1. 10. 2011

Zomrel "Capulina"

Zomrel "Capulina"

Obľúbený mexický komik známy ako "Capulina" zomrel v piatok vo veku 85 rokov. Miestna obdoba Olivera Hardyho obyvateľov Latinskej Ameriky zabávala šesť desaťročí. Kariéru začal ako člen komickej dvojice Viruta a Capulina s dlhoročným profesijným partnerom Marcom Antoniom Camposom Contrerasom. V roku 1951 spolu začali nakrúcať a urobili dovedna 26 filmov. Spočiatku vzhľadom na fyzickú podobnosť imitovali americkú dvojicu Laurela a Hardyho, neskôr si však vytvorili vlastný štýl. Hovorca mexického hereckého združenia povedal, že Gaspar Hernaine Pérez zomrel v nemocnici v hlavnom meste. Príčinu úmrtia neoznámili, Pérez však trpel zápalom pľúc a vredmi. Capulina hral v takmer stovke filmov a neskôr účinkoval v detských televíznych seriáloch a filmoch.

Copyright © TASR 2011

Reklamná pauza, teraz sa môžete ísť...

Reklamná pauza, teraz sa môžete ...

30. 9. 2011

RTVS NEWS

RTVS NEWS
Rozhlas a televízia Slovenska, organizačná zložka Slovenská televízia si z Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm Nitra odnáša tri ocenenia za dokumentárne snímky v réžii Zdena Vlacha. Film V lúčnom kráľovstve dostal 1. Cenu v kategórii dokumentárnych a publicistických filmov, zároveň bol ocenený Diplomom medzinárodnej poroty. Film predstavuje prostredie Alpínskych lúk, ktoré sú našim jediným pôvodným lúčnym ekosystémom a vyskytujú sa len vo Vysokých a Nízkych Tatrách, v nadmorských výškach nad 1800 m. Lovci lesných tíšin je názov ďalšieho filmu Slovenskej televízie, ktorý na Agrofilme získal Cenu rektora Mendelovej univerzity v Brne. V tomto filme sa predmetom záujmu scenáristu a režiséra Zdena Vlacha stali sovy. Počas roka ich časozberne nakrúcal v ich prirodzenom prostredí a výsledkom jeho snaženia sa stal dokumentárny film, ktorý prináša množstvo zaujímavých informácií o správaní a rozmnožovaní sov a poskytuje nezvyčajný pohľad na ich život ukrytý pred očami ľudí v lesných tíšinách. Medzinárodný filmový festival Agrofilm Nitra je pravidelnou prehliadkou filmov s pôdohospodárskou a environmentálnou tematikou. Na jeho pôde každoročne prebieha výmena poznatkov medzi špičkovými výskumníkmi, tvorcami umeleckých hodnôt, aj medzi zúčastnenými politikmi a manažérmi.

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Washingtonská Kapitolská polícia, ktorá chráni americký Kongres, nebola nadšená štvrtkovým článkom satirických novín The Onion a príspevkami na ich Twitterovom účte, podľa ktorých kongresmani zadržiavajú ako rukojemníkov školákov. Články o streľbe a rukojemníckej dráme na Kapitole prišli deň po tom, čo Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) zatkol muža obvineného z toho, že s použitím modelárskych lietadiel naplnených výbušninami plánoval útok proti Pentagónu a Kongresu. "Dozvedeli sme sa, že nedávne príspevky na Twitteri prinášajú falošné informácie o súčasnej situácii na Kapitole," uviedla vo vyhlásení hovorkyňa polície, seržantka Kimberly Schneiderová. Ako dodala, situácia na Kapitole, ktorý je vzhľadom na dovolenky poslancov takmer prázdny, je normálna. "Tieto správy ani príspevky na Twitteri nie sú vierohodné. Kapitolská polícia to spravodajstvo vyšetruje," dodala. The Onion v článku tvrdil, že lídri Kongresu, ktorí sa "hrozivo oháňajú pištoľami a poloautomatickými zbraňami," vzali za rukojemníkov jednu triedu a hrozia zabitím školákov ak nedostanú 12 biliónov dolárov v hotovosti. Noviny priniesli upravenú fotografiu republikánskeho predsedu Snemovne reprezentantov Johna Boehnera ako drží zbraň pri hlave dieťaťa. Tiež oznámili, že líder senátnej väčšiny Harry Reid strieľa z pištole a na hlave má natiahnuté čierne pančuchy. Boehnerova kancelária sa k záležitosti odmietla vyjadriť.

Copyright © TASR 2011

Najväčšieho poskytovateľa satelitnej televízie na Slovensku napokon získala luxemburská spoločnosť M77 Group zo skupiny M7 Group, ktorá už začiatkom tohto roku kúpila aj značku CS Link. Informovala o tom samotná spoločnosť M77 Group s tým, že predávajúcim bola firma Menghem vlastnená skupinou súkromných investorov. Suma transakcie zverejnená nebola. „Sme potešení akvizíciou Skylinku, zvlášť po našej akvizície CS Linku začiatkom tohto roku. Sme presvedčení, že trh v Českej republike a na Slovensku bude naďalej rásť,“ konštatoval Kees Färber zo spoločnosti M77 a dodal, že akvizícia Skylinku podporuje expanziu firmy v Európe a pomôže jej rozvinúť stratégiu satelitných platforiem pre viaceré krajiny. Ešte koncom augusta sa pritom v médiách na Slovensku špekulovalo, že záujem o Skylink by mohol mať Slovak Telekom buď priamo alebo prostredníctvom svojej materskej spoločnosti Deutsche Telekom. Obe strany však vtedy tieto informácie odmietli komentovať. Skylink je najväčší Direct to Home – Satellite TV (DTH) operátor čo do počtu zákazníkov v Českej republike a na Slovensku. V súčasnosti eviduje v týchto dvoch krajinách vyše 1,5 mil. zákazníkov. M77 Group S.A. má sídlo v Luxembourgu a je dcérskou firmou M7 Group. Spoločnosť pôsobí na trhu DTH v strednej Európe.

