Obľúbená Pluska , ale aj Pravda
V najnovšom čísle časopisu Plus 7 dní vyšiel článok pod názvom "Biznis so štátom", kde autor píše: Minister však zašiel ešte ďalej a novinárom na tlačovej besede vysvetlil, že tajnosti okolo archívu súvisia s tým, že "sa predpokladá, že tam budú uložené aj dokumenty cudzej moci, teda napríklad z NATO alebo Európskej únie". Podľa nášho zdroja, ktorý sa venuje bezpečnostným otázkam, však Kašický nemá pravdu. Podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností totiž utajované skutočnosti poskytnuté i prijaté v rámci medzinárodnej spolupráce sú archivované v iných registroch, ktoré podliehajú Národnému bezpečnostnému úradu. V prípade obrany ide o Bezpečnostný úrad, ktorý len prednedávnom otváral práve Kašický v areáli ministerstva. Autor článku pravdepodobne nedočítal uvedený zákon do konca. Registre predsa musia byť niekde archivované, v tomto prípade je to vojenský archív. Na margo veci dodávame, že vojenský archív je organizačnou súčasťou Bezpečnostného úradu Ministerstva obrany SR
Vydanie denníka Pravda zo dňa 3. októbra 2007 v článku pod názvom "Milióny za povodne tečú do Žiliny", uvádza, že z balíka 34 miliónov korún pôjde 23 miliónov do Žilinského kraja, z ktorého pochádzajú viacerí ministri a šéf vládnej SNS Ján Slota. Vytváranie takýchto súvislostí považujeme za zavádzajúce a tendenčné.
Nie je pravda, že ide o finančnú pomoc pri odstraňovaní následkov povodní, ale o prostriedky na riešenie zosuvov pôdy. Tie starostovia obcí žiadali už v minulosti, ale predošlý kabinet ich nenašiel v rezerve. Táto vláda poskytnutím pomoci rieši prioritne tie zosuvy pôdy, ktoré bezprostredne ohrozujú obyvateľstvo a jeho majetok. Ide o zosuvy priamo v obciach, kde môžu byť poškodené dôležité komunikácie, alebo inžinierske siete. Podľa stanoviska Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra práve Žilinský kraj je tzv. flyšové pásmo, kde sa zosuvy pôdy vyskytujú najčastejšie.
Rovnako, naznačenie politickej motivácie rozdelenia spomínaných prostriedkov je nelogické a nepravdivé. Peniaze dostane spolu osem obcí. Starostovia štyroch obcí sú opoziční nominanti, jeden je nezávislý a jeden z mimoparlamentnej strany (Strana Zelených). Teda len starostovia dvoch obcí sú nominanti koalície. Z uvedeného jasne vyplýva, že politická príslušnosť nebola kritériom pri rozdeľovaní peňazí.