EŠTE O TÝŽDNI NA STV
Zarazilo ma už dávnejšie promo nového týždenníka Týždeň v Slovenskej televízii a tvrdil som, že verejnoprávnej televízii by reláciu Pod Lampou odteraz mal platiť W-press .
Stále som presvedčený, že ide o skrytú reklamu, keďže šéfredaktor Týždňa Štefan Hríb so zástupcom šéfredaktora Jurajom Kušnierikom moderujú reláciu Pod lampou na STV a isto sa tam neraz zjaví aj František Šebej, bývalý šéfredaktor Domino fóra,ktorý pripravuje kritickú prílohu Týždňa. Je zvykom, že veľké a úspešné televízie spolupracujú s veľkými a úspešnými vydavateľstvami. Na rozdiel od STV to neskrývajú, ako napríklad Spiegel TV , stern TV.Vo vianočnom dvojčísle redakcia použila témy, ktorých podklady si pripravili k relácii Pod lampou.
Išlo napríklad o podobné témy ako : Kríza cirkví, Rozhovor so Sváťom Karáskom, Tatry nepotrebujú peniaze, všetko témy, pertraktované Pod lampou. Zhoda náhod ?
Je to v poriadku, pokým to umožňuje Slovensá televízia, respektíve jej vedenie. Otázne je, kto koho potrebuje viac. Slovenská televízia Týždeň, alebo naopak ? Pre vydavateľa Týždňa tak neexistuje lepšia možnosť, ako si zadarmo získavať pozíciu na trhu cez Slovenskú televíziu a redakcii je iste príjemné mať honoráre platené za reláciu Pod lampou od STV , aby si robili rešerše aj pre seba.
Skvelá vec a za koncesionárske poplatky. Lebo Dvojka, tá je podľa GR STV tým okruhom, ktorý by mal byť, podľa neho verejnoprávnym. Aj pre súkromné spoločnosti. A ak by bolo pravdou, že Literárne oko nemalo dobrú sledovanosť, tak sa pozrite na sledovanosť Pod lampou, ktorá oscilovala okolo podobných hodnôt. Potom by GR STV musel Pod Lampou zameniť za Ghannamovej Ring. Na to však Anna G. nebola a nie je dostatočne konzervatívne inštitucionalizovaná...
Zažívame tak Pod lampou spolu s Týždňom na STV.
Inak, ku Osobnosti roka sa ku Týždňu pripája svojim hlasom aj Piťo a ruská mafia.
Dobrá voĺba.
|