Americký herec Adam Brody je šťastný, že populárny seriál O.C. California sa definitívne skončil, pretože vďaka nemu nemal možnosť vyskúšať si aj iné úlohy. Tento 27-ročný herec, ktorý stvárňoval v rokoch 2003 až 2006 postavu Setha Cohena, naznačil, že svoju prácu na seriáli miloval, no už potreboval nové pracovné výzvy. Po úspechoch vo filmoch Pán a pani Smithovci (2005) a Ďakujeme, že fajčíte (2005) by sa Brody chcel presadiť aj v ďalších hollywoodskych produkciách. "Všetci sme si výborne rozumeli a scenáre boli také fantastické, že by sme to mohli robiť celé roky. Skončením seriálu nás vyhnali do sveta. Odteraz môžem hrať nových chlapíkov," uviedol herec.
Najstaršie noviny sveta - švédsky Post och Inrikes Tidningar (PoIT) už nebude vychádzať v papierovej, ale iba v internetovej podobe. V budúcnosti si ho teda budú môcť čitatelia prezrieť a prečítať už iba v digitálnej verzii. Noviny začali vychádzať v roku 1645 za vlády kráľovnej Kristíny. Hlavný zdroj informácii obyvateľstva predstavovali najmä v 17. a 18. storočí. Ich pozícia neskôr oslabila s príchodom nových médií na trh. Noviny sa obmedzili iba na publikovanie firemných a úradných oznamov. S ich internetovým formátom sa verejnosť zoznamuje od 1. januára tohto roku. PoIT naďalej ostáva aj s novou tvárou oficiálnym vládnym periodikom. "Zmena formátu je veľký začiatok, na jednej strane je to smutné, no tento vývoj je prirodzený," povedal jeho novovymenovaný šéfredaktor Roland Haegglund, ktorý verí, že prechod k internetovej podobe bude pozitívny. Za výhodu považuje hlavne to, že každý, s pripojením na internet sa okamžite dostane k potrebným informáciám. Končí sa tak stará éra novín, ktorých posledným šéfredaktorom v papierovej verzii bol Hans Holm.
George Bush starší, otec súčasného amerického prezidenta a bývalá hlava štátu, obvinil novinárov z toho, že k jeho synovi prejavujú niekedy "osobnú nenávisť". Sú vraj v správach o jeho synovi tak nepodložene kritickí, že ho to vedie k tomu, že pri ich sledovaní začne polemizovať s televíziou. Bush starší vyhlásil, že je niečo iné, keď majú novinári agresívny štýl a kritický pohľad, ako keď novinárska rétorika prerastá mieru určitej skepsy či odstupu a mení sa na nepodložené nepriateľstvo a osobné útoky. Bush starší, 41. prezident Spojených štátov, mal s tlačou počas výkonu funkcie hlavy štátu pomerne dobré vzťahy, situácia sa však vraj zmenila v čase kampane, počas ktorej sa v roku 1992 neúspešne pokúšal získať druhý mandát. Novinári mu vraj v tom čase otravovali život a jeho priaznivcov to doviedlo dokonca k tomu, že vytvorili slogan „Naštvete médiá – zvoľte Busha“. "Nechcem, aby to bolo veľmi osobné, ale táto antipatia sa zhoršila po tom, čo sa 43. prezident (George Bush mladší) ujal úradu," uviedol bývalý prezident na recepcii pri príležitosti udeľovania novinárskych štipendií. "A je to tak zlé, až som zistil, že robím niečo, čo by som nikdy robiť nemal – odpovedám televíznemu prístroju. A hovorím veci, ktoré by mi moja matka určite neschvaľovala," dodal. Popularita súčasného prezidenta medzi Američanmi je podľa prieskumov verejnej mienky na najnižšej úrovni, čo je v úrade – pohybuje sa okolo 33 percent. Jedným z hlavných dôvodov je odpor verejnosti k postupu USA v Iraku a k tomu, že prezident Bush vyhlásil, že namiesto postupného sťahovania amerických vojakov z tejto blízkovýchodnej krajiny tam naopak chce vyslať až 21 500 ďalších.