© 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Nepravdivé tvrdenia TA3

Nepravdivé tvrdenia TA3
Úrad vlády Slovenskej republiky (ÚV SR) sa ostro ohradzuje voči nepravdivým a tendenčným informáciám, ktoré boli odvysielané dňa 29. 9. 2011 v hlavnom spravodajstve televízie TA3 v príspevku s názvom 240-miliónový projekt má dostať internet do nepripojených obcí. Informácie v odvysielanom v príspevku mali navodiť dojem zbytočnosti celého projektu. Mnohé z nich ale boli nepravdivé alebo zavádzajúce. V príspevku sa tvrdí, že 240-miliónový projekt, ktorého realizátorom je Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), príspevková organizácia ÚV SR, stojí na operátoroch, podľa ktorých sa ale projekt neoplatí. Na podporu uvedených tvrdení televízia TA3 v príspevku uvádza aj vyjadrenia generálneho riaditeľa NASES, ktoré sú ale úmyselne zavádzajúco upravené. Po prvé, čiastka, ktorá je alokovaná na tento projekt v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti (OPIS), predstavuje sumu 113 mil. eur, a nie 240 mil. eur, ako uvádza TA3. Po druhé, televízia TA3 v reportáži tvrdila, že telekomunikační operátori nemajú o projekt záujem, ale neodvysielala stanovisko ani jedného operátora, o ktoré by mohla oprieť tieto svoje tvrdenia. NASES ako realizátor tohto projektu postupoval a postupuje v úzkej súčinnosti s telekomunikačnými operátormi, pričom na tieto účely zriadil spoločné pracovné skupiny, ktoré pravidelne rokujú o všetkých zásadných otázkach tohto projektu. Telekomunikační operátori, ktorí sa zúčastňujú v rámci pracovných skupín na príprave tohto projektu, majú na slovenskom telekomunikačnom trhu 99 percentný podiel. Koncepcia projektu vychádza z viacerých štúdii uskutočniteľnosti pripravených renomovanými spoločnosťami, ako aj z výsledkov rokovaní so slovenskými telekomunikačnými operátormi. Zainteresovaní telekomunikační operátori podporujú uvedený projekt tak, ako bol nastavený NASES-om a majú záujem budovať a prevádzkovať širokopásmové siete v bielych miestach. Pripúšťame, že nie je možné vylúčiť, že v niektorých bielych miestach (viacero obcí s menej ako 100 obyvateľov), nebude napriek verejnej investícii záujem operátorov poskytovať širokopásmový internet. NASES sa ale aj pre tieto obce snaží nájsť riešenie v spolupráci so slovenským telekomunikačným sektorom. Na všetky tieto skutočnosti upozornil v rozhovore s redaktorom TA3 generálny riaditeľ NASES, pričom televízia TA3 tento rozhovor úmyselne upravila tak, aby navodila dojem, že samotné vedenie NASES má pochybnosti o zmysluplnosti celého projektu. Naproti tomu TA3 poskytla priestor pre ucelené stanovisko Telekomunikačného úradu SR, ktorého sa agenda projektov v rámci realizácie OPIS dotýka len okrajovo a ktorý nemá k dispozícií potrebné údaje k tomu, aby zaujal relevantné stanovisko k ekonomickej udržateľnosti projektu.

OTRA:NÉ

OTRA:NÉ

Rozhlas a televízia Slovenska spustila svoje oficiálne stránky na Facebboku a Twitteri a zverejnila nové logo spojenej inštitúcie, ktoré bude používať predovšetkým v oficiálnom styku (zmluvy, korešpondencia, vizitky a pod.) a pri propagácii a prezentácii značky RTVS na verejnosti. Verejnoprávna RTVS tak chce osloviť najmä mladých divákov a poslucháčov a priblížiť sa im cez sociálne siete. Na oficiálnom Facebooku Rozhlasu a televízie Slovenska sa budú objavovať nové relácie, premiéry, prípadne zaujímavé programy a informácie o aktivitách RTVS. S Rozhlasom a televíziou Slovenska tak môžete komunikovať na stránkach:

http://facebook.com/rtvs.sk

http://twitter.com/rtvs

V priebehu októbra plánuje RTVS spustiť nový inštitucionálny oficiálny web www.rtvs.sk.

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA

"Preventívne je v hliadkovej službe viac prospešný urastený vyšportovaný chlap, ktorý sa nebojí a z ktorého ide rešpekt. Taký policajt skôr poskytne občanom pocit bezpečia ako možno krásna, ale fyzicky neprimerane vybavená policajtka." Jaroslav Spišiak

„ Kalousek měl příjemnou, veselou opičku. Pískal zde ve sněmovně na píšťalku. Chvilku si asi myslel, že odtud odjíždějí vlaky. Ministr prohodil několik rozšafných slov, v jídelně zápasil se širokými dveřmi a kartou. Šlo o středně velké alkoholové opojení.“ David Rath

„ V posledním ročníku vysoké školy jsem měl možnost absolvovat půlroční pobyt v Brazílii. Abych vůbec mohl tuto šanci využít, bylo mi ,doporučeno‘ stát se kandidátem KSČ. V srpnu 1989 jsem nastoupil základní vojenskou službu, kde jsem těsně po 17. listopadu 1989 kandidaturu ukončil. Do KSČ jsem nikdy nevstoupil a datu 20. září 1989 nerozumím." Petr Dvořák

"SaS nemá záujem ani o pád vlády, ani o predčasné voľby. Ak sa však touto cestou niektorí politici rozhodnú ísť a získajú na to v parlamente potrebnú podporu, budeme to rešpektovať. Ja osobne som pripravený v takomto prípade ísť hrdo do predvolebnej kampane a vysvetľovať ľuďom naše postoje." Ľubomír Galko

„Dobre to vystihuje bonmot ministra financií Mirka Kalouska. Keď sa na koaličnej rade hádali Gazdík s Tluchořom, tak on len sucho poznamenal, že chalani, nehádajte sa, veď ona vám dá tak či tak obom. Kolovali zvesti, ale to skôr bol vtip, že ju zámerne nakazili pohlavnou chorobou . Tak, aby rozložila Veci verejné Okrem klubu KSČM, čo viem, to Kočí zobrala naprieč politickým spektrom. Z Vecí verejných sme sa jej však všetci ubránili .“ Michal Babák

"Byl bych docela rád, kdybyste si vytáhla moji účast na zasedáních ministrů financí a vzkázala těm europoslancům, jejich jména si nepamatuji, protože jsou příliš bezvýznamní idioti, že jezdím na všechna důležitá zasedání, pokud náhodou není něco důležitějšího." Miroslav Kalousek

