abrhan vysvetľoval, že vďaka jeho novele by premiér Robert Fico (Smer-SD) ani vláda nesmela selektovať novinárov na pohodlných a nepohodlných. Uvalenie informačného embarga na médium považuje za hrubé zneužívanie sily voči médiám. "Ani Robert Fico si nemôže robiť, čo chce. Jeho hrubé a arogantné správanie voči niektorým denníkom je jeho vizitkou, ale upierať informácie čitateľom si nemôže dovoliť," zdôraznil Abrhan.
Vláda SR sa rozhodla zastaviť komunikáciu s Denníkom N po tom, ako denník do jedného zo svojich vydaní vložil karikatúry Roberta Fica. Podľa kabinetu tak noviny spustili predvolebnú opozičnú kampaň proti vláde. Samotní redaktori Denníka N priznávajú, že niektoré ministerstvá s nimi aj napriek embargu komunikujú. Fico pred niekoľkými dňami na niektoré otázky denníku odpovedal.
Poslanci sa vrátia do lavíc v piatok 26. júna. Ďalší rokovací deň by mali otvoriť návrhmi z dielne ministra obrany Martina Glváča (Smer-SD). Ako prvý by mal prísť návrh zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov, ktorý sa do parlamentu vracia po roku. Minister ho totiž vlani v júni z rokovania stiahol. Dôvodom bola výmena náčelníkov Generálneho štábu Ozbrojených síl SR, keď Petra Vojteka v máji 2014 vystriedal Milan Maxim.
V porovnaní so súčasnou právnou úpravou sa v novom zákone zavádzajú napríklad nové druhy štátnej služby. A to stála štátna služba a krátkodobá štátna služba. Do stálej štátnej služby môžu byť profesionálni vojaci vymenovaní z dočasnej po 17 rokoch jej trvania. V stálej štátnej službe budú profesionálni vojaci až do dosiahnutia vekovej hranice 55 rokov

Copyright © TASR 2015

MO SR: Reakcia na zavádzajúci článok týždenníka Plus 7 dní

MO SR: 
Reakcia na zavádzajúci článok týždenníka Plus 7 dní


Ministerstvo obrany (MO) SR chce upozorniť na ďalší zavádzajúci článok v dnešnom vydaní týždenníka Plus 7 dní s názvom "Kto šéfuje obrane?". Článok anonymného autora narába s nepravdivými informáciami.
Ak by mal autor článku záujem o pravdivé informovanie verejnosti, takýto článok by nevznikol. Opýtal by sa totiž na Ministerstve obrany SR, či minister dostal oficiálnu pozvánku na konferenciu Globsec. Autor článku pravdepodobne nemal o odpoveď záujem, pretože by nemal za čo ministra kritizovať. Minister obrany Martin Glváč mal v čase konferencie Globsec bilaterálne rokovania so zástupcom generálneho tajomníka NATO Alexandrom Vershbowom, ale aj ministrami obrany Poľska, Macedónska a Čiernej Hory.
Ďalším nezmyslom v článku je tvrdenie, že minister obrany nerád cestuje do Bruselu a pritom aj tento týždeň sa tam zúčastnil na rokovaniach s rezortnými kolegami z krajín NATO. Ministerstvo obrany SR je zvyknuté na manipulatívne a zavádzajúce články v týždenníku Plus 7 dní, ktorých cieľom je negatívne informovať o aktivitách súčasnom vedení rezortu obrany. Jeho čitateľom pravidelne podsúva dezinformácie o ministerstve obrany Lukáš Milan- predĺžená ruka bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka, ktorý si ho vybral za vedúceho oddelenia pre mediálnu podporu a šéfa rezortného časopisu.
V súvislosti s týmto ďalším tendenčným článkom žiada Ministerstvo obrany SR týždenník Plus 7 dní o opravu zavádzajúcich tvrdení. Sme presvedčení, že politické sympatie k strane SaS, jej podpredsedovi a osobná zatrpknutosť, by nemali mať prednosť pred právom verejnosti na objektívne informovanie.

