20. 11. 2007

TOP OF THE POPS

TOP OF THE POPS

Bez STV, bez JOJ

1 .Televízne noviny-Markíza-Nedeľa ;2.Televízne noviny- Markíza-Streda ;3.Televízne noviny-Markíza-Utorok ; 4.Televízne noviny-Markíza-Pondelok ;5.Televízne noviny- Markíza-Piatok ;6.Televízne noviny-Markíza-Štvrtok ;7.Televízne noviny-Markíza-Sobota ;8.Susedia III.- Markíza-Pondelok ;9.Slovensko hľadá SuperStar-Markíza- Nedeľa ;10.Slovensko hľadá SuperStar-Markíza-Pondelok ; 11.Športové noviny-Markíza-Nedeľa-12.Športové noviny- Markíza-Sobota ;13.Ordinácia v ružovej záhrade (45.)- Markíza-Utorok ;14.Ordinácia v ružovej záhrade (46.)- Markíza-Štvrtok ;15.Počasie-Markíza-Nedeľa;16.Reflex- Markíza-Pondelok-17.Smotánka-Markíza-Sobota ;18.Športové noviny-Markíza-Pondelok ;19.Reflex-Markíza-Utorok; 20.Športové noviny-Markíza-Utorok

Hodina deťom a STV

Hodina deťom a STV
Slovenská televízia odvysiela 6. decembra priamy prenos programu Hodina deťom. V ten deň sa budú konať benefičné koncerty na námestiach v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. STV zaradila do programu aj dokumenty o projektoch, ktoré už grant dostali. Vysielať ich bude od 22. novembra do 6. decembra. Uzatvorenie účtu a výsledky zbierky vyhlási nadácia 1. apríla budúceho roka, keď má meniny maskot Hodiny deťom Hugo. Úspešné projekty, ktoré dostanú grant predstaví 1. júna na Deň detí.

International Emmy Awards

International Emmy Awards
Bývalému americkému prezidentovi Alovi Gorovi dnes v noci udelia špeciálnu cenu na udeľovaní 35. ročníka International Emmy Awards. Obohatí tak svoju zbierku ocenení, v ktorej už má Oscara, Emmy a Nobelovu cenu za mier. Britská televízna produkcia získala osem nominácií, vrátane seriálu BBC 1 s názvom The Street a o cenu sa bude uchádzať aj oscarový herec Jim Broadbent. Brazília je nominovaná v siedmich kategóriách, z ktorých päť patrí spoločnosti TV Globe. Japonsko získalo štyri nominácie, Južná Afrika tri, Nemecko, Dánsko, Čína a Holandsko budú bojovať o ocenenie v dvoch kategóriách. Kolumbia je na International Emmy Awards nominovaná po prvý raz, a to za dokumentárny film In God's Hands. Al Gore získa špeciálne ocenenie nielen za svoju úlohu v informovaní o globálnom otepľovaní, ale aj za zásluhy na spustení televízie Current TV. Informoval o tom prezident a výkonný vedúci Medzinárodnej akadémie televíznych umení a vied Bruce Paisner. Káblová a satelitná televízna sieť Current spolu s jej webovou stránkou, je v súčasnosti prístupná viac ako 50 miliónom domácností v Spojených štátoch amerických, vo Veľkej Británii a v Írsku. V tomto ročníku je známych 38 nominácií v deviatich kategóriách, ktoré reprezentujú väčší počet krajín, než kedykoľvek predtým, uviedol Paisner. "Hĺbka a kvalita televíznej produkcie sa rýchlo zlepšuje na celom svete," odôvodnil rôznorodosť nominovaných krajín Paisner. Medzinárodná akadémia televíznych umení a vied je najväčšou organizáciou svetových vysielateľov s viac než 500 členmi z takmer 70 krajín a 400 spoločností.

Mediálny workshop

Mediálny workshop
Občianske združenie ÚLET pozýva všetkých žiakov a študentov vo veku 14-19 rokov, ktorých zaujíma oblasť médií na celodenný mediálny workshop. Celodenný mediálny workshop je príležitosťou spoznať zákulisie práce v médiách a naučiť sa niečo nové o slovenskom mediálnom priestore. Vyskúšajte si prácu v redakcii novín, natočte rozhlasovú reláciu a pripravte vlastné televízne noviny! Mediálny workshop sa uskutoční v piatok 23.11.2007 v Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej ulici č. 7 v Košiciach.