"V okamžiku mimořádného vypětí jsem na adresu dvou europoslanců použil výrazy, které jsem použít neměl a za jejichž vyřčení se hluboce stydím. Takové výroky skutečně nepatří ani do politiky, ani do slušné společnosti. Velmi se proto všem omlouvám, trvám však na tom, že své povinnosti v Radě ministrů Evropské unie plním svědomitě." Miroslav Kalousek

„Nesmierne ma teší, že mám možnosť vysvetľovať správnosť zásadného morálneho postoja voči nezodpovedným vládam a ich dlhom aj nemeckým občanom“ Richard Sulík

" Šírenie relácie Večer pod lampou na webe STV alebo RTVS nie je v zmluve [s dodávateľom] explicitne riešené. Súbor (4hodinová relácia) je príliš veľký na umiestenie na internetovej stránke www.stv.sk, nie je teda možné to v súčasnosti technicky zabezpečiť. Touto otázkou sa budeme zaoberať pri tvorbe nového webu. V súčasnosti majú možnosť diváci vrátiť sa k relácii kedykoľvek na internetovej stránke časopisu Týždeň.“ Nejaký ťuťmák z RTVS

Prepustia Sámelovú ?

Prepustia Sámelovú ?
„ Základnou vlastnosťou spravodajstva STV je alibizmus: vyváženosť a nestrannosť sa dlhodobo realizuje na základe aritmetických kritérií, čo prináša servilnosť. Televízia vysiela spoločensky nekonfliktné témy občianskej publicistiky, ktoré prinášajú sterilnosť. Spravodajstvo STV je pomalé, systém výroby je ťažkopádny, funguje na princípe digitál – analóg – digitál. ”
Vnútorná správa RTVS

29. 9. 2011

Zomrela Tatiana Lioznovová

Zomrela Tatiana Lioznovová
Ruská filmová a televízna režisérka Tatiana Lioznovová, známa najmä kultovým špionážnym seriálom Sedemnásť zastavení jari, zomrela dnes v Moskve vo veku 87 rokov. Informovala o tom štátna televízia. Lioznovová sa narodila v roku 1924 v Moskve, pochádzala zo židovskej rodiny. Ako režisérka bola miláčikom sovietskeho filmového priemyslu, k jej tvorbe patria populárne filmy Tri topole na Pľuščiche alebo Karneval, ktoré zobrazujú život v hlavnom meste. Do centra sovietskej umeleckej elity ju vyniesol už jej filmový debut - snímka Pamäť srdca z roku 1958. Svoj vrchol slávy dosiahla seriálom Sedemnásť zastavení jari (1973), opisujúcom osudy tajného agenta KGB na sklonku druhej svetovej vojny, ktorý sa infiltroval do nemeckej SS. V hlavnej úlohe tu zažiaril Vjačeslav Tichonov. Premiér a exprezident Vladimir Putin, ktorý ako agent KGB tiež slúžil v Nemecku, označuje tento seriál za jeden zo svojich najobľúbenejších, uviedla tlačová agentúra Reuters. V roku 1984 Lioznovovej udelili titul národná umelkyňa ZSSR.
Copyright © TASR 2011

Strata súdnosti

Strata súdnosti

Večer pod lampou (LAMPA)

More Info Naživo zápas Salzburg - Slovan , Rozhovory, hostia, historické futbalové momenty...

RADA RTVS Updated

RADA RTVS Updated

Návrh Koncepcie riadenia a rozvoja Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) bol jedným z hlavných bodov dnešného rokovania Rady RTVS. Základom tejto koncepcie je zvýšenie kvality programovej služby verejnoprávneho vysielania, cieľom udržanie a zvýšenie dôveryhodnosti súboru verejnoprávnych médií a celej inštitúcie. V časti rozhlasové programové služby sa v návrhu koncepcie uvádza pokračovanie v precíznom odlišovaní Rádia Slovensko a Rádia Regina. Rádio Slovensko ako informačné prúdové vysielanie bude zamerané na väčšinového poslucháča v produktívnom veku, ktorý uprednostňuje dynamickejší spôsob vnímania svojho okolia. Rádio Regina sa bude zameriavať na poslucháčov, ktorí akceptujú viac svet vo svojom blízkom okolí a zaujímajú sa o dianie v najbližších regiónoch. Programové služby – Rádio Devín, Rádio-FM a Rádio Patria sa budú aj v nasledujúcich rokoch sústreďovať na unikátne programové typy, ktoré poslucháči nemôžu získať iným spôsobom, resp. z iných rádií. Digitálne programové služby, ktorých program sa vysiela prostredníctvom satelitu, internetu a retransmisie – Rádio Klasika, Rádio Litera a Rádio Junior, budú do svojho programu zaraďovať nové autonómne programové prvky, čaká ich úprava programových štruktúr a interaktivita. V televíznych programových službách bude podľa materiálu nevyhnutné obsahové vyprofilovanie Jednotky ako prívetivého rodinného okruhu a Dvojky ako okruhu pre náročnejšieho diváka s motiváciou rozšíriť obzor poznania. Ambíciou je dosiahnuť sumárny podiel na trhu na úrovni 15 percent v kategórií 12+ v závislosti od vývoja trhu. Vybudovať silné spravodajstvo, ktoré stojí na troch pilieroch: mienkotvornosť, dôveryhodnosť a atraktívne spracovanie tém. Ambíciou je zastabilizovať klesajúci podiel na trhu, na spravodajstvo chce televízia nadviazať viacerými publicistickými formátmi. „Koncepcia musí vychádzať z projektu, ktorý som predložila do Národnej rady, zákon mi to ukladá. Je postavená na udržaní a zvýšení dôveryhodnosti, týka sa to najmä spravodajstva, ale aj celej inštitúcie. Nie je to zmnožovanie programových služieb, ale skvalitňovanie tých, ktoré máme,“ uviedla pre TASR Zemková. Podľa jej slov vychádza tento materiál zo súčasnej situácie, v niektorých momentoch je kritický, v niektorých upozorňuje na dlhodobú tradíciu a hodnoty. Zmeniť chcú niektoré postupy v spravodajstve a publicistike, nadviazať na osvedčené formáty, ktoré do verejnoprávneho média patria. Rada zaujme stanovisko k tomuto materiálu na októbrovom zasadnutí po predložení technickej časti koncepcie.