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Protiislamský politik Geert Wilders zverejnil dnes vo vysielaní holandskej televízie obrázky nakreslené pre výstavu karikatúr proroka Mohameda v americkom štáte Texas, na ktorú v máji zaútočili dvaja ozbrojenci, hlásiaci sa k organizácii Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra Reuters.
Hovorca Rady marockých mešít v Holandsku Aissa Zanzen označil Wildersovo vystúpenie vo vysielacom čase vyhradenom pre politické strany za reklamný ťah. "Wilders robí všetko pre to, aby provokoval moslimov," povedal Zanzen.
Vo vyhlásení zverejnenom po tom, ako sa karikatúry proroka Mohameda objavili vo vysielaní holandskej televízie, Wilders poprel, že by z jeho strany išlo o provokáciu.
"Robím to preto, aby sme ukázali, že sme za slobodu slova a že sa nikdy nepodriadime násiliu," uviedol Wilders.
Wilders žije pod 24-hodinovou policajnou ochranou od roku 2008, keď na internete zverejnil svoj 17-minútový protiislamský film Fitna, za ktorý islamisti zaradili jeho meno na zoznam osôb odsúdených na smrť.

Svojho času naučila Ameriku variť a bola uznávanou poradkyňou vo všetkých otázkach týkajúcich sa domácnosti. Legendárna Martha Stewartová teraz prijala zodpovednosť za dlhoročné neúspechy a predala vládu nad svojím impériom. Informovali o tom agentúry DPA a AP.
Stewartová potvrdila, že spoločnosti Sequential Brands predáva svoju firmu Martha Stewart Living Omnimedia približne za 353 miliónov USD (314,81 milióna eur).
S časopismi, knihami a televíznymi šou okolo témy domácnosť, záhrada či móda dokázala dnes 73-ročná Martha Stewartová vybudovať koncern, ktorý mal kedysi burzovú hodnotu približne dve miliardy dolárov. Postupný prepad hodnoty firmy od roku 1997 však odzrkadľuje klesajúci význam tejto bývalej marketingovej ikony.
Stewartová, ktorá si získala označenie "najlepšia gazdinka Ameriky", sa prejavila ako všestranne talentovaná osoba. Ako autorka kníh, televízna kuchárka a moderátorka sa vďaka rozsiahlej ponuke produktov vyšvihla na úspešnú podnikateľku a milionárku. A stala sa aj značkou. Jej meno sa stalo etiketou rôznorodých pomôcok pre domácnosť, kuchynskou zásterou počnúc, miskou pre psy končiac.
V posledných rokoch sa však podnikanie nevyvíjalo podľa predstáv. V prvom kvartáli tohto roka sa tržby medziročne znížili takmer o 50 %, pričom najväčší prepad až o 70 % na 5,7 milióna USD zaznamenali tržby z vydavateľskej činnosti. Tržby predajnej divízie klesli o 16 % na 10,9 milióna USD a v oblasti televízneho vysielania o 46 % na 367.000 USD. Stewartovej impérium vykazovalo straty každý rok od roka 2003, jedinou výnimkou bol úspešný rok 2007.
Navzdory predaju Stewartová sa rozhodne nestratí, keďže bude naďalej pracovať ako kreatívna riaditeľka a veľkoakcionárka. Sequential Brands, ktorý vlastní aj práva na značky Justin Timberlake či Jessica Simpson, chce Stewartovej firmu zreorganizovať a následne zvýšiť ročný obrat na 3,75 miliardy USD.

