27. 1. 2007

Cui bono ?

Cui bono ?
Na poslednej Rade STV temer nepozorovane zaujala snaha členky rady prepašovať do plánu činnosti Rady STV na rok 2007 návrh v zmysle Zákona o STV § 8 , Pôsobnosť rady Slovenskej televízie , (1) Rada Slovenskej televízie (ďalej len „rada“) ,h) schvaľuje po oboznámení sa so stanoviskom dozornej komisie návrh generálneho riaditeľa na využívanie reklamného vysielacieho času Slovenskej televízie ako celku v spolupráci s externou spoločnosťou, ako aj návrh postupu generálneho riaditeľa na výber tejto spoločnosti. Išlo azda o prerieknutie alebo je to už zadanie pre nového člena manažment dať k dispozícii celý reklamný priestor externému prostrediu ? Budeme pozorne sledovať vývoj. Nabudúce : niečo o Poslednej večeri pred Radou STV .

Reklamná pauza, teraz sa môžete ísť....

Reklamná pauza, teraz sa môžete ísť....

26. 1. 2007

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Správa o stave únie z úst amerického prezidenta Georga W. Busha zaujíma Američanov zrejme viac ako nádejné spevácke talenty americkej verzie SuperStar American Idol. Kým prezidentovu reč, ktorú vysielalo deväť televíznych staníc, sledovalo približne 45,5 milióna Američanov, SuperStar v ten večer pripútala k obrazovkám len niečo cez 32,6 milióna divákov. Tú odvysielal kanál Fox tesne pred prezidentovým zhodnotením stavu únie. Jeho reč zaznamenala v porovnaní s minulým rokom nárast sledovanosti o deväť percent. Najviac divákov ju sledovalo na stanici NBC. Výsledky sledovanosti zverejnila spoločnosť Nielsen Media Research.

Na ďalšiu, už šiestu osobu uvalili včera v Turecku v súvislosti s vraždou novinára arménskeho pôvodu Hranta Dinka vyšetrovaciu väzbu. Dvadsaťpäťročný študent je dôvodne podozrivý z trestných činov podnecovania k vražde a členstva v ozbrojenej skupine. Už skôr obvinil istanbulský hlavný prokurátor Aykut Cengiz Engin 17-ročného nezamestnaného Ogüna Samasta z čiernomorského prístavného mesta Trabzon z úkladnej vraždy a z členstva v ozbrojenej skupine. Štyria ďalší zadržaní sa budú zodpovedať zo založenia ozbrojenej formácie a z podnecovania k vražde. Samast, ktorý má údajne blízko k ultranacionalistickej skupine v jeho rodnom meste Trabzon, sa priznal, že pred týždňom v Istanbule za bieleho dňa zastrelil Hranta Dinka, keď vychádzal zo sídla redakcie periodika Agos. Za motív tejto vraždy, ktorá vyvolala v Turecku vlnu pobúrenia a masové protesty, páchateľ označil fakt, že novinár vo svojich článkoch a vyhláseniach o masakroch Arménov počas prvej svetovej vojny "urazil" Turkov. Týždeň po vražednom atentáte na žurnalistu odvolali dnes z funkcií policajného prezidenta z Trabzonu, ako aj guvernéra tamojšej provincie. Ministerstvo vnútra krajiny polmesiaca preskúma, či kompetentné zložky v danom prípade nepochybili, informujú turecké médiá. Všetci podozriví v kauze pochádzajú práve z Trabzonu, ktorý sa už vlani stal dejiskom vraždy talianskeho duchovného. Toho zastrelil 16-ročný mladík.

Novým členom Etického panelu Českej televízie sa stane analytik strategického rozvoja Českej televízie Nikolaj Savický. Savický tak nahradí novinára Jiřího Peňása, ktorý na svoju funkciu rezignoval na prelomu roku. Peňás bol členom etického panelu od jeho obnovenia vo februári 2004. Nikolaj Savický sa však má stať riaditeľom komunikačného centra Slovenskej televízie. Etický panel ČT je poradným orgánom generálneho riaditeľa Českej televízie. Poslaním panelu je prijímať stanoviská k eticky sporným aspektom v reláciách ČT. Britský bulvárny novinár, ktorý sa priznal, že sa napojil na mobilné telefóny spolupracovníkov a členov britskej kráľovskej rodiny vrátane princa Williama, bol odsúdený na štyri mesiace väzenia. Clive Goodman pracujúci pre týždenník News of the World sa takýmto spôsobom dostal k obsahu vyše 600 správ. Na údajné opakované narušenie bezpečnosti telefonickej siete políciu upozornila rezidencia korunného princa Charlesa. Správy boli sledované od novembra 2005 do júna minulého roka. William začal mať podozrenie potom, ako týždenník zverejnil článok o jeho zdravotnom probléme s kolenom, čo vedelo len niekoľko osôb, pričom sa o tom zmienil v telefonickej správe.

DNES na JEDNOTKE

DNES na JEDNOTKE

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS

Podľa Asociácie telekomunikačných operátorov (ATO) blokovanie miestnych vedení bývalým monopolom vylučuje konkurenciu z trhu internetovej televízie (IPTV). „Je pravdou, že Slovak Telekom zverejnil referenčnú ponuku na prenájom týchto vedení, avšak za cenových a zmluvných podmienok, ktoré iní poskytovatelia nemôžu akceptovať. Z tohto dôvodu sa trh s prenájmom miestnych vedení nerozbehol," uvádza sa v stanovisku ATO, ktoré poskytol predseda ATO Vladimír Ondrovič. Podľa ATO prináša tento stav ďalšie problémy, ako napríklad poskytovanie IPTV na platforme technológie DSL inými spoločnosťami ako Slovak Telekom (ST). Iné spoločnosti tak nemôžu využiť vlastnú technológiu pre IPTV a od ST si prenajať len miestne vedenie. Namiesto toho musia zložito žiadať o sprístupnenie celej siete bývalého monopolu na poskytovanie tejto služby, pričom ani táto možnosť nebola doteraz umožnená. V súvislosti s IPTV službou Magio od ST podal alternatívny operátor Slovanet podnet na Telekomunikačný úrad (TÚ) SR a Protimonopolný úrad (PMÚ) so žiadosťou o predbežné zastavenie služby. Podľa Slovanetu porušuje ST zákon o ochrane hospodárskej súťaže, čo však ST odmieta. Asociácia očakáva, že po zmene vo vedení TÚ, bude úrad vyžadovať od poskytovateľov služieb a sietí s významným postavením na trhu, dodržiavanie princípov transparentnosti, nediskriminácie prístupu a nákladovej orientácie cien v referenčných zmluvách a ponukách prístupu k sieťam a vedeniam.