Rada prerokovala Návrh koncepcie zmluvy so štátom na roky 2012 až 2016 a dodatku pre rok 2012, zároveň odporučila jej predloženie Ministerstvu kultúry SR. Vzhľadom na vytvorenie novej inštitúcie oproti minulému roku, keď mali STV aj SRo samostatnú zmluvu, dochádza k jej zjednoteniu. Dodatok pre rok 2012 navrhuje na realizáciu programov vo verejnom záujme celkovú sumu 14 miliónov eur, a to 11 miliónov pre STV a 3 milióny pre SRo, z toho milión pre zahraničné vysielanie RSI (Radio Slovakia International). V tajnom hlasovaní zvolila Rada za svojho nového podpredsedu na funkčné obdobie dvoch rokov jej člena Michala Jesenka. Vyplynulo to z toho, že doterajší podpredseda Rady RTVS Andrej Miklánek je od 15. septembra novým riaditeľom programu STV. Zemková informovala Radu o personálnych zmenách, od 19. septembra je vo funkcii štatutárneho zástupcu generálnej riaditeľky Daniela Vašinová, riaditeľka Sekcie generálnej riaditeľky RTVS, na tomto poste vystriedala programového riaditeľa Ľuboša Machaja. Novou riaditeľkou Sekcie komunikácie RTVS bude od 1.októbra Lucia Čarná

Copyright © TASR 2011

RTVS NEWS

RTVS NEWS

Novou riaditeľkou Sekcie komunikácie Rozhlasu a televízie Slovenska bude od 1. októbra Lucia Čarná, ktorá predtým pôsobila v oblasti marketingu a reklamy. Ako copywriter a kreatívny líder pôsobila vo viacerých medzinárodných reklamných agentúrach. Okrem kampaní pre telekomunikačných operátorov vytvárala aj kampane pre Rádio_FM. Lucia Čarná sa tak od 1. októbra stáva členkou manažmentu Miloslavy Zemkovej. Jej pôsobenie v RTVS má prispieť k posilneniu komunikácie a propagácie Rozhlasu a televízie Slovenska smerom k verejnosti a médiám. „Vytvárať komunikáciu pre verejnoprávne médium, ktoré v sebe obsahuje 9 rozhlasových. staníc a dve televízne programoví služby, je výzvou a zároveň poslaním. RTVS patrí ľuďom, má pred nimi určitú zodpovednosť a musí si vážiť každého diváka či poslucháča. Verím, že sa nám podarí vytvoriť takú RTVS, ktorá bude naplnená rešpektom, férovosťou, bude otvorená a transparentná voči tým, pre ktorých je určená. Voči vám, ľuďom,“ hovorí nová šéfka Sekcie komunikácie RTVS. Doterajší riaditeľ Sekcie komunikácie RTVS Ľuboš Černák, ktorý túto sekciu viedol dočasne, bude riadiť predaj reklamného priestoru Slovenského rozhlasu v dcérskej spoločnosti Media RTVS s.r.o. Lucia Čarná (*1974) pôsobila v oblasti reklamy a marketingu. Je absolventkou Filozofickej fakulty UK, odbor Žurnalistika, špecializácia na audiovizuálne média. Po ukončení štúdia pracovala v reklamnej agentúre Wiktor/Leo Burnett na oddelení PR. Neskôr pôsobila ako copywriter a kreatívny líder v reklamných agentúrach Mark/BBDO (1998 – 2001), Publicis Knut (2004 – 2008), Euro RSCG (2008 – 2010) a posledný rok v regionálnej centrále VCCP v Prahe, kde sa okrem práci na klientovi Telefónica O2 Slovensko a Česká republika podieľala na viacerých nadnárodných kreatívnych konceptoch. Lucia Čarná počas svojho pôsobenia v slovenskej reklame pracovala na kampaniach pre klientov Orange Slovensko, Unicef, Rajo, Slovenskú sporiteľňu, Rádio Twist, Pepsi, Prvú stavebnú sporiteľňu, ŠkoFIN, či Glaxo Welcome a posledné 4 roky na pre klienta Telefónica O2.

Kampane, ktoré si najviac cení:

Kampane pre Rádio Twist “Som Twist Positive” a “Vieme, čo chcete počuť” Uvedenie produktu O2 Fér na slovenský trh Reklamné kampane pre Slovenský rozhlas

RADA RTVS

RADA RTVS

Stream je momentalne nefunkcny.

Na odstránení poruchy sa pracuje

Čarodejníci za 67.623.483 korún . A pár drobných k tomu

Čarodejníci za 67.623.483 korún .
A pár drobných k tomu

.

.

Dom

DOM

28. 9. 2011

RADA RTVS

RADA RTVS

.

TOP OF THE POPS

TOP OF THE POPS
1. Modré z neba – Markíza ; 2. TELEVÍZNE NOVINY – Markíza ; 3. Tisíc a jedna noc – Markíza ; 4. ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT – TV JOJ ; 5. NAJLEPŠIE POČASIE – TV JOJ ; 6. Športové noviny – Markíza ; 7. LET´S DANCE – Markíza ; 8. Počasie – Markíza ; 9. NOVINY TV JOJ- TV JOJ ; 10 . Ordinácia v ružovej záhrade V. – Markíza ; 11. Strážca spravodlivosti – Markíza ; 12. ŠPORT- TV JOJ ; 13. KRIMI- TV JOJ ; 14. Panelák- TV JOJ ; 15. Nové bývanie – TV JOJ ; 16. Zita na krku – Markíza ; 17. Pošta pre teba – Jednotka ; 18. Nočné Televízne noviny– Markíza .