19. 11. 2007

SLOVAK RADIO NEWS

SLOVAK RADIO NEWS
Výbor Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien dnes odporučil vedeniu Slovenského rozhlasu (SRo), aby zachoval vysielanie Rádia Patria na stredných vlnách. Slovenský rozhlas chce podľa informácií riaditeľa sekcie programu SRo Ľuboša Machaja presunúť vysielanie Rádia Patria na veľmi krátke vlny a tiež chce vysielať prostredníctvom internetu a satelitu. Ako ďalej Machaj na zasadnutí výboru uviedol, SRo nejde tento okruh rušiť, Rádio Patria bude len pretransofromované a bude mať garantované vysielanie na Rádiu Regina. S týmto riešením však nesúhlasí Ministerstvo kultúry SR (MK SR). Podľa slov štátneho tajomníka MK SR Ivana Sečíka, vysielanie cez internet nie je klasickým vysielaním a nemôže byť náhradou terestriálneho vysielania. So zrušením vysielania Rádia Patria na stredných vlnách nesúhlasia ani zástupcovia národností, pre ktoré Patria vysiela. Momentálne sú už v obehu dve petície za zachovanie súčasného vysielacieho času a štruktúry Rádia Patria. Jednu organizuje Maďarský spoločenský a kultúrny zväz na Slovensku Csemadok a druhú zástupcovia rusínskej národnosti. Ako pre TASR uviedol predseda jedného z petičných výborov, rusínsky výtvarník Fedor Vico, poslucháči rusínskeho vysielania chcú prostredníctvom petície dosiahnuť jeho skvalitnenie po technickej i po obsahovej stránke. Aj na margo tejto petície odporučil Výbor Slovenskému rozhlasu, aby vytvoril podmienky na presun ukrajinskej a rusínskej redakcie z Košíc do Prešova. SRo by mal tiež podľa uznesenia, ktoré bolo na zasadnutí výboru schválené, zabezpečiť zlepšenie kvality signálu Rádia Patria na celom území SR obývanom príslušníkmi národnostných menšín. Presne to je podľa riaditeľky Rádia Patria Ildikó Nagyovej ich povinnosťou. Ako však ďalej uviedla, najväčším problémom Patrie v súčasnosti je naozaj to, či zostane vysielať na stredných vlnách alebo prejde na veľmi krátke vlny. Štátny tajomník Sečík v tejto súvislosti uviedol, že vláda bude hľadať riešenie, aby národnostné vysielanie na Slovensku nebolo ohrozené. Riešením by podľa jeho ďalších slov mohlo byť prijatie návrhu zákona o vyberaní koncesionárskych poplatkov, ktorý je v súčasnosti v druhom čítaní.

Copyright © TASR 2007

Na svatého Otomara neuvidíš komára

Na svatého Otomara neuvidíš komára

STV a JOJ posilnili, STV prehráva prime time

Markíza – 37, 7 %

Jednotka - 17,3 %

Dvojka - 4,7 %

TV JOJ – 16,3 %

TA 3 - 1,3 %

Zdroj: PMT/TNS SK

18. 11. 2007

Zomrel Pierre Granier-Deferre

Zomrel Pierre Granier-Deferre
Vo veku 80 rokov zomrel francúzsky filmový tvorca a držiteľ prestížnej ceny Cézar Pierre Granier-Deferre. Pochovajú ho na slávnom parížskom cintoríne Pere-Lachaise, kde ležia známe osobnosti ako spisovateľ Oscar Wilde alebo šansoniérka Édith Piaf. Režisér a scenárista Pierre Granier-Deferre sa narodil v roku 1927 v Paríži. Nakrúcať začal v sedemdesiatych rokoch, na konte má viac ako 30 snímok. Za Une étrange affaire (1981) získal Interfilm Award - Otto Dibelius Film Award na filmovom festivale v západnom Berlíne a cenu Louisa Delluca. Pracoval s filmovými hviezdami Jeanom Gabinom, Alainom Delonom, Simone Signoretovou a Linom Venturom.
Nakrútil filmy ako : Paris au mois d'août La métamorphose des cloportes , La Horse , Le Chat , La veuve Courderc , Le train , La race des seigneurs , Adieu poulet, Une femme à sa fenêtre , Une étrange affaire , L'étoile du Nord , L'ami de Vincent , Noyade interdite ,Le petit garçon , Le passager de l'été .
Má syna Christophera s herečkou Susan Hampshire.