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA

"Mediálna zdochlina Jožo Pročko na chvíľu zažiari, pretože má s nami proti našej vôli nakrútené dve časti. On tvrdí svoje, my tiež a kto sa bude smiať naposledy? Uvidíme, povedal Zbrojnoš. Znova má národ čo riešiť. " Braňo Mojsej

"Zaujal ma výrok Fialovej, že s Let´s Dance a s Hviezdami na ľade sa televízie rehabilitovali. Nech netára voloviny a keď nevie, čo so sebou, nech sa posadí na záchod alebo nech sa znova opije a posiela novinárov tam, kam ich posiela." Nora Mojsejová

"Go to hell, gringos!" Hugo Chavez

"Vláda by sa mala zaoberať možnosťou odškodnenia" prevádzkovateľov zimných stredísk. Prevádzkovatelia týchto stredísk investovali do svojich zariadení veľké peniaze, aby zvýšili kvalitu ponúkaných služieb - a teraz nie vlastnou vinou sa im investície nevrátia. Mnohí môžu podľa neho dokonca prísť do krachu. Keď je sucho, vláda odškodňuje poľnohospodárov. Aj v tomto prípade by mala zvážiť možnosť pomoci prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk."

Milan Urbáni podpredseda Ľudovej strany-HZDS

"Alebo si hádam niekto myslí, že Hreha by bol ochotný s Kordom, Kyškom a svedkami ich rozhovorov verejne diskutovať? Ak áno, prečo ich sám nepozval do mimoriadnej diskusie, ktorá sa namiesto relácie Pod lampou konala minulý štvrtok? Prečo sa Hreha radšej zachoval tak, že ho teraz bude musieť Rada pre televízne vysielanie a retransmisiu, menovite pani Valéria Agócs, verejne pokarhať za nevyváženosť? A možno mu aj udelia strašnú pokutu za neprofesionalitu, porušenie novinárskej etiky a, prísne vzaté, aj za predčasné ukončenie svojej vlastnej relácie. Chudák Radim."

Martin Mojžiš

"Po krachu Horizontu a BMG sa dva mesiace správal ako spolumajiteľ TA3. Na dva mesiace mi spôsobil nočnú moru. Je to človek, ktorého pracovnou metódou je rozprávanie. Hovoril, hovoril a v skutočnosti o ničom. Každý ho poznal. On už bol raz taký. Záležalo mu na imidži." Martin Lengyel

„Tvrdý boj opozície s koalíciou sa zrejme premieta aj do rady." Bohumír Bobocký

25. 1. 2007

TAKMER SLOVAK MEDIA NEWS

TAKMER SLOVAK MEDIA NEWS
Asociácia hovorcov Slovenska je znepokojená postupom exministra spravodlivosti Daniela Lipšica, ktorý sa rozhodol zažalovať súčasného hovorcu ministerstva spravodlivosti Michala Jurčiho ako fyzickú osobu za vyjadrenia na jeho osobu. Ako uvádza v stanovisku AHS jej hovorca Róbert Merva, "ide o nepochopenie funkcie hovorcu", pričom zdôrazňuje, že asociácia nehodnotí politický obsah tohto sporu. "Úlohou hovorcu je podľa AHS sprostredkovanie informácií o činnosti organizácie, ktorú zastupuje a v mene ktorej sa verejne vyjadruje. Hovorca teda prezentuje oficiálne stanovisko inštitúcie alebo spoločnosti, ktorou je na túto funkciu splnomocnený," vysvetľuje.Poslanec za KDH Lipšic podal na Jurčiho trestné oznámenie pre podozrenie z ohovárania. Ako vysvetľuje Lipšic vo svojom stanovisku, Jurči v posledných dňoch zverejnil tri nepravdivé resp. zavádzajúce informácie týkajúce sa jeho osoby.

SuperStar SK vs. Svet Again

SuperStar SK vs. Svet Again

IFPI SR Hitparáda - RADIO TOP 100 -Týždeň - 2007/03

1. FURTADO NELLY -ALL GOOD THINGS 2. TINA-VIEM ŽE POVIEŠ ÁNO 3. DESMOD-ZHORÍ VŠETKO ČO MÁM 4. BEYONCE-IRREPLACEABLE 5. AGUILERA CHRISTINA-HURT 6. PEHA-RENESANCIA 7. SHAKIRA & SANTANA-ILLEGAL 8. SMATANOVÁ ZUZANA-NEKRÁČAJ PREDO MNOU 9. RED HOT CHILI PEPPERS-SNOW 10. TAKE THAT-PATIENCE 12. I.M.T. SMILE-HEJ VSTÁVAJ 14. CMORIK PETER-MÁM POCIT 17. BEZDEDA TOMÁŠ-KRÁSNE KRÁSNA 18. HEX-INŠTRUKTOR LÁSKY 23. GRIGOROV ROBO-POVEDZME 37. NO NAME-MEDZI BLOKMI 39. LOBO & KOTUĽA PETER-LEN S TEBOU 50. P.S.-NA NIČOM NEZÁLEŽÍ 55. NATAŠA-FEBRUÁR 56. VETROPLACH-SMEJ SA! 60. KOŠČOVÁ KATKA-POSLEDNÁ 65. BALÚCHOVÁ BARBORA-TVOJE SLOVÁ 67. HABERA PAVOL-OD LÁSKY ZÁVISLÍ 69. ŽBIRKA MIRO-KRÁĽOVNÁ RANNEJ KRÁSY 76. GLADIATOR-33 ROKOV 77. MÜLLER RICHARD-ČO BOLO BOLO 79. NOCADEŇ-TVOJ MONO HLAS 82. ĎURICA ADAM-POSLEDNÝKRÁT 84. CMORIK PETER-ME AND YOU 90. KRAUSZ MARTIN-HĽADÁME 91. HEX-NIKDY NEBOLO LEPŠIE 94. VIDIEK-VIETOR V HLAVE 96. CMORIK PETER-DÁŽĎ 100. ŠTROFFEK IVAN-SÚHLASÍM