27. 9. 2011

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Rakúska polícia vypátrala v Ebreichsdorfe v okrese Baden skupinu slovenských falšovateľov pouličného periodika Augustin, ktorí s falšovanými preukazmi predávali rakúsku podobu slovenskej tlačoviny Nota Bene. Päťčlennú skupinu bratov, ktorej činnosť je ešte predmetom vyšetrovania, čaká pravdepodobne trestné stíhanie pre porušenie autorských práv. Ako vyplýva z pôvodnej informácie v dnešnom vydaní denníka Niederösterreichische Nachrichten, na falzifikátorov upozornil úrady pozorný chodec, ktorý si všimol falšovaný preukaz. Následne sa zistilo, že predávajúci majú nielen falošné preukazy, ale ponúkajú i falšované noviny. Ich formát, ako vysvitlo, sa úplne nezhodoval s originálom. Podľa slov samotných falzifikátorov sa ich zárobok za niekoľko dní vyšplhal pri cene desať centov za kópiu a predajnej cene 2,50 eura plus prepitné na viac ako mesačný zárobok na Slovensku. Jeden z bratov bol registrovaným predajcom novín. Práve on vždy jeden z exemplárov, ktoré zakúpil, odviezol na Slovensko a tam nechal vyrobiť z nich kópie.
Copyright © TASR 2011 Od pondelka 10. októbra začne televízia HBO vysielať nový český seriál Terapie, ktorý bude ponúkať pravidelne počas celého týždňa. Seriál z prostredia pracovne psychológa Marka Poštu (Karel Roden) pred jeho uvedením na televízne obrazovky ocenili aj skutoční psychoterapeuti. "Mali sme tam aj reálnych psychoterapeutov a po vzhliadnutí seriálu mi povedali, že sa cítili, ako keby boli v práci," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ HBO Česká republika Ondřej Zach. Pri prvom seriáli z dielne českej HBO sa jeho tvorcovia inšpirovali izraelským seriálom BeTipul Hagaia Leviho, ktorý sa dočkal už i americkej (In Treatment), holandskej (In therapie), srbskej (Na terapiji) či rumunskej (În Derivă) verzie. "V našej verzii sme problémy postáv nakumulovali tak, aby im diváci rozumeli. Sú tam otázky, ktoré by sa vás pýtali aj domáci terapeuti," uviedla na margo českej verzie seriálu scenáristka Iva Klestilová. Ďalšími scenáristami sú Ben Tuček, Robert Geisler, Petr Zelenka a Marek Najbrt. Režisérmi jednotlivých dielov sú Petr Zelenka, Marek Najbrt a Jaroslav Fuit, pričom supervízorom projektu je prvý menovaný Zelenka, ktorý je ako režisér podpísaný pod snímkami ako Knoflíkáři (1997), Rok ďábla (2002), Příběhy obyčejného šílenství (2005) či Karamazovi (2008). V hlavnej úlohe sa predstavil Karel Roden, známy napríklad z českých filmov Kytice (2000), Habermannův mlýn (2010), Lidice (2011), koprodukčnej Bathory (2008) či zahraničných snímok ako Bournov mýtus (2004) alebo RocknRolla (2008). Pre skúseného herca bolo nakrúcanie Terapie náročné najmä z časového hľadiska. Seriál totiž pripravovali takmer pol roka a to počas celého pracovného týždňa vrátane niekoľkých sobôt od skorého rána do neskorého večera. "Dovtedy nakrúcanie čohokoľvek trvalo maximálne tri mesiace," povedal 49-ročný Roden na uvedení seriálu v Bratislave. Jeho pacientov si v seriáli zahrali Tatiana Pauhofová, Michaela Doubravová, Lukáš Hejlík, Aňa Geislerová či Martin Hoffman. Manželku Marka Poštu stvárnila Klára Melíšková a jeho kolegyňu Ditu Kamila Magálová. Pre slovenskú herečku Kamilu Magálovú bolo nakrúcanie ťažké najmä preto, že išlo o dlhé dialógy, pri ktorých navyše musela hovoriť po česky. "Bolo to jedno z mojich najnáročnejších nakrúcaní," poznamenala 60-ročná Magálová. Jedna časť seriálu Terapie má približne 27 minút. Premiéra jednotlivých dielov bude vždy v pracovný deň o 20:00, repríza o 23:00 toho istého dňa a následne na druhý deň o 19:00. Cez víkend zreprízujú všetkých 5 častí za uplynulý týždeň. Na nedeľu 9. októbra je naplánovaná špeciálna predpremiéra prvej časti a tiež špeciálny zostrih z nasledujúcich 4 častí v dĺžke 15 minút. Seriál Terapie, ktorý nakrúcali od 27. septembra 2010 do 19. februára 2011, bude mať dovedna 45 častí.
© 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané

Zomrel Jiří Hubač

Zomrel Jiří Hubač
Vo veku 82 rokov zomrel dnes po dlhej nemoci český scenárista a dlhoročný dramaturg Českej televízie (ČT) Jiří Hubač, autor seriálov Sanitka (1985) či Dobrá voda (1982). Jeho úmrtie portálu idnes.cz potvrdil hovorca Českej televízie Ladislav Šticha. Z Hubačovej dielne vyšli aj scenáre k filmom Učitel tance (1994) s Martinom Dejdarom, odohrávajúci sa v sanatóriu, kde sa liečia chorí na tuberkulózu, a Fany (1995) - hereckému koncertu v podaní Jiřiny Bohdalovej a jej filmovej sestry Jiřiny Jiráskovej. Do Československej televízie nastúpil Jiří Hubač ako dramaturg v roku 1961 a zostal tam do roku 1974, odkedy pôsobil ako scenárista na voľnej nohe.
Copyright © TASR 2011

TÚ SR NEWS

TÚ SR NEWS
Vzhľadom na dezinformácie publikované v niektorých médiách, Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) informuje odbornú i laickú verejnosť, že žiadna spoločnosť nemá zákonom ani iným spôsobom garantovaný monopol na prevádzku DVB-T multiplexov. Slovenská republika má podľa medzinárodnej dohody Ženeva 2006 (GE06) na digitálne terestriálne televízne vysielanie (DVB-T) k dispozícii celkovo osem celoplošných multiplexov, z toho sedem v UHF a jeden vo VHF pásme. Z ôsmich multiplexov má spoločnosť Towercom pridelené frekvencie pre jeden úplný, jeden neúplný celoplošný multiplex a jeden multiplex pre šírenie verejnoprávnych médií. Zo zostávajúcich piatich multiplexov budú vyhotovené ďalšie DVB-T a DVB-T2 vysielacie siete. Frekvencie, z ktorých budú pozostávať tieto siete, bude TÚ SR prideľovať vo výberových konaniach, ktoré v budúcnosti vyhlási. TÚ SR dostal dve žiadosti o pridelenie frekvencií pre ďalší celoplošný multiplex DVB-T, resp. DVB-T2 a na základe prejaveného záujmu pripravuje výberové konanie.

Keď Uršuľa v splne mesiaca jasné noci dáva, tak decembrová noc je každá tmavá

Keď Uršuľa v splne mesiaca jasné noci dáva,
tak decembrová noc je každá tmavá

Jednotka a Dvojka pod 10 percent - spolu neuveriteľných 8,94%!

Jednotka zle.

Dvojka horšie než zle.

Markíza lepšie a nad 30. TV Doma lepšie.

JOJ lepšie a aj JOJ PLUS lepšie.

TA 3 výrazne horšie.

