SLOVENSKÍ SATANISTI ZASAHUJÚ

Médiá. Kruh sa uzavrel Nedávno sme písali o tom, ako sa dôvera k médiám zrútila na 23 percent. Zabudnite na to. Už to neplatí. Všetko sa na dobré obrátilo. Médiám na Slovensku po novom (v roku 2026) verí 19 percent ľudí. Zhodou okolností je to rovnaké percento, aké nájdeme za podporou Progresívneho Slovenska. Samozrejme, nejde o celkom totožné skupiny. Aj medzi voličmi PS sú predsa bystrí ľudia, ktorí pri pohľade na väčšinu médií krútia hlavou... Sú to však skupiny podobné a s veľkým prekrytím. Médiá na Slovensku sú prevažne progresívne. A verí im prevažne progresívny tábor a jeho registrovaní partneri. Väčšina voličov PS, časť voličov SaS, Demokratov, KDH... Kruté závery Reuters Institute sú vlastne výbornou správou. Všetko ide tak, ako má. Tak, ako je to správne. Aktivistické médiá si roky nahovárali, že kampaňovou podporou PS a jeho partnerov – a kampaňami proti rivalom PS – to otočia. Dúfali, že svoj plošný vplyv využijú na masívnu podporu progresívcov. Istý čas to tak aj bolo. Z mimoparlamentných nešťastníkov vyrástla, aj vďaka mediálnemu dopingu, 19-percentná strana. No ďalej to už nejde. Keď sa väčšina médií naplno vrhla do politického boja, teda do boja proti väčšinovej spoločnosti, narazila na limity. A začalo sa to otáčať z opačného, mediálneho konca. Zákonite. Namiesto prevýchovy spoločnosti sledujeme úpadok dôveryhodnosti médií. Prevažne progresívnym médiám veria prevažne progresívni voliči. Máme tu pekný rovnovážny stav. Vplyv aktivistických médií na spoločnosť sa tým vlastne končí. Môžu ďalej presviedčať presvedčených. Povedzme 19 percent Slovákov. A tých ostatných budú akurát tak provokovať, vytáčať – a držať pri alternatíve. Mediálnej aj politickej..."
Dag Daniš