RADA STV

RADA STV
Rada STV na včerajšom zasadnutí prerokovala aj Správu o činnosti Rady STV a Dozornej komisie STV za II. polrok 2006 a uložila predsedovi Rady STV, aby ju doručil Výboru NR SR pre kultúru a médiá. Rada ďalej vrátila na doplnenie a prepracovanie „Analýzu činnosti a hospodárenia dcérskych spoločností zriadených STV s návrhom ďalších krokov“ a zároveň uložila predsedovi rady, aby listom požiadal predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá o odklad plnenia úlohy vyplývajúcej z uznesenia Výboru NR SR pre kultúru a médiá č. 14 z 11. októbra 2006 bod B s termínom plnenia 30. 6. 2007. Rada STV zobrala na vedomie upravený Plán činnosti Rady STV v roku 2007 a požiadala GR STV, aby jej predložil návrh Programového kódexu a Etického kódexu STV vrátane návrhu na zriadenie Etickej a rozhodcovskej komisie. Rada STV ďalej súhlasila v súlade s § 13 ods. 1 písm. c) zákona č. 176/2004 Z. z. s odpredajom majetku TŠ Košice – rekreačného strediska Zemplínska Šírava a objektu Rampová a schválila odpis nedobytnej pohľadávky voči spoločnosti Sport Servis International, a. s. Rada STV požiadala GR STV, aby jej predložil Správu o plnení a podmienkach zmluvy s PLUSPRODUCTION, s. r. o. na digitalizáciu, predovšetkým s ohľadom na vlastníctvo všetkých digitalizovaných mastrov svojich diel zo svojho archívu vrátane neobmedzeného množstva ich použitia. Rada STV sa venovala aj relácii Pod Lampou . Podľa Radima Hrehu diskusná relácia Pod lampou bude vo svojom formáte pokračovať, zmení sa len jej názov, scéna a moderátori. "Na relácii bude pracovať viacero pracovných tímov, aby nedošlo k monopolnému výberu tém a hostí," konštatoval Hreha. V programe Dvojky by sa nová forma Pod lampou mala objaviť do dvoch mesiacov, zatiaľ vysielací čas, ktorý bol určený pre túto reláciu nahradia dokumentárne a klubové filmy. Názov ani mená nových moderátorov Hreha ešte nevedel povedať. Ako uviedol Hreha, počas relácie Pod lampou vysielanej 11. januára došlo k porušeniu vysielacej smernice. "Intendant Dvojky Jaroslav Kerner bol upozornený na porušenie pracovnej disciplíny, keďže on zodpovedá za programovú skladbu na druhom okruhu. Svoju zodpovednosť prijal a ponúkol svoju abdikáciu, čo som však neprijal," povedal Hreha. Právne oddelenie v súčasnosti spracováva ďalšie podozrenia na porušenia pracovných povinností. Právnici sa rovnako zaoberajú aj s rámcovou zmluvou medzi tvorcami relácie Pod lampou a STV. "Keďže v zmluve nie je zakotvený čas, kedy sa má relácia skončiť a teda ide o program s otvoreným koncom, zatiaľ to vyzerá tak, že sankcie voči tvorcom nebudú môcť byť uplatnené. Na konečnom verdikte však stále pracujú právnici," povedal programový riaditeľ STV Roman Lipták.

Total loss of memory

Total loss of memory

O prípadnom prepojení podnikateľa Jozefa Majského na nebankové spoločnosti Horizont Slovakia a BMG Invest vypovedali dnes pred Špeciálnym súdom bývalí riaditelia televízií TA3 Martin Lengyel a TV Joj Richard Rybníček. Počas ich pôsobenia bol Horizont veľkým zadávateľom reklamy v televíziách. Podrobnosti o údajnom vplyve Majského na nebankové spoločnosti, ktoré podnikateľ podľa obžaloby tuneloval, však nevedeli potvrdiť. Súd predvolal tiež bývalého šéfa českej TV Nova Vladimíra Železného, ktorý však na pojednávanie neprišiel. Lengyel dnes na otázky súdu nevedel povedať, či bol Majský prepojený na spoločnosti Horizont a BMG. Povedal len, že Majského poznal ako človeka, ktorý si často vymýšľal. "Majský je človek, ktorého pracovnou metódou je rozprávanie," vyhlásil. Rybníček pred súdom vypovedal ako bývalý šéf televízie Joj, ktorá je nástupkyňou regionálnej televízie Global. V nej mala podiel spoločnosť Horizont. Vysielanie televízie Joj pomáhal rozbehnúť aj Železný. Ani Rybníček však nepovedal, či boli Majský a jeho spoločníci prepojení na nebankové spoločnosti. Rybníček sa, ako obvykle, odvolával aj na to, že na mnohé veci si už po piatich rokoch nespomína.

Na okraj :

Audítorka v správe pre špeciálny súd opisuje aj známu kauzu, ako dal Fruni televízii TA 3 vyše 140 miliónov tak, že si v nej objednal reklamný čas na štyri roky. Zakladateľ TA 3 Martin Lengyel vtedy tvrdil, že majiteľom televízie je britská spoločnosť, neskôr však potvrdil, že peniaze na rozbeh televízie "sme dostali priamo z BMG". Lengyel tvrdil, že zmluva je pre televíziu výhodná, audítorka Alena Zborovská však zdôraznila, že o to nevýhodnejšia bola pre Horizont, ktorý televíziu v skutočnosti priamo dotoval.

TV Global- Richard Rybníček , Marcel Para, Milan Antol, Vladimír Fruni , František Matik ,Ing. Marián Šebeščák, Ing. Jana Bucková ,Ing. Alena Parová , Mgr. Stela Ochodnická

24. 1. 2007

Reklamná pauza, teraz sa môžete ísť....

Reklamná pauza, teraz sa môžete ísť....