Jednotka - 7.83 % ;

Dvojka - 3.07 % ;

Markíza - 30.22 % ;

TV DOMA - 4.82 % ;

TV JOJ – 21.76 % ;

JOJPLUS- 5.47 % ;

TA 3 - 1.86 %

26. 9. 2011

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Proces, v ktorom figuruje medzi obžalovanými z daňového podvodu pri obchode s filmovými a televíznymi právami aj taliansky premiér Silvio Berlusconi (74), dnes pokračuje v Miláne. Kontroverzne vnímaný predseda vlády, ktorý je súčasne šéfom mediálneho impéria, sa na pojednávanie - podobne ako opakovane v minulosti - nedostavil. Berlusconiho právny zástupca Niccolo Ghedini však nevylúčil, že sa jeho mandant objaví ešte dnes v súdnej sieni. Proces s celkove vyše desiatkou obžalovaných sa týka čiernych ziskov koncernu Mediaset v objeme okolo 470 miliónov eur, ktoré manažéri tohto Berlusconiho impéria uložili na bankové účty v zámorských daňových rajoch. Medzi stíhanými sú aj Berlusconiho syn Piersilvio a prezident mediálnej skupiny Mediaset Fedele Confalonieri. Berlusconi čelí aktuálne žalobám v štyroch procesoch, spomedzi ktorých púta najväčšiu pozornosť ten, ktorý sa týka jeho údajného sexu s neplnoletou Maročankou a zneužitia právomocí verejného činiteľa. Na obzore je však už ďalší, piaty proces, a to v súvislosti s možným prezradením úradného tajomstva pri preberaní finančného ústavu Banca Nazionale del Lavoro.
Bez prominentného obžalovaného v osobe talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho (74) prebehlo dnešné pojednávanie prípadu údajného daňového podvodu pri obchodovaní s filmovými a televíznymi právami na súde v Miláne. Kontroverzne vnímaný predseda vlády, ktorý je súčasne šéfom mediálneho impéria, sa na pojednávanie - podobne ako opakovane v minulosti - nedostavil. Proces by mal pokračovať 5. októbra, aj keď zostáva otázkou, či sa v tento deň Berlusconi dostaví do dejiska pojednávania. Tejto kauze už hrozí premlčanie. Týmito slovami dnes sudca Edoardo d'Avossa kategoricky odmietol špekulácie o možnom ďalšom odročení procesu. V procese, ktorý sa týka čiernych ziskov koncernu Mediaset v objeme okolo 470 miliónov eur, uložených manažérmi tohto Berlusconiho impéria na bankové účty v zámorských daňových rajoch, čelí žalobe viac ako desiatka ľudí, vrátane Berlusconiho syn Piersilvia a prezidenta mediálnej skupiny Mediaset Fedeleho Confalonieriho.

Copyright © TASR 2011 Britská štátna televízia zakázala vo svojich programoch používať anglické skratky AD (slovensky "roku Pána") a BC (slovensky "pred Kristom"). Namiesto nich sa pri udávaní rokov majú po novom uvádzať termíny Common Era (slovensky "nášho letopočtu") a Before Common Era (slovensky "pred naším letopočtom"). BBC argumentuje tým, že nové pojmy nebudú urážať nekresťanov. Tento krok však nahneval viaceré, hlavne kresťanské, skupiny v krajine. Podľa nich ide o zbytočný prejav politickej korektnosti a krátkozrakosti, pretože i nové skratky (CE a BCE) budú letopočet stále vyjadrovať vo vzťahu k narodeniu Ježiša Krista.

