Spravodajstvo RTVS posilňuje tím redaktorov. Počas víkendu 18.-19. februára sa budú konať otvorené konkurzy v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.


Máte výborný prehľad v aktuálnom spoločenskom dianí, mikrofonický hlas a výbornú znalosť slovenského jazyka? Rozhlas a televízia Slovenska hľadá nové redaktorské posily do spravodajského tímu a možno práve vy sa môžete stať novou tvárou najobjektívnejšieho spravodajstva na Slovensku.

RTVS posilňuje svoj redakčný tím pre rozhlasové aj televízne spravodajstvo so zameraním na rôzne oblasti – domáce dianie, život v regiónoch, zahraničie, kultúru a ekonomiku. Verejné konkurzy budú prebiehať počas víkendu 18.-19. februára v televíznych štúdiách RTVS v Bratislave (Mlynská dolina), v Banskej Bystrici (Profesora Sáru 1) a v Košiciach (Rastislavova 13) od 8.00 do 10.00 h. Ak máte záujem o prácu v spravodajstve RTVS a spĺňate základné požiadavky na pozíciu redaktora/redaktorky stačí si so sebou priniesť štruktúrovaný životopis.

Požiadavky na redaktorku/redaktora spravodajstva RTVS:

· mikrofonický hlas bez výslovnostných chýb a bez akcentu či nárečia,

· znalosť spisovnej slovenčiny a štylistiky,

· všeobecný spoločenský prehľad,

· analytické znalosti a zručnosti a skúsenosti s prácou s otvorenými zdrojmi,

· VŠ vzdelanie v odbore žurnalistika, masmediálna komunikácia a pod. alebo SŠ vzdelanie s maturitou a redakčnou praxou aspoň 5 rokov,

· komunikačné zručnosti a reprezentatívne vystupovanie,

· schopnosť samostatne, rýchlo a flexibilne reagovať na zmeny alebo neplánované požiadavky,

· zodpovednosť, spoľahlivosť, profesionalita, kreativita a lojálnosť.