Copyright © TASR 2015

24. 6. 2015

RTVS odmieta tvrdenia, že film Garda je nevyvážený

RTVS odmieta tvrdenia, že film 
Garda je nevyvážený

RTVS rozhodne odmieta tvrdenia, že dokumentárny film Garda, ktorý nedávno odvysielala, bol nevyvážený. Reaguje tak na list viacerých historikov, ktorí tvrdia, že vo filme sa vyskytli viaceré faktografické chyby, nepresnosti a vyčítajú mu taktiež účelovú manipuláciu s faktami. TASR informovala Dominika Šulková, manažérka marketingu a komunikácie s verejnosťou RTVS.
RTVS sprostredkovala k téme vyjadrenie režiséra dokumentu Ivana Ostrochovského. „Reakcia na film je plná nedoložených obvinení a vyslovených klamstiev,“ uviedol. Klamstvo je podľa neho v prvom rade to, že list označuje vypovedajúcich vo filme za gardistov. „Nikto z vypovedajúcich nie je členom Hlinkovej gardy, čo je zrejmé z titulkov uvedených vo filme,“ povedal režisér. Autorom listu taktiež vyčíta, že nespomenuli, že v dokumente sa nachádzajú aj obete činnosti Hlinkovej gardy. „Ide o troch židovských preživších a dvoch českých občanov, ktorých rodiny boli vyhnané zo Slovenska. Takže pomer obetí a vypovedajúcich je päť a päť,“ skonštatoval režisér.
Najdôležitejšou úlohou filmu Garda bolo podľa režiséra ukázať, ako štát manipuloval pomocou propagandy myslenie Slovákov a čo táto manipulácia spôsobila.
„Do dnešných dní boli v slovenskej kinematografii zrealizované stovky filmov o komunistických odbojároch, povstalcoch a obetiach represálií režimu - politických oponentoch, Čechoch, Rómoch, občanoch židovskej národnosti a iných. Bolo pre mňa zarážajúce, že za 70 rokov nedostali priestor pri zobrazovaní tohto obdobia aj ľudia, ktorí boli súčasťou režimu a ktorí sa tou či onou mierou podieľali na zločinoch spáchaných v tomto období. Ak dnes pisatelia listu tvrdia, že niekto má väčšie a niekto menšie právo hovoriť o zobrazovanom období, ako aj to, že niektoré pravdy sú dôležitejšie ako iné, tak to považujem za návrat normalizácie do nášho rozmýšľania o našich dejinách a identite,“ uzavrel režisér.
Na "účelovosť filmu a faktografické chyby" upozornili v spoločnom stanovisku riaditeľ Historického ústavu SAV Slavomír Michálek, riaditeľ Vojenského historického ústavu Miloslav Čaplovič, riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev a Eduard Nižňanský z Katedry všeobecných dejín na Univerzite Komenského v Bratislave.

Historici kritizujú dokumentárny film o Hlinkovej garde, ktorý nedávno odvysielala RTVS. Ide o film "Garda" režiséra Ivana Ostrochovského z obdobia 1938-1945.
"Vo filme sa uvádzajú faktografické chyby a nepresnosti. Najväčším problémom je však účelová, niekedy až primitívna manipulácia s faktami, dokonca mnohokrát až mechanické preberanie dobovej propagandy totalitného režimu Hlinkovej slovenskej ľudovej strany," uviedli v spoločnom stanovisku riaditeľ Historického ústavu SAV Slavomír Michálek, riaditeľ Vojenského historického ústavu Miloslav Čaplovič, riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev a Eduard Nižňaský z Katedry všeobecných dejín na Univerzite Komenského v Bratislave.
O manipulácii s faktami má podľa nich svedčiť "selektívny výber výpovedí účinkujúcich, bývalých členov Hlinkovej gardy a osôb, ktoré pracovali pre vtedajší režim". Historici tiež kritizovali, že vo filme nedostali priestor na vyjadrenie ľudia z radov protifašistického odboja.
"Hlinkova garda v dokumente mnohokrát vystupuje ako organizácia so šľachetnými úmyslami. Pokiaľ sa niektorí jej 'nehodní' členovia dopustili voči spoluobčanom násilia a neprávostí, tak boli podľa tvorcov filmu zo strany vedenia štátu potrestaní," uvádzajú v stanovisku. Tvorcovia filmu podľa nich zámerne relativizujú zodpovednosť gardy za jej činnosť, perzekúcie a zločiny v službách totalitného režimu.
"Film je svojím obsahom a jednoznačným tendenčným zameraním v príkrom rozpore nielen s doterajšími výsledkami slovenskej historiografie, ale pokúša sa manipulovať s historickým vedomím a občianskym svedomím slovenskej spoločnosti pri kritickej sebareflexii vlastných dejín," dodali historici v stanovisku.


Copyright © TASR 2015

23. 6. 2015

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSJames May, známy najmä ako jeden z moderátorov populárnej motoristickej relácie Top Gear, bude uvádzať šou Building Cars Live, ktorú pripravuje televízia BBC Two. Po jeho boku sa objavia aj Kate Humble, ktorá v rokoch 1999 a 2000 pôsobila v spomínanom Top Geare, a Ant Antstead, známy z programu For the Love of Cars (2014). Reláciu Building Cars Live, ktorá divákom a diváčkam priblíži, ako sa konštruujú autá, plánuje BBC začať vysielať už túto jeseň. Nakrúcať ju budú v závode spoločnosti BMW v Oxforde. "Neviem sa dočkať chvíle, keď postavím auto. Naživo," vyjadril sa 52-ročný May v oficiálnom vyhlásení.
May moderoval Top Gear spolu s Richardom Hammondom a Jeremym Clarksonom. Posledný menovaný však v marci prišiel o miesto. Napadol totiž jedného z producentov programu Oisina Tymona. Hammond a May následne oznámili, že s BBC nepredĺžia kontrakty. Nakrúcanie novej série sa začne o niekoľko týždňov, pričom ešte predtým, 28. júna odvysielajú poslednú epizódu so starým moderátorským triom. Tá sa bude skladať z dvoch častí, ktoré nakrútili ešte pred Clarksonovým suspendovaním. Novým moderátorom bude Chris Evans.