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Nočná mora dospelých, ktorí neovládajú učivo zo základnej školy, sa čoskoro stane skutočnosťou v novom vedomostnom kvíze. V sobotu avizovala americká televízna stanica Fox nový program Ste múdrejší ako piatak?, ktorý chce uviesť na obrazovky ešte tento rok, najskôr však na jar. Piatemu ročníku základnej školy zodpovedá v Spojených štátoch vek desať až jedenásť rokov. Dospelí si v kvíze preveria znalosti z učebníc pre základné školy. K dispozícii budú mať poradcov z radov žiakov, s ktorými budú môcť konzultovať. "Vo väčšine kvízov ide o to, aký ste múdry. Tu ide o to, aký ste hlúpy," uviedol Peter Liguori, ktorý má na stanici Fox pod palcom zábavu. Fox získal v konkurencii s inými stanicami práva na tento program, ktorý vznikol v hlave televízneho producenta Marka Burnetta. Ligouri neskromne priznal, že za tým možno stojí fakt, že z prizvaných vedel ako jediný správne odpovedať na všetkých šesť otázok z pripravovaného kvízu. Hollywoodska herečka Uma Thurman podpísala zmluvu v prepočte za 961 miliónov korún za to, že sa stane tvárou spoločnosti Virgin Media, ktorú spoločne vytvorili spoločnosti Virgin Mobile a NTL. Hviezda filmu Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994) sa tak pripojí k modelke Kate Moss a herečke Pamele Anderson, ktoré sa objavili v reklamnej kampani spoločnosti Virgin Mobile. "Sme nadšení, že nám Uma pomôže uviesť a predstaviť najzaujímavejšiu a najväčšiu spoločnosť pod značkou Virgin na svete," povedal riaditeľ spoločnosti Virgin Media James Kydd.

Dušan Chmelíček

Na päť a pol roka nepodmienečne dnes Mestský súd v Prahe odsúdili bývalého ministra informatiky v českej vláde Vladimíra Mlynářa. Spolu s ním boli na šesť rokov nepodmienečne odsúdení tiež bývalý šéf Testcomu a exriaditeľ Českej televízie Dušan Chmelíček a jeho niekdajší námestník Vít Novotný. "Obžalovaní konali za účelom získania prospechu veľkého rozsahu," uvádza sa v rozsudku. Podľa súdu konali úmyselne a pre Českú republiku išlo jednoznačne o nevýhodnú zmluvu. Exminister pri vynesení rozsudku len krútil hlavou, súd ho uznal za vinného zo zneužívania právomocí verejného činiteľa a za zneužitie informácií v obchodnom styku. Súd veľmi sprísnil návrh žalobcu, ktorý pre Mlynářa žiadal len ročnú podmienku. Mlynář sa mal podľa súdu obohatiť o jedenásť miliónov. Všetci traja budú vo väzení s dozorom. Mlynář sa podľa súdu dopustil trestného činu tým, že v októbri 2003 vyzval štátnu príspevkovú organizáciu Testcom, aby založila spoločnosť Testcom servis s.r.o., ktorá mala prevádzkovať Portál verejnej správy. Podľa zákona o majetku štátu to však nie je možné. Štátna príspevková organizácia totiž môže založiť obchodnú spoločnosť len so súhlasom vlády. Ten si Mlynář nevyžiadal. V procese odsúdili tiež bývalého riaditeľa Testcomu a exriaditeľa Českej televízie Dušana Chmelíčka. Ten podľa súdu porušil rozpočtové pravidlá. Do kapitálovej spoločnosti Testcom servis totiž ako riaditeľ Testcomu poslal 7,5 milióna korún. Aj keď bol Testcom servis tiež v majetku štátu, tak zákon takýto presun zakazuje. Súd mu za to vymeral šesť rokov nepodmienečne.

Novým predsedom Rady Českej televízie se dnes stal jej doterajší miestopredseda Jiří Baumruk, ktorý bol do Rady ČT zvolený v roku 2005. Stalo sa tak až v druhom kole voľby. V prvom kole Baumruk súperil s Janom Prokešom a Jiřím Voráčom. Jiří Baumruk najskôr získal 11 hlasov a postúpil spolu s Jiřím Voráčom do druhého kola . V rozhodujúcej druhej voľbe získal Jiří Baumruk opäť 11 hlasov a Jiří Voráč o jeden hlas menej než v prvom kole. V čele Rady ČT Baumruk nahradil Milana Horálka, ktorý desiateho januára z Rady ČT odstúpil.

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS
Ministerstvo kultúry vypracuje vlastný návrh tlačového zákona a predloží ho do legislatívneho procesu už v prvej polovici tohto roka. V reakcii na iniciatívu Slovenského syndikátu novinárov, ktorý ministerstvu doručil svoj návrh zákona o masových médiách to uviedol hovorca Jozef Bednár. "Rezort kultúry už v minulom roku deklaroval ako jednu zo svojich priorít na rok 2007 prípravu nového tlačového zákona," uviedol s dodatkom, že si preštudujú aj návrh zákona z dielne SSN. Riešenia, ktoré budú na ministerstve považovať za podnetné, do návrhu zákona zapracujú. O koncepčných východiskách zákona bude Ministerstvo kultúry diskutovať aj so zástupcami Slovenského syndikátu novinárov, vydavateľov a novinárov v rámci obnovenej Rady ministra kultúry pre masmédiá.

Zomrel poľský reportér Ryszard Kapuscinski

Zomrel poľský reportér Ryszard Kapuscinski
Vo veku 75 rokov zomrel poľský reportér Ryszard Kapuscinski. Počas svojho života stihol napísať devätnásť kníh s reportážami z najrôznejších častí sveta, ktoré preložili do viac ako tridsiatich jazykov. Po rušnom detstve, ktoré mu poznačila vojna, sa stal novinárom. V 50. rokoch pôsobil ako zahraničný reportér, čo mu umožnilo zblízka sledovať a zaznamenať krvavé revolučné boje v Kongu, Angole či Nigérii. V roku 1978 ho preslávila a zároveň mu doma spôsobila problémy kniha Cisár, v ktorej popisuje pád posledného etiópskeho cisára Haila Selassieho a prevzatie moci marxistickými dôstojníkmi. Bol svedkom dokonca aj "futbalovej vojny" medzi Salvádorom a Hondurasom v roku 1969. Neskôr, keď už Kapuscinski tak veľa necestoval, písal o globalizácii, médiách a ekologických problémoch. I keď meno Ryszarda Kapuscinskeho často skloňovali s Nobelovou cenou za literatúru, nakoniec sa jej nedožil, pretože mu vždy unikla. Ryszard Kapuscinski bol reportérom, ktorý sa aj napriek tomu, že žil v komunistickom Poľsku, venoval politickej publicistike. Aj preto bol slávny a uznávaný i na Západe. Sám o sebe pritom hovoril, že povolanie zahraničného reportéra nie je zamestnanie, ale spôsob života.