Zdroj : dailymail

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS
Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty ružomberskej Katolíckej univerzity bola dnes dejiskom v poradí už tretej medzinárodnej konferencie o úlohách a postavení katolíckych médií v súčasnej spoločnosti. Podľa jedného z organizátorov Jána Mačalu bolo jej hlavným poslaním otvoriť trvalú širokú diskusiu na túto tému. „Médiá sú v prvom rade službou človeku, ktorý má právo získať informácie o sebe, Bohu i okolitom svete, vyvážené v intelektuálnej, morálnej, estetickej i náboženskej rovine. Všestranne vzdelaný človek so správne sformovaným svedomím je zároveň najlepším meradlom miery objektivity informácií. Podstatou je, že katolíckym médiám nemôže byť cudzia žiadna téma,“ uviedol pre TASR rektor hostiteľskej univerzity Tadeusz Zasepa. Podľa riaditeľa televízie Lux Jána Buca ponúka súčasná doba dennodenne veľmi veľa najrôznejších mediálnych výstupov. „Rozhodne nechceme byť konkurenciou iným médiám, ale doplnením obrovského mediálneho trhu o mnohými žiadanú alternatívu, ktorá má na zreteli predovšetkým šírenie základných všeľudských a duchovných hodnôt,“ zdôraznil. „Mediálny svet je pre cirkev paradoxne stále dosť neznámy, hoci samotné evanjelium je vlastne komunikáciou. Preto sú médiá veľkou príležitosťou a výzvou, lebo cirkev má cez ne čo komunikovať a učiť. Z našich novín sa snažíme spraviť diskusné fórum, dať priestor aj iným názorom, aby sme sa navzájom pochopili,“ dodal šéfredaktor francúzskeho celoštátneho denníka La Croix Dominique Greiner.
Copyright © TASR 2011
Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) víta iniciovanie poslaneckého prieskumu na pôde TÚ SR. Všetky právoplatné povolenia, vrátane ich zmien, sú transparentne dostupné na internete a o ich zmenách TÚ SR transparentne informoval na začiatku augusta. Po viac ako mesiaci boli v médiách publikované jednostranné názory, ktoré mali vyvolať pochybnosti o zmenách povolení pre 1. multiplex (MUX) DVB-T. TÚ SR postupoval podľa platného zákona o elektronických komunikáciách a verí, že to potvrdí aj výsledok poslaneckého prieskumu. Ak by boli aj naďalej nejasnosti, tak TÚ SR nemá problém sám sa obrátiť na prokuratúru, aby preverila zákonnosť jeho postupu. Spoločnosť Towercom má z celkového počtu osem celoplošných MUXov pridelený jeden úplný a jeden neúplný celoplošný MUX a prevádzkuje MUX určený pre verejnoprávne médiá (RTVS). TÚ SR podľa zákona pridelil frekvencie pre 1. MUX víťazovi výberového konania. Tento MUX bol podľa zákona a národnej stratégie pre širokopásmový prístup zostavený z frekvencií, ktoré sa nepoužívali pre analógové televízne terestrálne vysielanie. Spustenie 1. MUXu si z uvedeného dôvodu nevyžadovalo vypínanie analógových vysielačov. TÚ SR vydal povolenia pre 1. MUX s platnosťou podľa záverov Regionálnej rádiokomunikačnej konferencie (RRC-06), ktorú organizovala Medzinárodná telekomunikačná únia (ITU) v roku 2006, t.j. do konca mája 2015. Táto doba platnosti bola stanovená už vo výzve na predkladanie ponúk do výberového konania, ktorú podpísal predchádzajúci predseda TÚ SR Branislav Máčaj. Pridelenie povolení na kratší čas by bolo právne neodôvodniteľné, podľa platnej judikatúry NS SR (3Sž 50/2009-46). Zákonný dôvod na skoršie odňatie frekvencií neexistoval. TÚ SR po rozhodnutí Európskej komisie zo 6.5.2010 o harmonizovanom využívaní pásma 800 MHz a po uznesení vlády Slovenskej republiky č. 136/2011 k Národnej stratégii pre širokopásmový prístup, inicioval rokovania s držiteľom povolení o skoršom vrátení frekvencií (pásmo 800 MHz - tzv. digitálna dividenda). Tieto frekvencie budú pridelené úspešným uchádzačom vo výberovom konaní. Jedným z cieľov budúceho využitia pridelených frekvencií bude zabezpečenie pokrytia miest, kde ešte v súčasnosti nie je dostupný širokopásmový internet. TÚ SR robí všetko preto, aby ich operátori mohli začať využívať už v roku 2012. Podľa skúsenosti zo zahraničia, čím skôr začne výberové konanie, tým väčší je záujem a trhová cena frekvencií je vyššia. Držiteľ povolení žiadal za predčasné vrátenie frekvencií od štátu kompenzáciu vo forme finančného plnenia alebo vo forme náhradných frekvencií a predĺženia platnosti povolení. Zákon ani schválený návrh nového zákona nepočítajú s vytvorením finančnej rezervy, z ktorej by bolo možné takúto kompenzáciu realizovať. V pripomienkovom konaní neprešiel TÚ SR navrhovaný rádiokomunikačný účet, z prostriedkov ktorého sa mohol aj tento prípad riešiť. Držiteľ povolení následne predložil žiadosť o zmenu povolení podľa § 32 ods. 26 písm. c) zákona o elektronických komunikáciách a zároveň podľa novely tohto zákona z mája 2011 požiadal o predĺženie platnosti povolení pre 1. MUX. Vzhľadom na to, že neexistoval žiaden zákonný dôvod na zamietnutie žiadosti, tak TÚ SR na základe odôvodnenej žiadosti držiteľa povolenia zmenil a predĺžil platnosť doby, na ktorú boli frekvencie pridelené. V prípade 1. MUXu nejde o úplný MUX, držiteľ povolenia nemal a naďalej nemá frekvenciu pre územie frekvenčného vyhradenia Nitra. Úhrada za predĺženie vymedzenia frekvencií bola stanovená podľa § 33 ods. 1 zákona o elektronických komunikáciách (novelizované znenie zákona). Stanovenie úhrady je zdôvodnené v právoplatných rozhodnutiach, ktoré sú transparentne dostupné na internete. TÚ SR poskytol spoločnosti frekvencie, ktorých trhová cena je podstatne nižšia, ako cena frekvencií, ktoré získal späť. Dôkazom toho je aj plánovaný príjem do štátneho rozpočtu zo strany Ministerstva financií SR za pridelenie frekvencií. TÚ SR s týmito frekvenciami, vzhľadom na ich využiteľnosť v najbližšom období, nepočítal pri prideľovaní vo výberových konaniach. TÚ SR počíta s inými frekvenciami a na základe prejaveného záujmu pripravuje výberové konanie na ďalší celoplošný MUX.

AD : Miškov predal J&T parkovisko bez súťaže

AD : Miškov predal J&T
parkovisko bez súťaže
Ministerstvo hospodárstva SR sa ohradzuje voči
nepravdivým tvrdeniam denníka SME a bude žiadať o opravu článku. MH SR nepredalo firme J&T žiaden pozemok ani parkovisko, ako denník SME nepravdivo uviedol vo svojom článku. MH SR predalo spoločnosti Menolli, s. r. o., časť príjazdovej cesty do budúceho garážového domu. Ide o vjazd do areálu spoločnosti, ktorá je vlastníkom všetkých ostatných pozemkov. Podľa občianskeho zákonníka by mal majiteľ garážového domu právo zriadiť si vecné bremeno na tomto pozemku. Takýto pozemok nie je možné zastavať a preto nie je možné porovnávať jeho cenu s cenou stavebných pozemkov v meste. MH SR je povinné podľa § 4 ods. 2 vyhlášky č. 364/2000 Z. z. o postupe pri prevode majetku štátu na iné osoby, na základe žiadosti kupujúceho odpredať pozemok, ktorý tvorí s majetkom v správe ministerstva jeden funkčný celok, žiadateľovi. MH SR v celom procese postupovalo podľa platných právnych predpisov. Podľa zákona nebolo MH SR povinné tento pozemok ponúkať mestu a mohlo umožniť prevod tohto majetku priamym predajom. Keďže vlastníkom priľahlých pozemkov je jediná firma, ktorá by pozemok MH SR mohla podľa vecného bremena využívať aj bez súťaže, mohla by súťaž vygenerovať oveľa nižšiu cenu, než je cena uvedená v znaleckom posudku z roku 2009. Predaj za úradne stanovenú cenu bol pre štát výhodný. Aj napriek týmto faktom, ktoré nenasvedčujú odôvodnenosť tvrdení denníka SME, uložil minister hospodárstva odboru kontroly a vládneho auditu dôkladné preverenie všetkých postupov spojených s prevodom predmetného majetku. V prípade, že by sa zistilo akékoľvek porušenie všeobecne záväzných predpisov, bude minister hospodárstva o tom informovať verejnosť.

Daniela Piršelová ,hovorkyňa ministra hospodárstva SR .