©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.22. 6. 2015

Odborná diskusia AUDIOVÍZIA.SK 2020

Odborná diskusia AUDIOVÍZIA.SK 2020

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a Audiovizuálny fond organizujú počas 23. ročníka medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest dňa 23. júna 2015 o 14.00 hod. v Kúpeľnej dvorane (Kursalon) v Trenčianskych Tepliciach odbornú diskusiu s názvom AUDIOVÍZIA.SK 2020, stratégia rozvoja audiovizuálnej kultúry a priemyslu v SR na roky 2016 – 2020.
Cieľom diskusie je pomenovať základné východiská, tematické okruhy a podnety na prípravu a realizáciu konkrétnych opatrení, ako aj vytipovať efektívne finančné, legislatívne, organizačné a komunikačné nástroje pre Stratégiu rozvoja audiovizuálnej kultúry a priemyslu v Slovenskej republike na roky 2016 – 2020.
Predpokladaný čas trvania diskusie je približne 150 minút s jednou prestávkou. Vstup na diskusiu je voľný pre všetkých záujemcov z radov odbornej verejnosti, novinárov, študentov a účastníkov festivalu.

Slávik len do Víta spieva

Slávik len do Víta spieva


 
Jednotka horšie.
Dvojka horšie. 
Spolu horšie - 11.80 % .


Markíza  horšie.
TV Doma lepšie.
DAJTO  horšie.
Spolu  horšie a pod tridsať  - 29.80%
JOJ lepšie.
JOJ PLUS horšie.
WAU lepšie.
SENZI horšie
RIK rovnako- nikto
Spolu lepšie- 22.30%

TA 3 lepšie. 


Jednotka - 10.00 % ;
Dvojka - 1,80 % ;
Markíza - 21.40 % ;
TV DOMA - 5.50 % ;
DAJTO- 2.90%
TV JOJ – 16.40 % ;
JOJ PLUS- 3.50 % ;
WAU -1.80 %;
SENZI- 0.60 %
RIK -0,0%
TA 3 - 1.90 %

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Jeden z najznámejších novinárov panarabskej televízie al-Džazíra, Ahmad Mansúr, ostane po zadržaní v Nemecku vo vyšetrovacej väzbe. O rozhodnutí sudcu informovala včera večer nemecká prokuratúra.
Mansúra zadržali na letisku v Berlíne v sobotu na základe zatykača vydaného Egyptom. Prípad však dostane Nemecko do nepríjemnej pozície, keď sa vo vzťahoch s Káhirou snaží vyvážiť obchodné záujmy a ľudské práva, píše agentúra Reuters.
Egypt obviňuje al-Džazíru z toho, že šíri propagandu Moslimského bratstva, ktoré súčasné egyptské vedenie označuje za teroristickú skupinu a tvrdo proti nemu zakročuje. Televízia i bratstvo tvrdenia egyptských predstaviteľov odmietajú.
Mansúra, ktorý má dvojaké egyptské a britské občianstvo, odsúdili vlani v Egypte v neprítomnosti na 15 rokov väzenia pre obvinenia, že v roku 2011 na námestí Tahrír v Káhire údajne mučil právnika. Televízia to označila za pokus umlčať novinára známeho divákom v celom arabskom svete.
Copyright © TASR 201521. 6. 2015