Predsedom Rady STV sa stal Bohumír Bobocký

Predsedom Rady STV sa stal
Bohumír Bobocký
Predsedom Rady STV sa stal Bohumír Bobocký. Rozhodla o tom dnes rada v druhom kole hlasovania. Rada vyberala predsedu v dvoch voľbách, do druhého kola postúpil Bohumír Bobocký a Peter Malec. Bobocký získal osem hlasov a Malec päť. Bobocký sa funkcie ujme dnes. Nový predseda Rady STV Bohumír Bobocký tvrdí, že cíti veľkú zodpovednosť a záväzok voči svojej funkcii. Niekoľkými závažnými a jasne formulovanými posolstvami objasnil situáciu i budúcnosť STV :"Keďže STV funguje v provizóriu, a dočasný manažment predložil plán s deficitom 300 miliónov korún, budeme musieť zapracovať na novom schválení rozpočtu a programovom koncepte, čo bude veľký problém. dodal. Rada STV sa pod mojim vedením bude snažiť vniesť jasno do činnosti a hospodárenia dcérskych spoločností STV. Rovnako nás čaká plnenie programovej služby na obidvoch okruhoch, zvlášť v období, keď sa z dvojky na televíznom trhu stáva trojka i napriek komerčnému obsahu na Jednotke."

Sviatok patróna novinárov

Sviatok patróna novinárov
Dnes slávi katolícka cirkev sviatok patróna novinárov svätého Františka Saleského. František Saleský sa narodil na taliansko-švajčiarskom pohraničí v Savojsku na zámku Sales 21. augusta 1567. Filozofiu a teológiu študoval v Paríži a doktorát obojakého práva - občianskeho i cirkevného - dosiahol v Padove. Ako 19-ročný, v období silnej reformácie, prekonal osobnú krízu viery. Keď sa stal kňazom, ponúkol sa biskupovi, že kalvínov v kraji Chablais získa pre Katolícku cirkev. Nedal sa znechutiť a svojimi listami burcoval k návratu ku kresťanstvu. V roku 1602 ho pápež vymenoval za diecézneho biskupa v Ženeve. Sídlil však v Annecy. František Saleský bol človekom prenikavého ducha, učený humanista a veľký duchovný vodca. Na základe vlastnej skúsenosti krízy viery vedel múdro viesť ľudí k Bohu. Aj vo svojom biskupskom úrade bol neúnavným pisateľom a štatistiky hovoria, že napísal približne 6 000 listov. Vyčerpaný apoštolskou činnosťou zomrel 28. decembra 1622.

23. 1. 2007

Nezmeškajte pokračovanie S Mariannou !

Nezmeškajte pokračovanie s Mariannou !

Jeden svet v Žiline

Jeden svet v Žiline
Žilinské art centrum Stanica Žilina-Zárečie na Závodskej ceste 3 bude od zajtra do nedele 28. januára hostiť medzinárodný filmový festival o porušovaní ľudských práv nazvaný Jeden svet. V piatich blokoch - Ženy dnes, Strety a stretnutia kultúr, Odysea migrantov, Na večné časy, Máte právo vedieť - ponúkne 25 dokumentárnych snímok. Medzi najväčšie lákadlá podujatia patria snímky ako Kaukazskí zajatci (Yury Khashchavatski, 2002), Právo silnejšieho (Patric Jean, 2003), Stratené deti (Oliver Stoltz, 2004), Spravodlivosť z Agadezu (Christian Lelong, 2004), či Kto zaspieva uspávanku... (Nina Rudik, 2006). Jeden svet má na svojom programe i Obraz nepriateľa (Mark Daniels, 2005), Džínsy z Číny (Micha Peled, 2005), Na deň vo vojne (Ruhi Hamid, 2005), Biele mäso (Ric Esther Bienstock, 2005), či Ropovod v susedstve (Nino Kirtadzé, 2005). Päť dní projekcií obohatí v posledný januárový víkend niekoľko sprievodných akcií. Jeden svet otvorí vernisáž fotografií Lucie Nimcovej s názvom Rusnaci - hľadanie stratených domovov. Jej hosťom bude režisér Marek Šulík, ktorý na otvorení premietne svoj krátky film Strata domova. Festival tiež uvedie dokument About Young Parents občianskeho združenia Kumakokra, ktorý porovnáva životy a sociálnu situáciu mladých rodičov v štyroch európskych krajinách. V rámci sekcie Ženy dnes sa odohrá divadelno-výtvarná performance Maroša Rovňáka Matka neviestok. Nebude chýbať ani verejná diskusia s odborníkmi na tému ľudských práv, alebo osobné stretnutia s režisérmi niektorých uvedených filmov. O hudobnú zložku Jedného sveta sa postará koncert autentického etnického folklóru Derevjanky alebo festivalová party DJ-a Potkana. Záver festivalu bude patriť banskobystrickému Divadlu z pasáže a ich novému predstaveniu Nebíčko v réžii Viery Dubačovej. Prítomní si budú môcť pozrieť aj film Jána Štrbáka o tomto divadle s názvom Z denníka jedného vagóna.

Pokuty naše každodenné

Pokuty naše každodenné
Za odvysielanie reportáží Hedviga a Hedviga 2 v programe Reportéri v Slovenskej televízii začala dnes Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) správne konanie. Rada sa domnieva, že STV odvysielaním porušila všestrannosť informácií a pluralitu názorov v rámci vysielanej programovej služby. STV reportáže odvysielala v októbri, resp. novembri 2006. Správne konanie tiež začala voči televízii Markíza za odvysielanie reportáže v rámci programu Reflex o radách farárov v oblasti sexu. Členovia rady sú presvedčení o porušení zákona - znevažovanie na základe viery a náboženstva. TV Markíza dostala aj 300-tisícovú pokutu za odvysielanie príspevku v rovnomennej relácii o manželoch prevádzkujúcich sadomasochistický salón. Voči TV JOJ začala RVR tiež správne konanie za možné porušenie objektívnosti v súvislosti s tým, že 20. augusta 2006 odvysielala v rámci programu Noviny príspevok informujúci o výrazoch v Krátkom slovníku slovenského jazyka. RVR voči STV začala aj ďalšie dve správne konania za neodvysielanie o oznamu o porušení zákona (27. novembra a 4. a 11. decembra 2006) a za možné porušenie ochrany maloletých v súvislosti s odvysielaním relácie Metro 13. novembra. RVR udelila licenciu na televízne vysielanie prostredníctvom KDS spoločnosti ADVERTISEMENT s.r.o., Bratislava (programová služba TV ADVERTISEMENT); uložila sankciu - upozornenie na porušenie zákona vysielateľovi OTS, s.r.o., Čadca z dôvodu neoznámenia zmeny údajov uvedených v licencii; pridelila Slovenského rozhlasu frekvenciu 96,1 MHz Košice a začala správne konanie voči vysielateľovi Rádio Bojnice, s.r.o., Chvojnica za vysielanie v rozpore s udelenou licenciou. Členovia rady tiež uznali za neopodstatnenú sťažnosť spoločnosti Nautik TV spol. s r.o. voči spoločnosti Slovak Telecom, a.s., Bratislava pre nedodržiavanie zákonných povinností. Ide o povinnosť prevádzkovateľa retransmisie zaradiť do základnej programovej ponuky niektoré programové služby.