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Pakistanská súkromná televízna sieť Geo, ktorá musela ukončiť vysielanie počas výnimočného stavu vyhláseného prezidentom Parvízom Mušarráfom, dnes oznámila, že musela úplne zavrieť prevádzku po tom, ako bolo zakázané jej vysielanie cez Spojené arabské emiráty. Geo je pakistanská najväčšia televízna sieť, ktorá má kancelárie a štúdiá v centre Media City v meste Dubai, odkiaľ vysiela správy. "Centrum Media City v Dubai nám oznámilo, že naše vysielanie prerušia," povedal pre agentúru Reuters Imran Aslám, prezident Geo News. "To je všetko, čo vám zatiaľ môžem povedať," dodal. Lokálne a medzinárodné televízne kanály zmizli z ponuky káblovej televízie v Pakistane, keď Prezident Mušarráf 3. novembra nariadil zákaz vysielania správ, ktoré ponižujú prezidenta, armádu alebo vládu. Niektoré kanály odvtedy opäť začali vysielať, ale televízia Geo sa odmietla podrobiť novým pravidlám pre médiá. Televízna sieť napadla vládne obmedzenia na súde v provincii Sindh. Súdne konanie bolo odročené na 20. novembra. Médiá sa začali prudko rozvíjať po nenásilnom prevrate, ktorým sa Mušarráf dostal moci v roku 1999. Po pokuse o prepustenie hlavného sudcu najvyššieho súdu v marci tohto roku však voči nemu začali byť veľmi kritické. Mušarráf obvinil niektoré televízne kanály z toho, že zvyšujú pocit neistoty, ktorý ho viedol k vyhláseniu výnimočného stavu. Kritici si myslia, že tento krok smeruje len k tomu, aby si udržal moc.
Programy televíznej stanice NBC Saturday Night Live (1975) a 30 Rock (2006) sa budú pre štrajk scenáristov dočasne konať v manhattanskom divadle Upright Citizens Brigade. Zisky použijú organizátori na podporu zákulisných zamestnancov, ktorí pre dvojtýždňové prerušenie práce nedostávajú plat. "Divadlo Upright Citizens Brigade je druhým domovom mnohých hercov a scenáristov," vyhlásila spoluzakladateľka scény Amy Poehler. Dodala, že chcú zlepšiť náladu, informovanosť a finančnú situáciu ťažko pracujúceho personálu, ktorí budú v prípade pokračovania štrajku zažívať ťažké obdobie. Špeciálna časť Saturday Night Live _ On Strike!, na ktorú už vypredali všetky lístky, má byť údajne paródiou. Epizóda 30 Rock _ On Strike! uvedie stále herecké obsadenie Tinu Fey, Tracy Morgan, Jane Krakowsku a Aleca Baldwina. Šou je tiež takmer vypredaná, okrem lístkov, ktoré plánujú ponúknuť v deň predstavenia. Hovorkyňa východnej pobočky asociácie scenáristov Sherry Goldman označila projekt za báječný.
Herec Chris Noth a jeho priateľka Tara Wilson čakajú ich prvé dieťa. "Chris a Tara sú veľmi šťastní a chcú, aby to najosobnejšie ostalo súkromným," povedal Nothov manažér v stanovisku. Chris Noth sa preslávil v úspešnom seriáli Sex v meste (1998) ako Mr. Big, vysnívaný muž jednej z hlavných postáv v podaní Sarah Jessicy Parker. Diváci ho uvidia aj v pripravovanom rovnomennom filme, okrem toho hrá detektíva Mika Logana v Právo a poriadok: Zločinné úmysly (2001).

SLOVAK RADIO NEWS

SLOVAK RADIO NEWS
Štvrtý okruh verejnoprávneho Slovenského rozhlasu, Rádio_FM oslávi v utorok svoje tretie narodeniny. Začiatok vysielania verejnoprávneho Rádia_FM pre mladých, ktoré pred troma rokmi s novým formátom a štruktúrou vysielania nahradilo Rock FM Radio, pripomenie špeciálny program. Rádio_FM ponúkne svojim poslucháčom počas celého utorka vysielanie so živými koncertmi. Podľa riaditeľa okruhu Dušana Vanča už od rána budú vysielať to najlepšie, čo rádio počas celého roka pripravilo. Budú to ukážky z najlepších koncertov, momentky z vysielania, rubriky ako ich nepoznáte, živé koncerty skupín Lavagance a Diego z nášho štúdia, doplnil Vančo. Okrem toho Rádio_FM pozýva v utorok večer všetkých na žúr s 50 Centom, o ktorom sa poslucháči viac dozvedia v jeho vysielaní.
Rádio_FM nadviazalo na začiatku novembra 2004 na 14-ročnú tradíciu Rock FM Radia. Informácie o jeho programe možno nájsť aj na internetovej adrese rádia: http://www.radiofm.sk.

To je TV !

To je TV !