18. 9. 2023

Odštartoval filmový festival pre deti a mládež Cinedu

Odštartoval filmový festival pre

 deti a mládež CineduDesiatky filmov určených mladej generácii prináša dvojtýždňový Filmový festival pre deti a mládež Cinedu 2023. Odštartoval v pondelok ráno v Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) Nové Mesto nad Váhom a v kine Považan. Informovala o tom riaditeľka festivalu Ľudmila Cviková.
Počas prvého týždňa festivalu (Cinedu Kids-) sa premietajú filmy pre deti do 12 rokov, druhý týždeň (Cinedu Teens-) sú filmy určené kategóriám detí starších ako 13 rokov. Všetky filmy sú v originálnom znení so slovenskými titulkami a pre najmladších divákov, pre ktorých by čítanie titulkov mohlo byť komplikované, budú robiť umelecký živý dabing slovenské herečky Eva Sákalová a Juliana Johanides.
Po prvý raz v histórii festivalu udelia až štyri ocenenia. O cenách Najlepší film Cinedu Kids a Najlepší film Cinedu Teens rozhodujú tri trojčlenné poroty detí a tínedžerov z rôznych miest a obcí. O Cene diváka budú rozhodovať svojimi hlasmi samotní diváci.
Hlavným organizátorom festivalu je občianske združenie Cinedu, spoluorganizátorom Mestské kultúrne stredisko Nové Mesto nad Váhom a kino Považan. Nad CINEDU 2023 prebrali záštitu ministerka kultúry Silvia Hroncová a primátor Nového Mesta nad Váhom František Mašlonka.
Slávnostné vyhlásenie víťazov bude počas záverečného ceremoniálu v piatok 29. septembra od 18.30 h v Kine Považan v Novom Meste nad Váhom.Zdroj: TASR