79th Annual Academy Awards - OSCAR-Nominácie

79th Annual Academy Awards - OSCAR
Nominácie
Najviac nominácií v 79. ročníku udeľovania Oscarov získal muzikál Dreamgirls. Najdôležitejšia kategória - Najlepší film, však tvorcom ušla. Vo vedľajších hereckých kategóriách sú nominovaní tohtoroční držitelia Zlatých glóbusov z filmu Dreamgirls Eddie Murphy a Jennifer Hudson. Až tri nominácie má muzikál v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň. Osmičku nominácií dopĺňajú kategórie Výprava, Kostýmy a Mix zvuku. Sedem nominácií má v hre dráma Babel a šesť mexické fantasy El Laberinto del Fauno. Babel si okrem nominácie v kategórii Najlepší film vyslúžil aj ďalšie nominácie v dôležitých kategóriách, vrátane réžie (Alejandro González Inárritu), strihu, pôvodnej filmovej hudby a scenára. Akadémia si všimla aj ženské herecké výkony vo vedľajších úlohách (Adriana Barraza a Rinko Kikuchi). V kategórii Najlepší film sú okrem snímky Babel, nominované filmy: Na druhej strane, Listy z Iwo Jima, Malá Miss Sunshine a Kráľovná. El Laberinto del Fauno v réžii Guillerma del Tora bude bojovať o titul Najlepší cudzojazyčný film. Okrem toho má nominácie v kategóriách: Výprava, Kamera, Masky, Pôvodná filmová hudba a Pôvodný scenár. Podľa všeobecných predpokladov nominácie v hlavných hereckých kategóriách neobišli Helen Mirren (Kráľovná) a Foresta Whitakera (Posledný škótsky kráľ). Hlavná ženská herecká kategória priniesla aj štrnástu nomináciu pre dvojnásobnú držiteľku Oscara Meryl Streep (Diabol nosí Pradu). Okrem Mirren a Streep sú v tejto kategórii nominované: Penélope Cruz (Volver), Judi Dench (Notes on a Scandal) a Kate Winslet (Malé deti). Whitakerovi budú v hlavnej mužskej hereckej kategórii konkurovať: Leonardo DiCaprio (Krvavý diamant), Ryan Gosling (Half Nelson), Peter O'Toole (Venus) a Will Smith (Šťastie na dosah). Zaujímavosťou je, že O'Toole bol nominovaný už sedemkrát, no Oscara si zatiaľ nikdy neodniesol. Ak by sa mu to nepodarilo ani tento rok, vytvoril by rekord ako herec s najväčším počtom nepremenených nominácií. Pred troma rokmi si O'Toole prevzal čestného Oscara, ktorého ale plánoval odmietnuť, keďže dúfal, že aspoň jedného "skutočného" získa skôr. Vo veľmi podobnej situácii sa nachádza aj režisér Martin Scorsese, ktorý má na svojom konte päť nominácií za réžiu, no ani jednu nepremenil. Prípadná tohtoročná prehra by mu vyniesla rekord v počte nepremenených nominácií medzi režisérmi. Čaká ho však "súboj" s Alejandrom Gonzálezom Inárritu (Babel), Clintom Eastwoodom (Listy z Iwo Jima), Stephenom Frearsom (Kráľovná) a Paulom Greengrassom (Let číslo 93). Čestného Oscara za celoživotné dielo si prevezme skladateľ Ennio Morricone, ktorý počas svojej 45-ročnej kariéry zložil hudbu k viac ako 300 celovečerným filmom. Morricone má na svojom konte päť nominácií na Oscara za hudbu k filmom Nebeské dni (1978), Misia (1986), Nepodplatiteľní (1987), Bugsy (1991) a Malena (2000). Dosiaľ ale zlatú sošku nedostal. Bývalý americký viceprezident síce neuspel v prezidentských voľbách v roku 2000, ale to nemusí platiť o odovzdávaní Oscarov. Dokument o globálnom otepľovaní An Inconvenient Truth, v ktorom účinkuje, si vyslúžil až dve nominácie na Oscara v kategórii najlepší dokument a najlepšia pôvodná pieseň za I Need to Wake Up od Melissy Etheridge. Al Gore síce nie je priamo nominovaný, v prípade výhry si zlatú sošku prevezme režisér dokumentu David Guggenheim, avšak cíti sa poctený, že dokument tak zarezonoval. "Film zvýšil povedomie ľudí o probléme klimatických zmien nielen v Spojených štátoch amerických, ale na celom svete," uviedol Al-Gore v stanovisku, ktoré poslal e-mailom. "Som celému tímu veľmi vďačný a teší ma, že Akadémia si všimla výsledok našej práce. Je dôkazom, že filmy môžu naozaj niečo zmeniť," píše ďalej Gore. Dokument An Inconvenient Truth ocenili nielen diváci, ale slová chvály si vyslúžil aj zo strany kritikov. So zárobkom viac ako 600 miliónov korún sa stal tretím najziskovejším dokumentom v histórii. Sprievodná kniha k dokumentu bola v USA niekoľko mesiacov na zozname najpredávanejších kníh. Konkurentmi Al Gorovej výzvy svetu je dokument s názvom Deliver Us From Evil o sexuálnom zneužívaní v Katolíckej cirkvi, Iraq in Fragments o konflikte medzi šiitmi a sunnitmi v Iraku, Jesus Camp o letnom tábore evanjelikov a My Country, My Country, ktorého témou sú iracké voľby v roku 2005.
Slávnostný ceremoniál 79. odovzdávania Cien Akadémie bude v nedeľu 25. februára v hollywoodskom Kodak Theatre moderovať komička Ellen DeGeneres.
NOMINÁCIE :

Najlepší film : Babel ;Na druhej strane;Malá Miss Sunshine ; Kráľovná ;Listy z Iwo Jima

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe : Leonardo DiCaprio (Na druhej strane) ; Forest Whitaker (Posledný škótsky kráľ) ; Peter O'Toole (Venus);Will Smith (Šťastie na dosah) ;Ryan Gosling (Half Nelson)