Zomrela Paulette Dubost

Zomrela Paulette Dubost
Vo veku 100 rokov zomrela francúzska herečka Paulette Dubost, ktorá si podmanila srdcia divákov úlohami v takmer dvoch stovkách filmov a televíznych produkcií v dielach režisérov ako Max Ophüls, Louis Malle a Jean Renoir. Smrť zastihla umelkyňu podľa informácií jej dcéry 21. septembra v Longjumeau. Rodáčka z Paríža, pôvodným menom Paulette Marie Emma Deplanque, bola dcérou inžiniera a vokalistky z parížskej Komickej opery. Umeleckú dráhu začínala ako operetná speváčka a tanečnica ešte na sklonku 20. rokov minulého storočia. Od roku 1931 potom nakrúcala filmy, v ktorých sa predstavila okrem iného po boku Bustera Keatona, ale aj Gérarda Depardieu, Brigitte Bardot alebo Catherine Deneuve. Paulette Dubost vytvorila pamätné postavy napríklad vo filmoch Hotel du Nord (1938) Marcela Carného, Pravidlá hry (La regle du jeu, 1939) Jeana Renoira, ale aj snímky Le Plaisir (1952) Maxa Ophülsa, ktorá bola adaptáciou troch poviedok Guya de Maupassanta. V menšej úlohe sa objavila aj v poslednom filme Maxa Ophülsa Lola Montez (1955). Diváci si ju budú pamätať aj z nemecko-francúzskeho koprodukčného opusu Mädchen in Uniform (1958) režiséra Gézu von Radványiho alebo Posledného metra (Le dernier metro, 1980), kultovej snímky Franocisa Truffauta. V komédiách Nežné kura Tendre poulet (1978) a Ukradli torzo Jupitera (On a volé la cuisse de Jupiter, 1980), ktoré sa s veľkým úspechom premietali v bývalom Československu, stvárnila matku hlavnej predstaviteľky Annie Girardot. Paulette Dubost by 8. októbra oslávila 101. narodeniny.
Copyright © TASR 2011

And on the eighth day, god created SITA

And on the eighth day, god created SITA
.

25. 9. 2011

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Obete škandálu s odpočúvaním mobilných telefónov v Británii plánujú podať žalobu v USA na mediálny konglomerát News Corporation, patriaci multimilionárovi Ruppertovi Murdochovi. Oznámil to dnes právnik Mark Lewis, ktorý zastupuje mnohé z obetí. Pre agentúru AP uviedol, že podanie žaloby v Spojených štátoch sa očakáva počas budúceho týždňa. Prípadu sa ujmú americkí právnici pod vedením renomovaného právnika a aktivistu Normana Siegela, ktorý sa angažuje ako zástupca rodín obetí teroristických útokov z 11. septembra. Žaloba bude predložená v štáte New York, kde má multinárodná spoločnosť News Corp. svoje hlavné sídlo. Prvé pojednávania v kauze sa očakávajú v priebehu dvoch až troch mesiacov.
Copyright © TASR 2011
Skupina asi 50 gréckych študentov vnikla v nedeľu večer v Aténach do sídla verejnoprávnej gréckej televízie a prerušila vysielanie. Podľa polície sa študenti snažili zverejniť protest proti vládnej reforme univerzít. Predstavitelia televíznej stanice NET odmietli výzvu zverejniť a zastavili vysielanie, aby zabránili študentom vystúpiť v priamom prenose. Hlavná spravodajská relácia bola zruščená a nahradili ju dokumentárnym filmom. Okolo dvetisíc gréckych študentov v nedeľu tiež protestovalo neďaleko budovy gréckeho parlamentu. Niektorí demonštranti hádzali fľaše na privolaných policajtov, ktorí proti nim zasiahli slzným plynom.
Copyright © ČTK 2011

San Sebastian Film Festival

San Sebastian Film Festival

Španielsky film o francúzskom maliarovi a spisovateľovi Francois Augiérasovi získal hlavnú cenu Zlatú mušľu na filmovom festivale v španielskom meste San Sebastián. Porota oznámila držiteľov prestížneho festivalového ocenenia v sobotu večer na záver tejto deväťdňovej prehliadky filmu. Víťazný film Los Pasos Dobles (Dvojitý krok, pozn. voľný preklad TASR) španielskeho režiséra Isaki Lacuestu, ktorý sa natáčal v africkom štáte Mali, rozpráva príbeh podľa životopisu francúzskeho umelca Francoisa Augiérasa (1925-71), ktorý pomaľoval každý centimeter komplexu vojenských bunkrov v púšti a nechal ich zaviať pieskom, kým ich až v 21. storočí neobjavili pre verejnosť. Cenu za najlepšiu réžiu získal Grék Filippos Citos za film Adikos Kosmom (Nespravodlivý svet, pozn. voľný preklad TASR) o policajtovi, ktorý rieši dilemu medzi spravodlivosťou, čestnosťou a láskou. Antonis Kafetzopulos, ktorý stvárnil vo filme hlavnú úlohu, sa stal najlepším hercom festivalu. Cenu pre najlepšiu herečku si zo San Sebstián odnáša španielska herečka María Leónová za úlohu vo filme La Voz Dormida (Spiaci hlas, pozn. voľný preklad TASR), režiséra Benita Zambrana. Najlepší scenár napísal podľa poroty japonský scenárista Hirokazu Kore-eda v autorskom filme Kiseki (Chcel by som, pozn. voľný preklad TASR). Osobitnú cenu poroty si za rodinnú komédiu Le Skylab odnáša francúzska režisérka Julie Delpyová. Organizátori festivalu v San Sebastián na 59. ročníku ocenili cenou za celoživotný prínos kinematografii americkú herečku Glenn Closeovú.

Copyright © TASR 2011

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

V relácii V politike vystúpi možno čestný doktor zo Skalice, Banášová a trdelník. Nevieme.

STV vysiela diskusnú reláciu O 5 minút 12 v nedeľu 25. septembra o 11.55 na Jednotke s Martou Jančkárovou. Vzťahy v koalícii sa vyostrujú. SaS nepodporí euroval. Minister financií Ivan Mikloš chce spojiť hlasovanie o eurovale s vyslovením dôvery vláde. Blížia sa predčasné voľby? Opýtame sa poslancov NR SR Jozefa Kollára z SaS, Ivana Štefanca z SDKÚ-DS, Ivana Švejnu zo strany Most-Híd a podpredsedu SNS Andreja Danka. Hosťami Zlatice Puškárovej v relácii Na telo dňa 25. septembra 2011 budú: predseda NR SR a predseda SaS Richard Sulík a podpredseda NR SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Témami sú Euroval a Osud vládnej koalície .