MEDIA NEWS
Americký režisér a scenárista David Lynch možno nenakrúti pripravované nové časti mysteriózneho seriálu Mestečko Twin Peaks (1990 - 1991). Tvorca série prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter vyhlásil, že sa rozhodol opustiť projekt, pričom ako dôvod uviedol nedostatok financií, ktoré televízna spoločnosť Showtime bola ochotná poskytnúť na jeho výrobu. "Po roku a štyroch mesiacoch vyjednávania som odišiel, pretože na projekt neponúkli toľko peňazí, koľko som považoval, že bude potrebné. Milujem svet mestečka Twin Peaks a želám si, aby veci dopadli inak," uviedol 69-ročný filmár na Twitteri. Spoločnosť Showtime následne vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že stále dúfa, že sa jej rokovania podarí ukončiť s úspechom.
Seriál o záhadách a tajomstvách malého mesta, v ktorom zavraždili krásnu Lauru Palmer, získal v roku 1991 Peabody Award a tri Zlaté glóbusy. Na konte má aj dve ceny Primetime Emmy z roku 1990. V prvých dvoch sériách sa predstavili napríklad Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer alebo Lara Flynn Boyle. O zámere nakrútiť nové časti obľúbeného seriálu informoval Lynch v októbri. Podľa pôvodného plánu mala mať tretia séria deväť častí a na televízne obrazovky sa mala dostať v roku 2016. Nové epizódy mali byť podľa tvorcov pokračovaním, ktoré sa bude odohrávať v súčasnosti. Nedávno tiež potvrdili, že v pripravovanom projekte si znovu zahrajú Kyle MacLachlan, Sheryl Lee, Dana Ashbrook a Sherilyn Fenn. Nevylúčili pritom ani možnú štvrtú sériu.
David Lynch je americký režisér, producent, hudobník, scenárista, maliar a príležitostný herec. Do svetového povedomia sa však dostal najmä charakteristickými surrealistickými snímkami s nezameniteľným rukopisom, ktoré majú nejednoznačnú interpretáciu. Jeho prvou celovečernou snímkou je horor Mazacia hlava (1977), ktorý sa stal kultovým. S filmom Sloní muž (1980), kde v hlavnej úlohe zažiaril Anthony Hopkins, prišiel mainstreamový úspech, no následne nakrútil prepadák Duna (1984). Kriminálnou drámou Modrý zamat (1986) si však opäť vyslúžil chválu kritiky. Ďalej má na konte spomínaný seriál Mestečko Twin Peaks (1990 - 1991), rovnomenný pilotný film z roku 1990 a prequel s názvom Twin Peaks (1992). Nakrútil tiež trojicu snímok, v ktorých rezignoval na chronologický dej - Lost Highway (1997), Mulholland Drive (2001) a Inland Empire (2006) či krimi drámu Divokosť v srdci (1990) a životopisný film Príbeh Alvina Straighta (1999). Počas svojej kariéry stihol získať tri nominácie na Oscara za réžiu a jednu za scenár a tiež množstvo ďalších cien, pričom denník The Guardian Lyncha v roku 2007 označil za najdôležitejšieho súčasného režiséra.
Americký rapper Diddy sa zhostí úlohy výkonného producenta animovaného seriálu Brightmoor. Pripravovaná séria prinesie príbeh žiakov základnej školy v detroitskej štvrti Brightmoor a tvorcovia ju prirovnávajú k obľúbenému titulu Mestečko South Park (1997). Na scenári sa podieľajú Chip Hall a detroitský zabávač Comedian CP. Dátum premiéry prvých častí seriálu nie je zatiaľ známy.
Štyridsaťpäťročný Diddy, vlastným menom Sean Combs, je americký rapper, producent, podnikateľ a herec. Na začiatku kariéry používal pseudonym Puff Daddy, ktorý si neskôr zmenil na P. Diddy a následne skrátil iba na Diddy. Na svojom konte má zatiaľ päť sólových štúdiových albumov - No Way Out (1997), Forever (1999), The Saga Continues... (2001), Press Play (2006) a Last Train To Paris (2010). Momentálne pripravuje nový album MMM, ktorý chce vydať znova pod pseudonymom Puff Daddy. Získal tri ceny Grammy a dve MTV Video Music Awards. Je tiež úspešným podnikateľom - vlastní napríklad label Bad Boy Records, značku oblečenia Sean John či významný podiel v spoločnosti na výrobu vodky. Ako herec sa objavil napríklad v snímkach Ples príšer (2001), A Raisin in the Sun (2008), I'm Still Here (2010) či Dostaň ho tam! (2010).
©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.