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe :Djimon Hounsou (Krvavý diamant) ; Eddie Murphy (Dreamgirls) ; Alan Arkin (Malá Miss Sunshine) ;Jackie Earle Haley (Malé deti) ;Mark Wahlberg (Na druhej strane)

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe : Penélope Cruz (Volver) ; Helen Mirren (Kráľovná) ; Meryl Streep (Diabol nosí Pradu) ; Judi Dench (Notes on a Scandal) ;Kate Winslet (Malé deti)

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe : Adriana Barraza (Babel) ; Jennifer Hudson (Dreamgirls) ;Cate Blanchett (Notes On A Scandal) ;Rinko Kikuchi (Babel); Abigail Breslin (Malá Miss Sunshine)

Najlepší animovaný film : Autá ;Happy Feet ; V tom dome straší

Výprava :Dreamgirls ;The Good Shepherd ;El Laberinto del Fauno ;Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža ;Dokonalý trik

Kamera : The Black Dahlia; Potomkovia ľudí; Iluzionista; Laberinto del Fauno ;Dokonalý trik

Kostýmy :Kliatba zlatého kvetu ;Diabol nosí Pradu; Dreamgirls ;Marie Antoinette ;Kráľovná

Réžia : Alejandro González Inárritu (Babel) ;Martin Scorsese (Na druhej strane) ;Clint Eastwood (Listy z Iwo Jima) ; Stephen Frears (Kráľovná) ;Paul Greengrass (Let číslo 93)

Najlepší dokumentárny film :Deliver Us from Evil;An Inconvenient Truth ;Iraq in Fragments ;Jesus Camp; My Country, My Country

Najlepší krátky dokumentárny film :The Blood of Yingzhou District ;Recycled Life ;Rehearsing a Dream ;Two Hands

Strih : Babel ;Krvavý diamant ;Potomkovia ľudí ;Na druhej strane ;Let číslo 93

Najlepší cudzojazyčný film :Efter brylluppet (Susanne Bier) - Dánsko ; Indigenes (Rachid Bouchareb) - Alžírsko ;El Laberinto del Fauno (Guillermo del Toro) - Mexiko ;Životy tých druhých (Florian Henckel von Donnersmarck) - Nemecko ;Water (Deepa Mehta) - Kanada/India

Masky : Apocalypto ; Klik - život na diaľkové ovládanie ; El Laberinto del Fauno

Najlepšia pôvodná filmová hudba :Babel ;The Good German ; Notes On a Scandal ;El Laberinto del Fauno ;Kráľovná

Najlepšia pôvodná filmová pieseň :"I Need to Wake Up" - An Inconvenient Truth ; "Listen" - Dreamgirls ;"Love You I Do" - Dreamgirls ; "Our Town" - Autá ;"Patience" - Dreamgirls

Najlepší krátky animovaný film :The Danish Poet ;Lifted ; The Little Matchgirl ;Maestro ;No Time for Nuts

Najlepší hraný krátky film : Binta y la gran idea ; Éramos pocos ; Helmer & Son ; The Saviour ; West Bank Story

Zvuk - strih :Apocalypto ;Krvavý diamant ;Zástavy našich otcov ;Listy z Iwo Jima ;Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Zvuk - mix : Apocalypto ;Krvavý diamant ; Dreamgirls ; Zástavy našich otcov ;Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Vizuálne efekty : Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža ; Poseidon ; Superman sa vracia

Adaptovaný scenár :Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa ;Na druhej strane ; Malé deti ;Notes on a Scandal ; Potomkovia ľudí

Pôvodný scenár :Babel ; Listy z Iwo Jima ;Malá Miss Sunshine ;Kráľovná ;El Laberinto del Fauno

REAKCIE :

"Je to jedna z najťažších hereckých úloh, nie len preto, že je to žijúca osoba, ale aj preto, že je každodennou súčasťou života vo Veľkej Británii... Dúfam, že som dokázala sprostredkovať obraz Alžbety ako ženy, aj ako kráľovnej." (Helen Mirren, nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Kráľovná)"Som v desivo dobrej spoločnosti. Od kráľovnej je veľmi pekné, že ma na chvíľu pozvala." (Judi Dench, nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Notes on a Scandal)"Keď sa vám podarilo dostať medzi týchto ľudí, znamená to, že ste svoju prácu urobili dobre." (Stephen Frears, nominovaný za réžiu filmu Kráľovná - výrok v rozhovore pre BBC adresoval ďalším nominovaným režisérom: Clintovi Eastwoodovi a Martinovi Scorsesemu.)"Keby sa podarilo získať nomináciu každému z nich samostatne, bolo by to úžasné, ale skutočnosť, že to dokázali všetci... to je na malé dievčatko trochu príliš takto skoro ráno." (mexická herečka Salma Hayek, ktorá vyhlasovala nominácie, na adresu hispánskych umelcov, vrátane jej priateľov Penélope Cruz a Alejandra Gonzáleza Inárritu, ktorí získali nominácie)"Veľmi som tomu filmu držal palce a byť súčasťou tohto všetkého je úžasné." (Stephen Mirrione, nominovaný v kategórii strih za film Babel)"Idem si práve kúpiť nové šaty." (dánska režisérka Susanne Bier v reakcii na svoju nomináciu v kategórii cudzojazyčných filmov pre kodanské TV2 News)"Táto nominácia nepochybne ostane jedným z výnimočných momentov mojej kariéry." (Eddie Murphy, nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Dreamgirls)"Celý deň budem kričať od radosti. Naozaj som si myslela, že ma nenominujú. Budem sa snažiť užiť si túto chvíľu. Nemám slov." (Kate Winslet, nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Malé deti)"Vždy, keď vám niekto povie, že môžete pracovať s Martinom Scorsesem, vyskočíte od radosti." (Mark Wahlberg, nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Na druhej strane)"Na profesionálnej úrovni je úžasné, že môžete byť súčasťou filmu, ktorý sa zaoberal týmito ťažkými, bolestnými a diskutabilnými udalosťami." (Paul Greengrass, nominovaný v režisérskej kategórii za film Let číslo 93 - z rozhovoru pre televíziu BBC)"Najväčší vplyv na deti mal tento film v tom, že chcú teraz všetky chodiť na step." (George Miller, režisér nominovaného animovaného filmu Happy Feet)"Myslím, že Akadémia reagovala na film v emotívnej rovine." (Jon Kilik, producent drámy Babel nominovanej na Najlepší film roka)