Vedúci redakcie napredávanejšieho týždenníka vo Veľkej Británii - News of the World - Andy Coulson v piatok rezignoval v súvislosti so škandálom v rámci ktorého bol jeden z jeho najlepších redaktorov zatknutý a odsúdený na štyri mesiace. Coulson sa vyjadril, že berie zodpovednosť sám na seba. Škandál spôsobilo zistenie, že vedúci rubriky o kráľovskej rodine Clive Goodman získal nelegálny prístup do mobilných telefónov kráľovskej rodiny a jej blízkych a mohol si tak prečítať až 600 osobných esemesiek. Niektoré dokonca adresoval svojim príbuzným princ William. Súd mu vymeral štyri mesiace a jeho komplicovi - Glennovi Mulcaireovi pol roka. V indickom Kašmíre začala vysielať prvá súkromná rozhlasová stanica. Rádio odštartovalo svoju činnosť s mottom "Žite naplno" a poslucháčom sľubuje nový zážitok z počúvania. Stanica s frekvenciou 92,7 FM vysiela 24 hodín denne a medzi obyvateľstvom si okamžite získala veľkú priazeň. "Zabáva nás a robí nás šťastnými," povedal miestny taxikár Šafajat Ahmed, ktorého rádio je naladené stále na spomínanú frekvenciu. Robí to aj pre svojich zákazníkov, ktorí si vysielanie rýchlo obľúbili. Prvé súkromné rádio v tejto oblasti šíri do éteru skladby známe z bollywoodskych filmov, aj takých, ktoré sa premietali v kinách a boli obľúbené, no pre ich obsah boli neskôr pod vplyvom islamistických separatistických skupín zatvorené. Rebeli tvrdili, že premietané filmy znižujú stupeň morálky obyvateľstva a dnes funguje v oblasti už iba jedno kino. Nové rádio je dcérskou spoločnosťou mumbajskej stanice Big 92.7 FM, ktorá má svoje rádiá v jedenástich indických štátoch. Americká popová speváčka Britney Spears na seba v poslednom čase toľko upozorňovala, až o ňu prejavili záujem tvorcovia britského televízneho sci-fi seriálu Doctor Who. Scenárista seriálu Russell T. Davies je údajne jej veľkým fanúšikom. "Bol by som šťastný, keby Britney našu ponuku na nakrúcanie prijala. Zažili by sme spolu veľa zábavy," povedal Davies, ktorý v súčasnosti vyjednáva s producentskou spoločnosťou seriálu a vysielateľom - BBC. Nie je si totiž istý či by Britney prišla do Cardiffu, kde seriál vzniká a radšej by nakrúcanie presunul do Hollywoodu.
Televíziu čakajú v priebehu nasledujúcich piatich rokov vďaka internetu doslova revolučné zmeny. Tvrdí to šéf spoločnosti Microsoft a najbohatší človek na svete Bill Gates. "O päť rokov sa ľudia budú smiať nad tým, čo majú teraz," vyhlásil Gates na prebiehajúcom Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose. Podľa neho revolúciu v televíznom vysielaní spôsobí explózia online videa a rýchly rozvoj osobných počítačov, internetu a televíznej techniky. Rozvoj vysokorýchlostného internetu a popularita videostránok, ako je napríklad You Tube, už teraz spôsobila rapídny celosvetový pokles počtu hodín, ktoré mladí ľudia strávia pred televíznou obrazovkou. V nadchádzajúcich rokoch podľa Gatesa čoraz viac ľudí bude siahať po flexibilite, ktorú ponúka online video, a zriekne sa konvenčného televízneho vysielania s pevne stanovenými programami a reklamou prerušujúcou ich sledovanie. "Niektoré veci ako sú voľby alebo Olympijské hry skutočne ukazujú, aká hrozná je televízia. Musíte čakať, kým vám o tom niekto dačo povie, inak to môžete prepásť. Internetová prezentácia je oveľa lepšia," dodal Bill Gates.