Bright Future
S veľkým mediálnym , ba aj vládnym nezáujmom Slovak Telekom v tichosti chystá na predaj svoj odštepný závod Rádiokomunikácie, který zabezpečuje šírenie televizneho a rozhlasového signálu.
Vedenie spoločnosti už uzavrelo tender a čaká sa iba na rozhodnutie predstavenstva, v ktorom má , prirodzene, väčšinu nemecký akcionár Deutsche Telekom. Činnosti spojené predovšetkým so šírením televízneho a rozhlasového signálu vložil Slovak Telekom do dvoch dcérskych firiem RK Transmission a RK Tower.
Rozhodnutie by malo padnúť údajne na jedného z piatich uchádzačov. Nie je jasné, čo chce urobiť minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny , ktorý je proti predaju. Zdá sa, že je trochu neskoro. Plánov bolo veľa, žiaden sa neuskutočnil. Tú zásadnú, tichú zmenu urobil Pavol Prokopovič, ktorý znedazdajky ustúpil od kúpy podielu pre štát a nechal Slovak Telekomu úplne voľnú ruku.
Štát má v Slovak Telekome 49 percent akcií, z toho 34 drží ministerstvo dopravy a zvyšok Fond národného majetku. V sedemčlennom predstavenstve, ktoré by malo o predaji podniku rozhodnúť, má štát troch zástupcov. Podpredsedom predstavenstva za štát je "odborník " na predaj straničiek Ing. Jaroslav Volf .
Ing. Vladimír Zeman si bude chrániť svoje podnikateľské zázemie, ako štát. Teroreticky by to ministrovi mohol vysvetliť bývalý riaditeľ Riaditeľstva telekomunikácií, Stredné Slovensko Ivan Doletina .
Naivné ?
Predseda predstavenstva a prezident skupiny Miroslav Majoroš predpokladá, že sa akcionári dohodnú a rozhodnúť by sa malo do apríla.
Štát by sa tak zbavil akéhokoľvek vplyvu na šírenie signálu a to presne v čase nástupu digitalizácie. Zdá sa, že tlak podnikateľských zoskupení je silnejší, než záujmy Slovenska.
Jediným prijateľným riešením by bol záväzok kupujúceho dobudovať celú novú sieť DVB-T na vlastné náklady.
Naivné ?