RADA STV

RADA STV
Zasadnutie Rady Slovenskej televízie sa uskutoční dňa 24. januára (streda) 2006 o 10.00 hod.
Návrh programu:
1. Otvorenie zasadnutia – schválenie programu rokovania, voľba overovateľa zápisu. ; 2. Voľba predsedu Rady STV ; 3. Kontrola plnenia uznesení Rady STV. ;4. Správa o činnosti Rady STV a DK STV v II. polroku 2006 ; 5. Analýza činností a hospodárenia dcérskych spoločností zriadených STV s návrhom ďalších krokov ; 6. Plán činnosti Rady STV v roku 2007 ; 7. Rámcová správa o činnosti STV, o. i.: a) informácia o relácii Pod lampou ; b) informácia o zmluvách nad 200 000 Sk; c) informácia o verejných obstarávaniach ; d) rôzne. 8. Sťažnosti a podnety. ;9. Rôzne ; a) Korešpondencia.

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS
Slovenský syndikát novinárov (SSN) vypracoval návrh mediálneho zákona a dnes ho doručil do Kancelárie prezidenta SR i na Ministerstvo kultúry SR. Informovala o tom predsedníčka syndikátu Zuzana Krútka. "Myslíme si, že náš návrh je vyvážený a zodpovedá dnešnej dobe i európskemu priestoru, v ktorom žijeme,“ zdôraznila Krútka. Oproti platnému tlačovému zákonu zo roku 1966 obsahuje návrh SSN paragrafy o imunizácii informácií, ochrane zdrojov informácií či práve na ospravedlniteľný omyl. Vymedzuje tiež ústavný zákaz cenzúry, zakotvuje princípy transparentnosti vlastníctva médií a niektoré protimonopolné opatrenia, informovala ďalej Krútka. Právom na ospravedlniteľný omyl sa v návrhu zákona rozumie skutočnosť, že ak masové médium uvedie hodnoverný zdroj zverejnenej informácie, tak za ňu zodpovedá ten, kto informoval. V návrhu zákona sa upravuje aj právo na opravu. Novinár by mal mať povinnosť odhaliť totožnosť svojho zdroja informácie iba ak o tom rozhodne súd, jeho rozhodnutie musí byť v súlade s európskym dohovorom o ochrane ľudských práv. SSN navrhuje pre transparentnosť vlastníctva médií zverejňovať každoročne na začiatku roka mená vlastníkov ale aj spoločníkov, akcionárov a členov, ak ich podiel prekračuje 20 percent celkového základného imania. Návrh zákona obsahuje aj tzv. protimonopolné ustanovenia. Návrh zákona je k dispozícii na internetovej stránke Slovenského syndikátu novinárov www.ssn.sk.

Čistý share TA 3

Čistý share TA 3

Na základe vyhotovených analýz jednotky s názvom čistý share, televízia TA3 prezentuje skutočné hodnoty trhového podielu. Čistý share zohľadňuje sledovanosť divákov ku všetkým pozerajúcim divákom v rámci potenciálneho územného dosahu televízie v čase jej vysielania. Na rozdiel od trhového podielu, ktorý zahŕňa populáciu na celom Slovensku a rešpektuje 24-hodinový vysielací čas, čistý share TA3 zohľadňuje vysielací čas a pokrytie spravodajskej televízie. TA3 podľa licencie vysiela v pracovných dňoch 17 hodín denne a cez víkendy 15 hodín denne. Výsledky podľa čistého share-u predstavujú reálny, pravdivý ukazovateľ pozície spravodajskej televízie. Týmito kritériami sa zaoberala aj metodologická komisia PMT na zasadnutí dňa 10. januára. Z jej záverov vyplýva, že televízia TA3 má legitímne právo prezentovať jednotku s názvom čistý share TA3. PMT zároveň implementovala výsledky podľa kritérií čistého share TA3 do softvéru INFOSIS, ktorý vypracúva analýzy.Po prepočte zohľadňujúcom vysielací čas a pokrytie signálom je priemerná hodnota čistého share-u televízie TA3 od 1. januára do 21. januára 2,9%. Dňa 19. januára dosiahol čistý share hodnotu 4,1%. Vo vypracovanej analýze, ktorá pokrýva celoročný prehľad sú uvedené aj ďalšie nadpriemerné hodnoty, napríklad v mesiaci jún 2006 podľa čistého share TA3 vychádza hodnota 4,1 % a v júli o štyri desatiny viac. Celoročný priemer hodnôt trhového podielu sa pohybuje na úrovni zhruba 3,3 %.

TOP OF THE POPS

TOP OF THE POPS

Top 20 všetky slovenské stanice

3.týždeň (15.1.2007 -21.1.2007)

1. Televízne noviny- Markíza -21. 1. 2007; 2. Športové noviny- Markíza -21. 1. 2007 ; 3. Susedia -Markíza - 17. 1. 2007 ; 4. Nikdy nehovor nikdy - TV JOJ - 15. 1. 2007 ; 5. Srdcové záležitosti Markíza 21. 1. 2007; 6. Reflex- Markíza- 17. 1. 2007 ; 7. Reflex - Markíza -15. 1. 2007 ; 8 .NOVINY - TV JOJ -21. 1. 2007; 9.Smotánka - Markíza -20. 1. 2007; 10. Poisťovňa šťastia I.- Markíza -16. 1. 2007 ; 11. Ženatý so záväzkami -Markíza - 17. 1. 2007; 12 .Susedia -Markíza - 17. 1. 2007 ; 13. Pády a vzlety -Markíza -21. 1. 2007; 14. Poisťovňa šťastia I. -Markíza - 18. 1. 2007 ;15. Na streche - Markíza - 20. 1. 2007; 16. Taxi 3 -Markíza - 19. 1. 2007; 17. Senzi Senzus - Markíza - 19. 1. 2007 ; 18.Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag -Markíza -15. 1. 2007; 19.Pošta pre teba - Jednotka - 20. 1. 2007; 20. Góly body sekundy -Jednotka -21. 1. 2007

otázka .týždňa pre rádio jerevan

otázka .týždňa pre rádio jerevan

Može byť Martin Mojžiš ,redaktor časopisu .týždeň, objektívny v posudzovaní konania Štefana Hríba , šéfredaktora časopisu . týždeň ?

Odpoveď :

Rukopis je dobrý aj originálny; časť ,ktorá je dobrá, nie je originálna a časť, ktorá je originálna, nie je dobrá.