THE 18TH SHANGHAI INTERNATIONAL FILM FESTIVAL

THE 18TH SHANGHAI 
INTERNATIONAL FILM FESTIVAL


Hlavnú trofej 18. medzinárodného filmového festivalu v čínskom Šanghaji - Zlatú čašu - získala dráma francúzskeho režiséra Pierra Joliverta Jamais de la vie. Hlavným hrdinom trileru, ktorý vznikol vo francúzsko-belgickej koprodukcii, je nočný strážnik-alkoholik istého obchodu na periférii veľkomesta, ktorý sa dozvie, že jeho kamaráti sa chystajú na lúpež v ním stráženej prevádzke.
Grand Prix medzinárodnej poroty, ktorej predsedal ruský filmár Andrej Zviagincev, získala poľská snímka režiséra Jaceka Lusinského Carte Blanche, príbeh stredoškolského pedagóga stredného veku, ktorý je konfrontovaný s postupnou stratou zraku, o čom sa však nikomu nechce zdôveriť.
Informovala o tom tlačová agentúra Sinchua.
Cenu za najlepšiu réžiu získal Cchao Pao-pching za kriminálnu drámu s anglickým distribučným názvom The Dead End, ktorej traja hlavní predstavitelia Teng Čchao, Tuan I-chung a Kuo Tchao získali aj ocenenie za najlepšie mužské herecké výkony.
Ocenenie za najlepší ženský herecký výkon udelili Kriste Kosonenovej z Fínska za kreáciu v romantickej dráme The Midwife.
Cenu za najlepšiu kameru získal Vladislav Opelianc z Ruska za film Solnečnyj udar režiséra Nikitu Michalkova.
Cenu za najlepší scenár si zo Šanghaja odnáša Patrick Tobin, autor predlohy amerického filmu Cake.
Ocenenie za mimoriadny umelecký prínos udelili juhokórejskej snímke s anglickým distribučným názvom The Shameless režiséra O Sung-uka, ktorú v premiére videli návštevníci MFF v Cannes 2015.
Najlepšou animovanou snímkou sa stal film Song of the Sea, ktorý írsky režisér Tomm Moore nakrútil v írsko-belgicko-dánsko-francúzsko-luxemburskej koprodukcii.
Cena pre najlepší dokumentárny film zostáva vďaka snímke The Verse of Us dvojice Wu Fej-jüe a Čchin Siao-jü v usporiadateľskej krajine.
Na prehliadke, ktorú v čínskom veľkomeste otvorili 13. júna, premietli tentoraz 391 domácich i zahraničných filmov. Projekcie navštívilo viac ako 300.000 priaznivcov strieborného plátna.

Copyright © TASR 2015

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Obľúbený seriál Hra o tróny (2011) má novú kostýmovú návrhárku. Je ňou April Ferry, ktorá nahradila Michele Clapton po jej odchode z projektu po ukončení piatej sezóny série. Ferry, ktorá získala Primetime Emmy za kostýmy v seriáli Rím (2005–2007) a za snímku Maverick (1994) ju nominovali na Oscara, navrhne kostýmy pre šiestu sezónu, ktorá má na televíznych obrazovkách odštartovať v apríli na budúci rok.
Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň - tri draky. Hra o tróny je tretí rok po sebe nelegálne najsťahovanejším seriálom roka. Predlohou je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina.
April Ferry sa ako kostýmová návrhárka okrem spomínaných titulov podieľala aj na ako napríklad snímkach Flubber - roztržitý profesor (1997), Donnie Darko (2001), Terminátor 3: Vzbura strojov (2003), Box (2009) či Jurský svet (2015).

Panarabská spravodajská televízia al-Džazíra oznámila, že popredného reportéra jej vysielania v arabskom jazyku zadržali v Nemecku na základe zatykača vydaného Egyptom.
Anglická stanica al-Džazíry uviedla, že zadržaným je novinár Ahmad Mansúr. Toho odsúdili v Egypte v neprítomnosti na 15 rokov väzenia pre obvinenia z toho, že v roku 2011 na námestí Tahrír v Káhire údajne mučil právnika. Mansúr i televízia to popierajú, píše agentúra AP.
Hovorca nemeckej polície sa o Mansúrovi nezmienil menom, povedal len, že na berlínskom letisku Tegel zadržali 52-ročného novinára s egyptským a britským občianstvom. Dodal, že novinára zadržali pred tým, ako nastúpil na let do katarskej Dauhy, a že prokuratúra sa bude záležitosťou zatykača voči jeho osobe zaoberať v nedeľu.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

Reláciu V politike vysiela TA3 v nedeľu 21.6. od 11:00 hod.

Téma: Kvóty EÚ pre utečencov, riešenie kritického stavu, príčiny vojnových konfliktov, humanitárna pomoc OSN


Hostia: Robert Kaliňák (SMER-SD), minister vnútra
Dušan Zupka, Úrad OSN pre koordináciu humanitárnej pomoci

Téma: Rok prezidenta Andreja Kisku, Správa o stave spoločnosti v NR SR


Hostia: Eduard Chmelár, rektor Akadémie médií
Ján Baránek, politický analytik, agentúra Polis Slovakia
Martin Slosiarik, politický analytik, agentúra Focus
Moderuje Noro Dolinský.


Možno príde Cameron. Možno kúzelník.


Passed out.