MEDIA NEWS
Obľúbené postavy komediálneho seriálu Dva a pol chlapa (2003) by mala doplniť príťažlivá lesba. Tvrdí to relácia E! News. Tvorcovia už pritom pred časom prezradili, že do príbehu pribudne nová ženská postava. Jenny, ktorej predstaviteľku zatiaľ nevybrali, bude stratenou dcérou zosnulého Charlieho Harpera (Charlie Sheen). Rozhodne sa ho vyhľadať, no keď príde do jeho domu, zistí, že tam už býva len jej strýko Alan Harper (Jon Cryer) a miliardár Walden Schmidt (Ashton Kutcher). Napriek tomu sa však k nim napokon nasťahuje.
Predpokladá sa, že Jenny nahradí Jakea Harpera, ktorý už od novej sezóny nebude jednou z hlavných postáv. K tomuto rozhodnutiu tvorcov priviedlo kontroverzné správanie jeho predstaviteľa Angusa T. Jonesa, ktorý pred časom vo videu pre kresťanskú organizáciu Forerunner Christian Church označil seriál za odpad a zároveň vyzval divákov a diváčky, aby ho nepozerali a radšej prepli na iný kanál.
Hlavnou hviezdou Dva a pol chlapa bol počas prvých ôsmich sérií Charlie Sheen, no toho po niekoľkotýždňovom mediálnom spore v roku 2011 vyhodili. Nahradil ho Ashton Kutcher, známy zo seriálu Tie roky sedemdesiate (1998 - 2006) a snímok ako Kámo, kde mám fáro? (2000), Šialené rande (2003), Osudový dotyk (2004), Mejdan v Las Vegas (2008) či Hlavne nezáväzne (2011), ktorý stvárňuje miliardára so zlomeným srdcom Waldena Schmidta. Ten sa po smrti Charlieho Harpera pod kolesami parížskeho metra nasťahuje do jeho domu a zblíži sa s jeho bratom Alanom i synovcom Jakeom. Premiérová epizóda deviatej série amerického sitcomu, v ktorej sa namiesto Sheena po prvý raz predstavil Kutcher, mala rekordnú sledovanosť. Podľa údajov štatistickej spoločnosti Nielsen si jeho debut pozrelo až 27,8 milióna ľudí a seriálu sa aj naďalej darí.
© 2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Grécko v stredu večer spustilo vysielanie nového, ale len dočasného verejnoprávneho televízneho kanálu EDT.
Stalo sa tak mesiac po tom, ako vláda z úsporných dôvodov a v snahe zreorganizovať tento sektor služieb náhle ukončila vysielanie verejnoprávnej rozhlasovej a televíznej spoločnosti ERT, čo vyvolalo nespokojnosť občanov a spory v rámci vládnej koalície.
Televízia EDT začala vysielať v stredu večer, pričom do programu zaradila klasický grécky film. Vysiela sa z areálu súkromnej produkčnej spoločnosti, keďže ústredie ERT ešte stále okupuje asi 2600 prepustených zamestnancov, ktorí tak protestujú proti ukončeniu vysielania ERT a svojim výpovediam.
Spustenie vysielania EDT označili zamestnanci ERT, ako aj novinárske odbory za "televízne pirátstvo". Tvrdia, že nová televízia bez súhlasu príslušného orgánu vysiela na frekvenciách ERT. Upozorňujú tiež, že nedostala súhlas na vysielanie od Národnej rady pre televízne vysielanie. Na znak protestu preto novinárske odbory na dnešné popoludnie vyhlásili štrajk, počas ktorého televízie od 13.00 h do 18.00 h nebudú vysielať správy. Do štrajku sa zapoja aj súkromné stanice.
Podľa námestníka ministra zodpovedného za verejnoprávnu televíziu Pantelisa Kapsisa najbližších niekoľko dní bude ERT vysielať celovečerné a dokumentárne filmy a detské programy, kým jej vedenie nevytvorí tím novinárov, ktorí budú robiť spravodajstvo.
V súlade s plánmi vlády by o dva mesiace mala začať vysielať nová verejnoprávna rozhlasová a televízna spoločnosť NERIT, ktorá bude mať menej zamestnancov ako zrušená ERT. Návrh zákona o vzniku NERIT prerokúva parlament.
Rozhodnutie premiéra Antonisa Samarasa o ukončení vysielania ERT kvôli plytvaniu financiami a korupcii, ako aj o prepustení všetkých zamestnancov, vyvolalo v krajine protesty - najmä v rámci novinárskej obce -, ktoré pred troma týždňami dokonca viedli k vystúpeniu jednej zo strán z koalície.
Konzervatívny premiér a jeho socialistickí koaliční partneri sa snažia brániť sanáciu ERT ako nutný krok v rámci úsporných opatrení a reforiem, ktoré je krajina nútená podstupovať od roku 2010 v rámci balíka záchranných opatrení medzinárodných veriteľov.
Copyright © TASR 2013